Aplikacja iTaxi zintegrowana z Mapami Petal

Na prośbę marki Huawei przesyłam Wam informację na temat aplikacji iTaxi zintegrowanej z mapami Petal.

Aplikacja iTaxi zintegrowana z Mapami Petal

Huawei wzbogaca Mapy Petal o usługi wiodącej, polskiej korporacji taksówkarskiej – iTaxi. Przejazdy oferowane przez ponad 10000 kierowców będzie można zamawiać szybciej i wygodniej – bezpośrednio z poziomu map. Umożliwi to technologia App Linking, która służy do transferu osób pomiędzy platformami.

Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników smartfonów Huawei. W celu skorzystania z usług iTaxi należy otworzyć na swoim telefonie Mapy Petal i wpisać swój adres docelowy. Kolejnym krokiem jest zamówienie przejazdu w sekcji „Taxi” poprzez wybranie ikonki iTaxi. Następnie użytkownik zostanie przekierowany do aplikacji przewoźnika (lub do strony umożliwiającej jej pobranie). Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu, klienci Huawei z całej Polski będą mogli szybciej i wygodniej zamówić taksówkę.

– Integracja aplikacji iTaxi z Mapami Petal przebiegła bardzo szybko i sprawnie. W zaledwie 3 miesiące doszliśmy od pomysłu do wdrożenia. Dzięki tej współpracy użytkownicy Map Petal mają możliwość wyboru naszej taksówki jako środka transportu dla wyszukanej przez siebie trasy. Chcieliśmy, aby rozwiązanie było jak najprostsze z punktu widzenia użytkownika, dlatego skupiliśmy się na zminimalizowaniu liczby kliknięć potrzebnych do złożenia zamówienia w naszym systemie. Przy tak postawionym celu wybór technologii był oczywisty: do połączenia obu aplikacji zastosowaliśmy metodę App Linking (czyli głębokie linkowanie), która stanowi duże ułatwienie dla użytkownika. W momencie zamawiania taksówki klient jest przekierowywany do naszej aplikacji z już uzupełnionymi danymi adresowymi. Teraz wystarczy tylko wybrać interesującą nas klasę pojazdu i czekać na kierowcę – mówi Gaweł Boguta, CTO iTaxi.pl S.A.

iTaxi jest jednym z największych polskich przewoźników, oferując swoje usługi w ponad 100 miejscowościach, w tym w 12 największych polskich miastach. Firma posiada ponad 10000 taksówek, które dostępne są dla klientów prywatnych i biznesowych. Integracja usług iTaxi z Mapami Petal jest rozwinięciem dotychczasowej współpracy dwóch firm, dzięki której Aplikację Pasażera iTaxi można monitorować chociażby na zegarkach z serii Huawei Watch 3.

Mapy Petal dostępne są na smartfonach Huawei. Stanowią one część ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak AppGallery, Wyszukiwarka Petal, Przeglądarka Huawei, Huawei Asystent czy Chmura.

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 177 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei, opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 560 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Co o tym sądzicie?