Efekty współpracy marki Jabra i Qualcomm

Na prośbę Jabry przesyłam Wam informacje na temat efektów współpracy marki Jabra i Qualcomm. Co z tego wynikło? Dowiecie się tego właśnie z tej informacji.

Dłuższa żywotność baterii, rozmiar i wygoda użytkowania najmniejszych bezprzewodowych słuchawek dousznych na rynku to efekt współpracy Jabra i Qualcomm

Jabra jest jedną z pierwszych na świecie firm, które wykorzystały ultra-energooszczędny układ SoC Qualcomm® QCC5126 Bluetooth od Qualcomm Technologies International. Sp. z o.o.

QCC5126 jest częścią serii układów SoC Bluetooth, która została zaprojektowana po to, aby zaoferować producentom swobodę i elastyczność w zakresie innowacji i wspomóc ich w zaspokajaniu stale ewoluującego popytu na urządzenia bogate w funkcje, z których można korzystać przez cały dzień i zabrać ze sobą wszędzie.

Jakość dźwięku (65%), żywotność baterii (61%) i komfort użytkowania (58%) to dla konsumentów rozważających zakup bezprzewodowych słuchawek dousznych kluczowe cechy*. Dlatego seria QCC5100 charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii, świetną jakością dźwięku i miniaturową konstrukcją, co pozwala na projektowanie małych urządzeń i komfortowe ich użytkowanie zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba. Dzięki tej współpracy Jabra mogła zaimplementować kompaktowe, bogate w funkcje rozwiązania w swoich nowych produktach.

Współpraca zaowocowała dostarczeniem wiodących technologii, czego efektem jest opracowanie słuchawek Elite 75t (prezentacja na IFA 2019) i Elite Active 75t (prezentacja na CES 2020) – dousznych słuchawek true wireless. Celem Jabra podczas projektowania Elite Active 75t było zwiększenie komfortu i zagwarantowanie jeszcze lepszego dopasowania niż oferował poprzednik – Elite Active 65t, w niesamowicie kompaktowych proporcjach, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich tych funkcji, które cenią użytkownicy.

Dzięki serii Qualcomm QCC5100 firma Jabra stworzyła najmniejsze dostępne na rynku słuchawki oferując użytkownikom nową jakość w dziedzinie rozwiązań true wireless.

Dłuższa żywotność baterii

Konsumenci chcą korzystać z niezawodnych rozwiązań dostępnych na wyciagnięcie ręki. Dłuższa żywotność baterii była kluczową cechą dla 39% konsumentów w 2017 roku, a w 2019 aż dla 61%. Chipset Qualcomm obsługuje Bluetooth 5.0 i został zaprojektowany tak, aby umożliwić niższe zużycie energii w urządzeniach. W efekcie pozwoliło to Jabra na zmniejszenie rozmiaru baterii przy jednoczesnym wydłużeniu jej żywotności i tym sposobem, na przykład Elite Active 75t oferuje do 7,5 godziny pracy na baterii i aż 28 z etui do ładowania.

Seria QCC5100 powstała, aby zapewnić lepszą prędkość i większy zasięg. SoC wyposażony jest w wydajne radio Bluetooth 5.0 i oferuje wysokiej jakości, niezawodne połączenia bezprzewodowe pomiędzy zestawem słuchawkowym a telefonem komórkowym.

Gra w Tetris 3D

Konsumenci korzystają ze swoich mobilnych urządzeń przez cały dzień i to, czy produkt potrafi się do nich dopasować, czy zapewnia wygodę i nadąża za ich trybem życia ma kluczowe znaczenie. Zmniejszenie rozmiaru słuchawek Elite Active 75t (o 22% względem Elite Active 65t), przy jednoczesnym przedłużeniu żywotności baterii i dalszej poprawie wrażeń true wireless, stanowiło poważne wyzwanie inżynierskie, z którym Jabra mogła poradzić sobie dzięki współpracy z Qualcomm.

„Zapewnienie, że te same sterowniki, głośniki i mikrofony idealnie pasują do mniejszej obudowy, a jednocześnie zachowują optymalną wydajność, było jednym z najtrudniejszych zadań. Proces ten można porównać do gry w Tetris 3D”, powiedział Jorgen Daucke, Product Management & Concepting w Jabra, który odegrał kluczową rolę na wszystkich etapach projektowania słuchawek.

Seria QCC5100 posiada potężne możliwości przetwarzania dźwięku, zapewniając doskonałą jakość audio, a także oferując dostęp do „MySound” – nowego oprogramowania Jabra, które pozwala zindywidualizować wrażenia muzyczne każdego użytkownika.

Ponieważ konsumenci korzystają ze słuchawek przez cały dzień i zabierają je ze sobą wszędzie, Qualcomm QCC5126 SoC stosuje również technologię, która umożliwia regulację poziomu przenikania hałasu, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie się przemieszczać, będąc jednocześnie świadomymi tego, co dzieje się  w ich otoczeniu.

Co o tym myślicie?