Długo chciałem przetestować LG G6, dzięki uprzejmości Marcina z Techtoiowo miałem tę możliwość. Co jest ważne, to LG jakiś czas temu udostępniło aktualizację, która dodaje nam tryb Ai do aparatu w tym telefonie. Niestety, akurat jak miałem ten sprzętu u siebie, tej aktualizacji nie dostałem i nie miałem jak sprawdzić, czy rzeczywiście aparat się poprawił. Jednak i tak trzeba powiedzieć, że LG G6 ma aparaty godne zainteresowania i zaraz się o tym przekonacie. Dodam jeszcze, że specjalnie dla Was będę starał się o LG V30 i LG G7 ThinQ do recenzji. Już mam swoje zdanie o LG przez tytułowy telefon i czy V30 lub G7 ThinQ poprawi jeszcze bardziej moje zdanie o tej marce? Nie wiem, być może się przekonam.
Tym razem nie mam dla Was rozpakowania, ponieważ urządzenie przyjechało do mnie w niekompletnym pudełku.
- Specyfikacja
- Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
- Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
- Zdjęcia makro
- Zdjęcia w pomieszczeniu
- Przednia kamerka
- Zdjęcia nocne
- Przykładowe wideo
1. Specyfikacja
LG to urządzenie wyposażyło w 3 aparaty. Dwa na tylnej obudowie z matrycami 13 Mpx, ale aparat ze standardowym obiektywem ma przesłonę f/1.8, a obiektyw szerokokątny ma przesłonę f/2.4.
Przednia kamerka, która znalazła się w tym telefonie, ma matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2 i co ważne, to mamy tutaj obiektyw szerokokątny.
2. Pochmurna pogoda
LG G6 podczas pochmurnej pogody można wykonać nawet jasne zdjęcia. Dlaczego? Ponieważ LG daje nam możliwość uruchomienia trybu HDR w automacie, co jest naprawdę super opcją! Nie wiem, dlaczego dalej niektórzy producenci tego nie stosują. Dzięki temu zdjęcia wychodzą o wiele lepiej i nie mają dużych i mocnych cieni, które odpychają wzrok. Za to trzeba pochwalić LG G6. Co jest jeszcze ważne, to zdjęcia w taką pogodę mają dobrą szczegółowość i jakość, a kolory są nawet poprawnie odzwierciedlone.
3. Słoneczna pogoda
Trzeba przyznać, że podczas słonecznej pogody telefonem LG G6 da się wykonać przyzwoite zdjęcia. Nawet można powiedzieć, że są to bardzo dobre zdjęcia, ponieważ ich szczegółowość i jakość stoi na wysokim poziomie, a kolory są bardzo dobrze nasycone i odwzorowane. Widać, że działa tutaj dużo HDR i za to trzeba pochwalić ten telefon, ponieważ nawet cienie nie są zbyt mocne, a w niektórych miejscach są małe i lekkie. Co warto tutaj jeszcze dopowiedzieć, to że przy dobrym trybie HDR niepotrzebny jest żadna sztuczna inteligencja, która w niektórych urządzeniach tragicznie psuje niektóre zdjęcia.
4. Zdjęcia makro
Tym telefonem da się wykonać naprawdę dobre zdjęcia makro. Może LG G6 nie ma opcji powiększania głębi ostrości, to i tak ta głębia jest naprawdę bardzo ładna. Tak samo kolory, które są odpowiednio nasycone i co najważniejsze, to zdjęcia są nawet jasne i trzeba to pochwalić. Również muszę powiedzieć, że nawet drugi obiektyw (szerokokątny) daje sobie radę, ale jakoś bardziej przemawiają do mnie obiektywy tele, którego na próżno szukać w urządzeniach LG. Jednak i tak LG powinno dostać pochwałę za to, co na razie mogliście widzieć.
5. Zdjęcia w pomieszczeniu
Niestety aparaty w LG G6 u mnie w pomieszczeniach (czyli w średnich warunkach oświetleniowych) nie radził sobie najlepiej. Dlaczego? Ostrość dziwnym trafem nie potrafiła się dostosować np. do ramki obrazu. Jest to zastanawiające, ponieważ wiele urządzeń sobie z tym radzi. Jednak nawet przy nieostrych zdjęciach można powiedzieć, że jasność i kolory w takich oświetleniach są dobre i nawet cienie nie są duże i mocne. Mam tylko nadzieję, że przy tych nowych aktualizacjach LG G6 ma o wiele bardziej precyzyjny autofokus.
6. Przednia kamerka
Również tutaj miałem małe zmartwienie względem przedniego aparatu w LG G6. Otóż w szerokim i wąskim kadrze przy średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są niejakie. Mają dużo szumów, szczegółowość nie jest najlepsza, a balans bieli mógłby być ciut lepszy. Chociaż i tak trzeba przyznać, że zdjęcia przy szerokim kącie mają o wiele więcej detali niż przy wąskim. Jednak i tak, w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia są o wiele lepsze, ale aż tak dobre to też nie są. Jak dla mnie jest to wielki minus, ponieważ zapowiadało się tak dobrze, a nieszczęsna przednia kamera wszystko popsuła.
7. Zdjęcia nocne
Czy tym telefonem da się zrobić ładne i dobre zdjęcia w nocy? W pewnym sensie można powiedzieć, że tak, ale jednak i tak trzeba powiedzieć, że w trybie profesjonalnym jest o wiele lepiej (ale jest mnóstwo szumów). W trybie automatycznym jest odrobinę gorzej, ale nie jest tak źle, jakbym się tego spodziewał, ponieważ zdjęcia są nawet jasne i samych szumów, czy ziarna jest o wiele mniej. Jednak i tak zawsze można pobawić się trybem ręcznym i zdjęcie powinno wyglądać o wiele lepiej. Przynajmniej tutaj aparaty w LG G6 aż tak nie zawodzą.
8. Przykładowe wideo
LG G6 potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K i w głównym obiektywie mamy optyczną stabilizację obrazu. Co ważne i trzeba podkreślić, to podczas nagrywania mamy możliwość płynnego zmieniania obiektywów. Nie ukrywam, że jak na razie tylko w LG G6 z tym się spotkałem i jest to naprawdę fajne. Nie zauważyłem w żadnym innym telefonie z obiektywem szerokokątnym takiej opcji. Co do samego nagrania, to można powiedzieć, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale niestety obraz trochę faluje i nie jest to zbyt estetyczne. Lepiej nagrywać w rozdzielczości Full HD wraz z cyfrową i optyczną stabilizacją obrazu.
Podsumowując
LG G6 to urządzenie, które już jest tanie (porównując cenę po jego premierze), ale czy warto kupować ten telefon nawet w tej cenie? Szczerze mówiąc, to nie. W tej cenie znajdzie się kilka innych urządzeń, które lepiej będą sobie radzić w niektórych warunkach oświetleniowych. Jednak patrząc też na to, że LG dało dosyć dużą aktualizację i teraz ma sztuczną inteligencję w aparacie, to może być odrobinę lepiej. No niestety nie będę w stanie tego sprawdzić. Natomiast czy polecił bym to urządzenie osobom, które rozpoczynają przygodę w mobilnej fotografii? Spokojnie mogę powiedzieć, że tak, ponieważ na sam początek to urządzenie wystarczy.
Zdjęcia wykonane LG G6 -> ZDJĘCIA