Fototest – LG G6

LG G6

Długo chciałem przetestować LG G6, dzięki uprzejmości Marcina z Techtoiowo miałem tę możliwość. Co jest ważne, to LG jakiś czas temu udostępniło aktualizację, która dodaje nam tryb Ai do aparatu w tym telefonie. Niestety, akurat jak miałem ten sprzętu u siebie, tej aktualizacji nie dostałem i nie miałem jak sprawdzić, czy rzeczywiście aparat się poprawił. Jednak i tak trzeba powiedzieć, że LG G6 ma aparaty godne zainteresowania i zaraz się o tym przekonacie. Dodam jeszcze, że specjalnie dla Was będę starał się o LG V30 i LG G7 ThinQ do recenzji. Już mam swoje zdanie o LG przez tytułowy telefon i czy V30 lub G7 ThinQ poprawi jeszcze bardziej moje zdanie o tej marce? Nie wiem, być może się przekonam.

Tym razem nie mam dla Was rozpakowania, ponieważ urządzenie przyjechało do mnie w niekompletnym pudełku.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

LG G6

LG to urządzenie wyposażyło w 3 aparaty. Dwa na tylnej obudowie z matrycami 13 Mpx, ale aparat ze standardowym obiektywem ma przesłonę f/1.8, a obiektyw szerokokątny ma przesłonę f/2.4.

Przednia kamerka, która znalazła się w tym telefonie, ma matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2 i co ważne, to mamy tutaj obiektyw szerokokątny.

2. Pochmurna pogoda

LG G6 podczas pochmurnej pogody można wykonać nawet jasne zdjęcia. Dlaczego? Ponieważ LG daje nam możliwość uruchomienia trybu HDR w automacie, co jest naprawdę super opcją! Nie wiem, dlaczego dalej niektórzy producenci tego nie stosują. Dzięki temu zdjęcia wychodzą o wiele lepiej i nie mają dużych i mocnych cieni, które odpychają wzrok. Za to trzeba pochwalić LG G6. Co jest jeszcze ważne, to zdjęcia w taką pogodę mają dobrą szczegółowość i jakość, a kolory są nawet poprawnie odzwierciedlone.

Pochmurna pogoda - LG G6

Pochmurna pogoda - LG G6

3. Słoneczna pogoda

Trzeba przyznać, że podczas słonecznej pogody telefonem LG G6 da się wykonać przyzwoite zdjęcia. Nawet można powiedzieć, że są to bardzo dobre zdjęcia, ponieważ ich szczegółowość i jakość stoi na wysokim poziomie, a kolory są bardzo dobrze nasycone i odwzorowane. Widać, że działa tutaj dużo HDR i za to trzeba pochwalić ten telefon, ponieważ nawet cienie nie są zbyt mocne, a w niektórych miejscach są małe i lekkie. Co warto tutaj jeszcze dopowiedzieć, to że przy dobrym trybie HDR niepotrzebny jest żadna sztuczna inteligencja, która w niektórych urządzeniach tragicznie psuje niektóre zdjęcia.

Słoneczna pogoda - LG G6

Słoneczna pogoda - LG G6

4. Zdjęcia makro

Tym telefonem da się wykonać naprawdę dobre zdjęcia makro. Może LG G6 nie ma opcji powiększania głębi ostrości, to i tak ta głębia jest naprawdę bardzo ładna. Tak samo kolory, które są odpowiednio nasycone i co najważniejsze, to zdjęcia są nawet jasne i trzeba to pochwalić. Również muszę powiedzieć, że nawet drugi obiektyw (szerokokątny) daje sobie radę, ale jakoś bardziej przemawiają do mnie obiektywy tele, którego na próżno szukać w urządzeniach LG. Jednak i tak LG powinno dostać pochwałę za to, co na razie mogliście widzieć.

Zdjęcia makro - LG G6

Zdjęcia makro - LG G6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety aparaty w LG G6 u mnie w pomieszczeniach (czyli w średnich warunkach oświetleniowych) nie radził sobie najlepiej. Dlaczego? Ostrość dziwnym trafem nie potrafiła się dostosować np. do ramki obrazu. Jest to zastanawiające, ponieważ wiele urządzeń sobie z tym radzi. Jednak nawet przy nieostrych zdjęciach można powiedzieć, że jasność i kolory w takich oświetleniach są dobre i nawet cienie nie są duże i mocne. Mam tylko nadzieję, że przy tych nowych aktualizacjach LG G6 ma o wiele bardziej precyzyjny autofokus.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G6

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G6

6. Przednia kamerka

Również tutaj miałem małe zmartwienie względem przedniego aparatu w LG G6. Otóż w szerokim i wąskim kadrze przy średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są niejakie. Mają dużo szumów, szczegółowość nie jest najlepsza, a balans bieli mógłby być ciut lepszy. Chociaż i tak trzeba przyznać, że zdjęcia przy szerokim kącie mają o wiele więcej detali niż przy wąskim. Jednak i tak, w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia są o wiele lepsze, ale aż tak dobre to też nie są. Jak dla mnie jest to wielki minus, ponieważ zapowiadało się tak dobrze, a nieszczęsna przednia kamera wszystko popsuła.

Przednia kamerka - LG G6

Przednia kamerka - LG G6

7. Zdjęcia nocne

Czy tym telefonem da się zrobić ładne i dobre zdjęcia w nocy? W pewnym sensie można powiedzieć, że tak, ale jednak i tak trzeba powiedzieć, że w trybie profesjonalnym jest o wiele lepiej (ale jest mnóstwo szumów). W trybie automatycznym jest odrobinę gorzej, ale nie jest tak źle, jakbym się tego spodziewał, ponieważ zdjęcia są nawet jasne i samych szumów, czy ziarna jest o wiele mniej. Jednak i tak zawsze można pobawić się trybem ręcznym i zdjęcie powinno wyglądać o wiele lepiej. Przynajmniej tutaj aparaty w LG G6 aż tak nie zawodzą.

Zdjęcia nocne - LG G6

Zdjęcia nocne - LG G6

8. Przykładowe wideo

LG G6 potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K i w głównym obiektywie mamy optyczną stabilizację obrazu. Co ważne i trzeba podkreślić, to podczas nagrywania mamy możliwość płynnego zmieniania obiektywów. Nie ukrywam, że jak na razie tylko w LG G6 z tym się spotkałem i jest to naprawdę fajne. Nie zauważyłem w żadnym innym telefonie z obiektywem szerokokątnym takiej opcji. Co do samego nagrania, to można powiedzieć, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale niestety obraz trochę faluje i nie jest to zbyt estetyczne. Lepiej nagrywać w rozdzielczości Full HD wraz z cyfrową i optyczną stabilizacją obrazu.

Podsumowując

LG G6

LG G6 to urządzenie, które już jest tanie (porównując cenę po jego premierze), ale czy warto kupować ten telefon nawet w tej cenie? Szczerze mówiąc, to nie. W tej cenie znajdzie się kilka innych urządzeń, które lepiej będą sobie radzić w niektórych warunkach oświetleniowych. Jednak patrząc też na to, że LG dało dosyć dużą aktualizację i teraz ma sztuczną inteligencję w aparacie, to może być odrobinę lepiej. No niestety nie będę w stanie tego sprawdzić. Natomiast czy polecił bym to urządzenie osobom, które rozpoczynają przygodę w mobilnej fotografii? Spokojnie mogę powiedzieć, że tak, ponieważ na sam początek to urządzenie wystarczy.

Zdjęcia wykonane LG G6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?