Fototest – Sharp Aquos V

Sharp Aquos V

Ostatnio dotarł do mnie na testy Sharp Aquos V, od razu chciałbym Was poinformować, że mój model testowy był przed sprzedażowy, dlatego zdarzały się w nim problemy np. zdjęcia, nie są w pełnej rozdzielczości — później udało się to przełączyć, ale na samy początku nie chciał zapisać ustawień. No cóż, tak się czasami może zdarzyć, jak urządzenie jest przed sprzedażowe i nie ma oficjalnego oprogramowania. No dobrze, ale jak się u mnie sprawdził ten telefon? Czy jestem w stanie go Wam polecić? Tego się przekonacie poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Sharp Aquos V

Sharp wyposażył ten telefon w trzy aparaty:

  • Tył:
    • 13 Mpx f/2.0
    • 13 Mpx — do wykrywania głębi ostrości
  • Przód:
    • 8 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą najgorsze. Jakość i szczegółowość zdjęć podczas takiego oświetlenia są na dosyć dobrym poziomie — o ile przełączymy opcję na najwyższą jakość. Dodatkowo mamy tutaj automatyczny HDR, który u mnie nie działał tak super, ponieważ oprogramowanie nie zapamiętywało, że chce mieć cały czas włączone automatyczne HDR — kiedy jednak przełączyłem HDR na automatyczne, to rozpiętość tonalna zdjęć, jak na taki telefon była poprawna i nie można na to narzekać. Co do kolorów to przyznać muszę, że źle nie ma, chociaż czasami balans bieli może wpadać w zimniejsze odcienie, ale to już taki mankament w wielu urządzeniach przy takim oświetleniu.

Pochmurna pogoda - Sharp Aquos V

Pochmurna pogoda - Sharp Aquos V

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze co w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym poziomie. Niekiedy automatyczny HDR nie dawał sobie rady przy takim oświetleniu, ponieważ nie zawsze rozpiętość tonalna była poprawna, przez co cienie są mocniejsze. Oczywiście jest to jeszcze zasługa mocniejszego kontrastu, który znajduje się w tym modelu i jedynie przy edycji zdjęć możemy się tego pozbyć. Co ważne, to w takim modelu biel nie jest przepalona i można za to pochwalić producenta.

Słoneczna pogoda - Sharp Aquos V

Słoneczna pogoda - Sharp Aquos V

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że tego typu zdjęcia wykonane tym telefonem są dosyć dobre. Chociaż głębia ostrości nie jest taka ładna i duża, to i tak można czasami wykonać ładne zdjęcia, które będą cieszyć oko. Mankamentem w tym modelu jest fakt, że momentami tło na zdjęciu jest strasznie przepalone i nawet automatyczny HDR nie daje sobie z tym rady — a szkoda. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy, który jak na taki telefon spisuje się całkiem nieźle. Jednak tło w dalszym ciągu może być przepalone i nie zawsze będzie to super wyglądać.

Zdjęcia makro - Sharp Aquos V

Zdjęcia makro - Sharp Aquos V

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to jestem bardzo zdziwiony tym modelem. W naturalnym oświetleniu telefon radzi sobie naprawdę nieźle i nie można na to narzekać. Co również jest ważne, to krawędzie nie są poszarpane i rozmazane (o dziwo!). Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wychodzą jedynie odrobinę ciemniejsze, a tak to wszystko jest tak, jak powinno być. Nawet autofocus sprawdza się w tym modelu i nie można na niego narzekać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sharp Aquos V

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sharp Aquos V

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu niestety jest słaba. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są ciemnie i bardzo mało szczegółowe. Oczywiście robiąc zdjęcia w lepszym oświetleniu, będzie odrobinę lepiej ze szczegółowością, ale niestety nadal zdjęcia wychodzą strasznie słabe i osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą niezadowolone z tych zdjęć.

Przednia kamerka - Sharp Aquos V

7. Zdjęcia nocne

Jak ten Sharp radzi sobie w nocy? No niestety w trybie automatycznym zdjęcia wychodzą strasznie ciemne i takimi zdjęciami nawet nie warto się chwalić przed znajomymi. Na całe szczęście mamy w tym modelu tryb profesjonalny, w którym to wyciągniemy znacznie więcej z głównego aparatu. Nawet zdjęcia w innych warunkach oświetleniowych możemy wykonać lepsze, ale niestety potrzeba wtedy przynajmniej minimalnej wiedzy na temat parametrów, aby wszystko ustawić, tak jak powinno być, a nie robić zdjęć jak popadnie i na 100 zdjęć uda się tylko np. 5.

Zdjęcia nocne - Sharp Aquos V

Zdjęcia nocne - Sharp Aquos V

8. Próbka nagrania

Sharp Aquos ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety, a może nawet i stety, mamy tutaj optyczną stabilizację obrazu. Nie możemy jej wspomóc cyfrową stabilizacją, więc obraz może się odrobinę trząść. Na całe szczęście nie jest to w takim dużym stopniu, jak czasami to bywa w innych urządzeniach. Co do samego nagrania to muszę powiedzieć, że nie jest ono złe i momentami można tym telefonem nagrać przyzwoite wideo. Co do autofocusu, to również sprawdza się on dosyć dobrze i na ten aspekt w tym modelu nie można narzekać.

Podsumowując

Sharp Aquos V

Sharp Aquos V nie jest może najtańszym telefonem, jakby się zdawało, jednak na szczęście można go kupić w cenie ok. 1000 zł. Czy opłaca się kupować ten telefon? Według mnie na sam początek on wystarczy. Nie jest on zły, dobrze mi się z niego korzystało nawet mimo niektórych problemów, które miałem z nim. Mogę każdemu polecić ten model, jeżeli szukacie taniego i dobrego telefonu, a zdjęcia robicie tylko okazyjnie.

Zdjęcia wykonane Sharpem Aquos V -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?