Honor zaprasza do konkursu Magic Moments Awards 2024

Na prośbę marki Honor przesyłam Wam informację o konkursie.

HONOR zaprasza do wzięcia udziału w światowym konkursie fotograficznym Magic Moments Awards 2024

Globalna marka technologiczna HONOR zaprasza do wzięcia udziału w corocznym konkursie Magic Moments Awards 2024, który skupia się na fotografii mobilnej. Na uczestników czeka 6 kategorii z 59 nagrodami w takich obszarach jak fotografia krajobrazowa, portrety, migawki, zdjęcia grupowe czy filmy.

Konkurs ma na celu zachęcić użytkowników do uchwycenia emocjonujących momentów za pomocą smartfona. Zgłoszenia zostaną poddane ocenie grupie ekspertów składającej się z 7 liderów branży fotograficznej. Poszczególni uczestnicy otrzymają szansę na zdobycie nagrody o wartości 15 000 dolarów z ogólnej puli nagród przekraczającej 100 000 dolarów.

Konkurs HONOR Magic Moments Awards zadebiutował w 2021 roku, zapewniając wszystkim równą platformę do zaprezentowania zdjęć mobilnych – od profesjonalnych fotografów, po zwykłych użytkowników smartfonów. Dzięki niemu wszyscy mogą pokazać swoją kreatywność oraz zainspirować innych”- powiedział George Zhao, dyrektor generalny HONOR Device Co, Ltd. „Od pierwszej edycji, która odbyła się trzy lata temu, do konkursu HONOR Magic Moments Awards zgłoszono ponad milion fotografii z 51 krajów, od łącznie 320 000 uczestników na całym świecie”- dodał George Zhao.

 

Eksperckie grono jury

Tegoroczne nagrody będą przyznawane przez cenionych ekspertów z różnych dziedzin fotografii. Jurorzy wykorzystają swoją wiedzę i doświadczenie w różnych aspektach uchwytywania obrazu, ekspresji i zastosowań technicznych, aby wybrać najbardziej urzekające prace.

W skład jury wchodzą:

  • Zhao Yingxin, redaktorka naczelna China Photo Press i pierwsza w historii kobieta będąca dyrektorką operacji fotograficznych na Olimpiadzie
  • Jassim Rabia Al-Awadhi, przewodniczący Emirates Photography Association i założyciel klubu fotograficznego ZEA
  • Ale Megale, zdobywca nagrody publiczności LUX (nagroda filmowa Parlamentu Europejskiego)
  • Mathieu Courdesses, znany francuski fotograf przyrody
  • Stefano Guindani, ceniony włoski fotograf mody i artysta
  • Samuel Deng, dyrektor ds. technologii firmy HONOR
  • Hou Weilong, ekspert HONOR w dziedzinie obrazowania

 

Bogata pula nagród

W tegorocznym konkursie pojawiło się 6 kategorii – W Drodze, My, Ochrona, Moment, Historia oraz Wideo. Dzięki takiej różnorodności HONOR chce zachęcić mobilnych fotografów do wykorzystania mocy technologii, aby uchwycić autentyczne, ludzkie historie i emocje w różnych tematach. W kategorii „Ochrona”przyjmowane są zgłoszenia wykonane dowolnymi smartfonami, które udokumentują ludzkie wysiłki na rzecz rozwoju przyszłości.

W HONOR Magic Moments Awards czeka 59 nagród dla uczestników o łącznej wartości przekraczającej 100 000 dolarów, w tym 15 000 dolarów dla Fotografa Roku. W każdej kategorii zostanie wyłonione jedno pierwsze miejsce oraz dwóch wicemistrzów, a każdy z nich otrzyma odpowiednio 5 000, 3 000 i 1 000 dolarów. Dodatkowo niezależnie od kategorii, wybranych zostanie 20 zwycięzców zarówno w kategorii Recommendation, jak i Excellence, a wyróżnieni otrzymają smartfony HONOR Magic6 Pro i inne produkty marki HONOR.

Regulamin konkursu oraz Q&A znajduje się pod linkiem:

https://www.honor.com/global/magic-moments-awards/guide/

 

Fotografia napędzana sztuczną inteligencją 

Marka HONOR nieustannie rozwija systemy aparatów w swoich smartfonach. Najnowsze, flagowe urządzenie firmy, HONOR Magic6 Pro, wprowadza fotografię sportową na nowy poziom, dzięki nowej generacji systemowi kamer HONOR Falcon, który napędzany jest przez sztuczną inteligencję. Umożliwia on szybkie fotografowanie w całym zakresie ogniskowych i w różnych scenariuszach. PORSCHE DESIGN HONOR Magic6 RSR posiada natomiast zaawansowany czujnik HDR LOFIC i system autofocus LiDAR Matrix, który został przeniesiony z technologii autonomicznej jazdy.

 

Do 6 sierpnia wszyscy entuzjaści fotografii mobilnej mogą przesłać swoje zgłoszenia za pomocą strony https://www.honor.com/global/magic-moments-awards/

Można również wziąć udział w konkursie HONOR Magic Moments Awards 2024 za pomocą social mediów, dodając do swojego posta hashtag #HONORMagicMoments.

Co o tym sądzicie?