Huawei Cloud – nowa wersja

Huawei Cloud

Huawei jakiś czas temu zaprezentował swoim użytkownikom swoją wersję chmury do przechowywania danych. Dzisiaj w 24 krajach europejskich (w tym Polskę) wprowadza nową wersję tej chmury. Użytkownicy mają na start darmowe 5 GB pamięci na swoje dane, ale mogą je zwiększyć aż do 2 TB. Jest to naprawdę dużo!

Usługa Huawei Cloud zapewnia synchronizację i wygodne przesyłanie danych, dzięki czemu mamy możliwość wejścia do plików z różnych mobilnych urządzeń marki Huawei. Co jest fajne w tej chmurze, umożliwia nam tak jak Google Dysk na zapisywanie oraz przywracanie danych z telefonu takich jak: ustawienia telefonu, danych na urządzeniu, kontaktów, czy też kalendarza. Nowa wersja Huawei Cloud umożliwia nam zwiększenie przestrzeni danych do:

  • 50 GB (0,99 euro/miesięcznie)
  • 200 GB (2,99 euro/miesięcznie)
  • oraz 2 TB (9,99 euro/miesięcznie)

24 kraje w Europie, w których została wprowadzona wersja Huawei Cloud:

Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Wielkiej Brytania oraz Węgry.

Producent przypomina, że usługa jest dostępna na urządzeniach Huawei z nakładką systemową EMUI od wersji 5.1 (obsługiwane m.in. przez smartfony z serii P10) aż do najnowszej 8.0.

Oczywiście producent informuje nas, że dane zgromadzone w chmurze są wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującymi w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobistych i ochrony prywatności. Huawei Cloud uzyskał certyfikat Cloud Security Alliance Star/CSA Star (ISO/IEC 27001).

Korzystacie z takich usług lub z tej konkretnej usługi?