Huawei Freebuds 5i już w Polsce

Na prośbę marki Huawei przesyłam Wam informację na temat nowych słuchawek Freebuds 5i.

HUAWEI FreeBuds 5i nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych, wzbogacona o dźwięk Hi-Res, trafiła do Polski

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik. Słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i otrzymały certyfikat jakości dźwięku Hi-Res, co wyróżnia je na tle innych modeli w podobnej cenie, a ponadto oferują zwiększony komfort noszenia, ulepszoną redukcją szumów do 42 dB i długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Certyfikat Hi-Res jest dowodem na zgodność z technologią przesyłania dźwięku o wysokiej rozdzielczości, w standardzie Hi-Res Audio Wireless. Słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i charakteryzuje szerokie pasmo przenoszenia, które jest szczególnie zauważalne przy wykorzystaniu źródeł dźwięku w jakości HD. Korektor pozwala na dopasowanie dźwięku tak, by wydobyć głębię ulubionych utworów z różnych gatunków muzycznych. Za doskonałą wydajność odpowiadają dynamiczne przetworniki o średnicy 10 mm, współpracujące z membraną wykonaną z kompozytu polimerowego. Zestaw ten pozwala na uzyskanie lepszego dźwięku zarówno w niskich, średnich, jak i wysokich częstotliwościach pasma.

 

Dwukrotnie lepsza redukcja szumów

Użytkownicy słuchawek HUAWEI FreeBuds 5i mogą wybrać jeden z wielu trybów redukcji szumów (ANC), których zwiększona skuteczność sięga aż 42 dB i jest dwukrotnie wyższa niż w poprzednim modelu. Jej poziom można dopasować zgodnie z własnymi preferencjami biorąc pod uwagę warunki otoczenia, wybierając tryb najwyższy, ogólny lub komfortowy. Co więcej, system wykorzystujący algorytmy sieci neuronowych odróżnia głos użytkownika od dźwięków otoczenia, wykorzystując sygnał z mikrofonu wewnętrznego, co pozwoli usłyszeć zauważalną poprawę czystości głosu podczas rozmów.

Długotrwała bateria i pojemniejsze etui ładujące

HUAWEI FreeBuds 5i oferują bardzo wysoką żywotność baterii, odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Bateria o pojemności 55 mAh wystarcza na 6 h odtwarzania muzyki przy włączonej redukcji szumów lub na 7,5 h przy wyłączonym ANC, na jednym ładowaniu. W połączeniu z większym i pojemniejszym niż dotychczas etui ładującym, słuchawki mogą odtwarzać muzykę aż przez 28 h (ANC wyłączone) lub 18,5 h (ANC włączone). Zaledwie 15 minut ładowania pozwala na 4 h słuchania muzyki. Same słuchawki ładują się do pełna w ok. 60 minut, a etui – w niespełna 2 h.

 

Łączność uniwersalna

HUAWEI FreeBuds 5i umożliwiają połączenie poprzez Bluetooth jednocześnie z dwoma urządzeniami, takimi jak telewizor, komputer, tablet czy telefon. Wystarczy dwukrotne stuknięcie w słuchawkę, by odebrać przychodzące na telefon połączenie, nawet, jeśli źródłem dźwięku w danym momencie będzie np. komputer. Centrum łączności stanowi aplikacja AI Life, która pozwala zarządzać połączonymi ze słuchawkami urządzeniami i momentalnie przełączać aktualne źródło dźwięku. Korzystając z aplikacji wystarczy otworzyć etui ładujące, a słuchawki błyskawicznie sparują się z pobliskim urządzeniem.

 

Styl i wygoda

HUAWEI FreeBuds 5i dostępne są w kolorach niebieskim i czarnym, z etui z charakterystyczną matową teksturą, a także w połyskującej bieli. Dzięki stopniowi ochrony IP54 pozwalają cieszyć się ulubionymi utworami podczas codziennych wyzwań, niezależnie od pogody. Słuchawki są krótsze, a przy tym o 11% lżejsze od swoich poprzedników. Można nimi intuicyjnie sterować przy pomocy dotyku i gestów, które można łatwo dopasować. Miękkie silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach zapewniają optymalne dopasowanie i komfort użytkowania, a lekkie etui ładujące zmieści się w każdej kieszeni.

 

Dostępność i cena

Sugerowana cena detaliczna HUAWEI FreeBuds 5i wynosi 399 zł. W okresie od 18 do 29 stycznia 2023 r. będą dostępne w ofercie specjalnej, w ramach której ich sugerowana cena detaliczna wyniesie 349 zł. Do pierwszych klientów trafią 18 stycznia 2023 r. Słuchawki będzie można nabyć u partnerów biznesowych Huawei: u operatorów sieci Plus oraz T-Mobile, jak również w sklepach sieci Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom i Komputronik, a także w oficjalnej Strefie Marki na Allegro oraz na platformie Amazon.

W ramach oferty premierowej klienci sklepu Huawei.pl w zestawie ze słuchawkami HUAWEI FreeBuds 5i otrzymają w prezencie dodatkowe etui zabezpieczające oraz usługę uprawniającą do zniżki ‑50% przy zakupie nowej słuchawki w miejsce zagubionej lub zniszczonej. Na kupujących czekają dodatkowe korzyści w postaci szybkiej dostawy, dodatkowej obniżki o wartości 50 zł za zapisanie się na newsletter, możliwość zakupu przedłużonej gwarancji na preferencyjnych warunkach oraz zdobycia podwojonych punktów w programie lojalnościowym, które można wymienić na zniżki.

Szczegóły dostępne są u Sprzedawców.

 

Specyfikacja techniczna HUAWEI FreeBuds 5i:

  Słuchawki  
  Wersja Bluetooth Bluetooth 5.2, zgodność wsteczna
  Wspierane protokoły A2DP 1.3, HFP 1.7, AVRCP 1.6, RFCOMM 1.2, SPP 1.2, AVCTP 1.4, AVDTP 1.3
  Ładowanie Poprzez etui ładujące
  Czas ładowania Ładowanie 3C; pełne naładowanie zajmuje około godziny.

Dane pochodzą z własnych testów laboratoryjnych HUAWEI wykonanych w temperaturze 25°C.

  Bateria Pojemość: 55 mAh (wartość minimalna) | Typ: polimerowa bateria litowo-jonowa
  Czas pracy na baterii Odtwarzanie muzyki: ok. 6h (ANC włączone), ok. 7,5h (ANC wył.)

Rozmowy głosowe: ok. 4,7h (ANC wł.), ok. 5,2h (ANC wył.)

Dane z testów laboratoryjnych Huawei. Podczas testów dźwięk w formacie AAC był odtwarzany przy 50% poziomie głośności. Dla innych funkcji zastosowano ustawienia domyślne. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od głośności, źródła dźwięku, zakłóceń środowiskowych i nawyków użytkowania.

  Zakres częstotliwości 20 Hz do 40,000 Hz (dla odtwarzania dźwięku)
  Kodek A2DP AAC, SBC oraz LDAC
  Głośnik Przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm
  Mikrofon Po dwa mikrofony w każdej słuchawce ze wsparciem wysyłania dźwięku pod kątem redukcji szumów podczas rozmów.
  Waga Każda ze słuchawek: ok. 4.9 g ± 0.2 g
  Wymiary Wysokość x Szerokość x Głębokość: 30.9 mm x 21.7 mm x 23.9 mm
  Certyfikaty SRRC, BQB, RoHS oraz zgodność w wymogiem „wolne-od-halogenu”.
Etui ładujące  
Port ładowania USB-C
Przyciski Przycisk parowania.

1.        Tryb parowania: Otwórz etui ładujące i pozostaw słuchawki w etui, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk przez dłużej niż 2 sekundy.

2.        Przywracanie słuchawek do ustawień fabrycznych: Otwórz etui do ładowania i pozostaw słuchawki w środku, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk przez dłużej niż 10 sekund. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych dotyczących parowania.

3.        Resetowanie etui ładującego: Naciśnij i przytrzymaj przycisk przez ponad 16 sekund.

Wskaźnik Dioda LED na zewnątrz etui informuje ładowaniu słuchawek i etui, zmieniając kolor na czerwony, żółty, zielony lub biały, w zależności od stanu.
Wejście 5 V/1 A
Czas ładowania Ładowanie przewodowe: Pełne naładowanie etui, bez słuchawek, zajmuje około 110 minut.

*Dane pochodzą z testów laboratoryjnych Huawei, przeprowadzonych w kontrolowanej temperaturze 25°C.

Liczba pełnych cykli ładowania Gdy etui jest w pełni naładowane, może w pełni naładować obie słuchawki ponad dwa razy lub pojedynczą słuchawkę ponad 4 razy.
Bateria Pojemność: 410 mAh (wartość minimalna) | Typ: polimerowa bateria litowo-jonowa
Waga Etui: ok. 33.9 g ± 1.0 g (bez słuchawek)
Wymiary Wysokość x Szerokość x Głębokość: 48.2 mm x 61.8 mm x 26.9 mm
W zestawie 3 pary gumek (małe, średnie – założone fabrycznie i duże)

Przewód USB-A – USB-C, instrukcja szybkiego uruchomienia, gwarancja

 Co o tym sądzicie?