Lista rzeczy, które pomagają mi w życiu

Myśleliście kiedyś na tym, że potrzebujecie ten konkretnej rzeczy, która pomoże Wam w życiu na co dzień? Ja tak miałem nie raz, dopóki nie odnalazłem swojej listy rzeczy, które pomagają mi w życiu. Tak, można takie rzeczy znaleźć. Oczywiście, nie jest to łatwa rzeczy, chociaż z reguły nie zwracamy na nie uwagi, że nam pomagają. Taki przeciętny kalendarz w telefonie, chyba każdy go używa, prawda? No właśnie i tutaj trzeba wspomnieć, że i on pomaga w organizacji zadań, a nawet dnia. Ja w swoim kalendarzu mam dużo terminów, czasami aż za dużo. To właśnie on pomaga mi w organizacji i zapamiętaniu wszystkiego.

Nie odbierzcie mojej listy źle, chciałbym Wam przedstawić jakie to aplikacje, przedmioty mogą Wam pomóc w codziennym życiu, mi pomogły, to czemu Tobie nie mają?

Lista rzeczy, które pomagają mi w życiu:

KALENDARZ

Czy to zwykły kalendarz wiszący, czy nawet stojący na biurku, a nawet zwykły kalendarz w kształcie zeszytu lub alternatywny kalendarz elektroniczny (np. Kalendarz Google). Każdy z takich kalendarzy pomaga mi w organizacji swojego czasu, mogę zanotować i zaplanować swoje kolejne dni, jacy kurierzy mają przyjechać, jakie urządzenia mam oddać, kiedy mam napisać recenzję itd. Sam osobiście polubiłem się z wszystkimi formami kalendarza i wszędzie mam te same plany zanotowane. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, nie raz mam zakręcone dni i zapomnę wyjąć telefon z kieszeni lub wyjąć kalendarz z szuflady, a przecież chcąc czy nie chcąc, zerknę na ścianę. Wtedy też kątem oka zobaczę kalendarz z ważnymi rzeczami na dzisiaj lub jutro. Dopełnieniem jest oczywiście kalendarz elektroniczny, który wysyła mi kilkanaście powiadomień, abym na pewno nie zapomniał o danej sprawie (oczywiście sam sobie tak ustawiłem).

NOTATNIK

Co ja bym zrobił, gdyby nie mój notatnik, wszystkie nagłe natchnienia właśnie tam lądują. Nie ważne, że niektóre nie mają w ogóle sensu, a niektóre powinny być od razu zrobione, a nie odłożone w czasie. Nie jest to aż tak ważne, ponieważ wszystko mam zapisane i zawsze mogę do tego wrócić, a nie głowić się co miałem w głowie dnia 4 stycznia ubiegłego roku. Mało ważne, kiedy będzie to zrobione, ważne, że zapisane i nie ucieknie. Nie raz mi to uratowało skórę i pomogło w niektórych projektach.

APLIKACJA — LISTA ZADAŃ GOOGLE

Od jakiegoś czasu Google wydało swoją aplikację do tworzenia listy zadań. Najprostsza aplikacja, w której zapisuje się konkretne zadania i się je odznacza po ich wykonaniu. Zapewne zapytacie się, a jak to ma w dużym stopniu pomóc. Otóż powiem Wam, że przy dużej ilości dziennych maili przydaje mnie się taka lista, w której to zapisuje, do jakiej osoby lub firmy mam w danym dniu napisać. Niekiedy o tym zapominam, a mam jednak taki syndrom, że sprawdzam tą aplikację w telefonie. Nawet mam ją przypiętą na Gmailu. W przeglądarce ta aplikacja sprawuje się najlepiej i dzięki temu mogę być spokojny, że napisałem do wszystkich osób, których chciałem. Mam ostatnio bardzo zakręcone dni i gdyby nie ta aplikacja, to żadnych urządzeń nie miałbym na testach przez moją sklerozę.

TELEFON

Ostatnia i najważniejsza rzecz z całej mojej listy. Ostatnimi czasu zdarza mnie się pisać coraz to więcej maili przez telefon, więcej dzwonić itd. Gdyby nie telefon, to nie wiem, jakbym sobie poradził, w niektórych sprawach. Wracam do domu późno, to i większość firm już nie pracuje. Dlatego telefon ratuje mi życie i pozwala mi on na wykonanie prawie wszystkiego, o czym zapomniałem lub nie zdążyłem zrobić w domu. Oczywiście, aby wszystko grało i buczało, korzystam w większości tylko z usług Google. Ostatnio skradły moje serce i wiem, że przez dłuższy czas nie mam zamiaru się z nimi pożegnać.

Masz listę swoich rzeczy, które pomagają Ci w życiu?