MSI prezentuje serię MPG SEKIRA 100

Na prośbę marki MSI przesyłam Wam informację na temat nowej serii MPG SEKIRA 100.

MSI prezentuje serię MSI MPG SEKIRA 100, czyli solidne i wydajne obudowy nie tylko do gamingu

MSI prezentuje eleganckie obudowy typu mid-tower z serii SEKIRA 100. Modele SEKIRA 100R oraz SEKIRA 100P oferują to co najważniejsze w codziennym użytkowaniu oraz gamingu – czyli solidne wykonanie, wysoką jakość materiałów oraz efektywny przepływ powietrza do systemów chłodzenia, który zapewniają 4 standardowe wentylatory. W obudowie można zastosować również chłodzenie wodne, takie jak MAG CORELIQUID.

Solidna obudowa to podstawa dobrego komputera. Musi być wytrzymała oraz zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Nowe modele z serii MPG SEKIRA 100 charakteryzują się właśnie solidną ramą oraz bocznym panelem, w którym zamontowano szybę wykonaną z hartowanego szkła. Elegancki design w połączeniu z możliwościami ekspozycji komponentów skierowany jest do graczy ceniących sobie stonowaną stylistykę oraz duże możliwości zagospodarowania wnętrza obudowy za sprawą dobrze rozlokowanych przepustów.

Obudowy z serii MPG SEKIRA 100 opracowane są w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej efektywny przepływ powietrza do systemu chłodzenia, zapewniając komponentom optymalne temperatury pracy. Seria MPG SEKIRA 100 standardowo wyposażona jest w 4 wentylatory, a w sumie użytkownik może łącznie może zamontować ich aż 6. W przypadku modelu SEKIRA 100R dodatkowym atutem jest zastosowanie wentylatorów ARGB. Jeżeli to nie wystarczy, można dołączyć chłodzenie wodne z MAG CORELIQUID, które zapewni jeszcze lepszą wydajność Twojego komputera. W każdej obudowie z serii MPG SEKIRA 100 znalazły się łącznie trzy, montowane na magnesy filtry przeciwpyłowe, które zapobiegają przedostawaniu się pyłu i kurzu do wnętrza obudowy.

Elegancki przedni panel w obudowach MPG SEKIRA 100P wykonany jest z płaskiej tafli aluminium. Natomiast w modelu MPG SEKIRA 100R przód wykonany jest dodatkowo z aluminium oraz przyciemnianego szkła. Oba modele charakteryzują się stonowanym, prostym ale równocześnie eleganckim designem, dodatkowo podkreślanym przez dobór najlepszych materiałów i wysoką jakość wykonania. Zainstalowane w komputerze podzespoły można wyeksponować za sprawą bocznego panelu z hartowanego szkła, montowanego bez użycia śrub, przytrzymywanego za pomocą mechanizmu blokującego, który zabezpieczony jest od góry przesuwaną, górna pokrywą obudowy z otworami wentylacyjnymi.

Zaletą serii MPG SEKIRA 100 jest możliwość łączenia jej z płytami głównymi MSI. Wystarczy połączyć znajdujący się na płycie przedni port USB Gen2 Type-C o przepustowości 10 Gbit/s ze złączem na przednim panelu obudowy, uzyskując w ten sposób wygodny i łatwy dostęp do podłączania urządzeń i możliwość szybkiego przesyłania danych. Decydując się na produkty MSI można stworzyć kompletny, gamingowy ekosystem wykorzystujący system chłodzenia wodą i karty graficzne MSI.

MPG Sekira 100R przestrzeń:

  • Długość coolera procesora: 170 mm
  • Długość karty graficznej: 340 mm
  • Długość zasilacza: do 250 mm (bez 3,5-calowej kieszeni/stelażu na dysk twardy)

Sugerowane ceny detaliczne:

MPG Sekira 100R – 489 PLN

MPG Sekira 100P – 429 PLN

Więcej szczegółów na temat poszczególnych modeli można znaleźć na stronach:

Co o tym myślicie?