Nowe monitory Acera z 3D

Na prośbę marki Acer przesyłam Wam informację na temat nowych monitorów.

Nowe monitory z efektem 3D od Acera!

Acer ogłosił kilka nowości wśród produktów spod znaku SpatialLabs™. Mowa o dwóch nowych monitorach, Acer SpatialLabs View i Acer SpatialLabs View Pro. Oba urządzenia to samodzielne 15,6-calowe monitory 4K, które można podłączyć do komputera, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do całego pakietu zalet technologii SpatialLabs – i to w formie przenośnego urządzenia.

Zarówno gracze, jak i twórcy docenią lekką konstrukcję urządzeń (poniżej 1,5 kg). Monitor można swobodnie zapakować do torby czy plecaka i zabrać na np. LAN party czy prezentację produktu. To, co z kolei docenią zwłaszcza twórcy, to pokrycie 100% palety kolorów Adobe RGB. Gracze natomiast docenią jasność na poziomie 400 nitów. Acer SpatialLabs View oferuje użytkownikom całkowicie nową technologię stereoskopową 3D zaprojektowaną głównie z myślą o grach, natomiast Acer SpatialLabs View Pro to nie tylko technologia 3D, niezbędna do realizacji różnych wymagających projektów graficznych, lecz także inteligentne wzornictwo przemysłowe, stawiające na łatwość użytkowania, co przekłada się z kolei na lepszą jakość prezentacji.

SpatialLabs TrueGame — stereoskopowa rozgrywka 3D za jednym kliknięciem

SpatialLabs TrueGame to nowa aplikacja, która wprowadza stereoskopowy obraz 3D do świata gier, dając graczom możliwość doświadczenia swoich ulubionych tytułów w zupełnie nowej odsłonie i jakości. Jest to możliwe dzięki temu, że gry są w większości przypadków tworzone z myślą o środowisku trójwymiarowym: programiści zawierają w kodzie informacje o głębi w każdej opracowanej scenie i w każdym obiekcie, który tworzą. SpatialLabs korzysta z tych informacji, by generować świat gry w stereoskopowym trybie 3D. Kiedy aplikacja trafi na rynek, dla każdej z ponad 50 współczesnych i klasycznych gier dostępny będzie specjalny, wstępnie skonfigurowany profil 3D, który umożliwi graczom wejście w świat swoich ulubionych gier tym razem w trybie 3D. Profile dla kolejnych tytułów będą dodawane na bieżąco.
Choć profile te zawierają cały szereg informacji, a optymalizacja każdego z nich wymaga znacznego nakładu pracy, sama platforma jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji TrueGame, wystarczy po prostu przejść do wybranego tytułu i nacisnąć przycisk ‘Play’. Aplikacja zajmie się resztą. Wszystkie niezbędne pliki gry zostaną uruchomione automatycznie w systemie użytkownika przy jednoczesnej aktywacji profilu TrueGame 3D, dzięki której gra uruchomi się w stereoskopowym trybie 3D.
To rozgrywka na zupełnie nowym poziomie i w zupełnie nowej jakości. To coś, czego żaden gracz nie miał jeszcze okazji doświadczyć. Pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, obiekty – prawdziwie trójwymiarowe, a rozgrywka staje się bardziej porywająca. A wszystko to w czasie rzeczywistym, w płynnej jakości i bez konieczności używania specjalnych okularów. Urządzenie może służyć także jako standardowy monitor 4K.

SpatialLabs Go — transformacja treści 2D w stereoskopowe 3D

Opracowane przez firmę Acer rozwiązanie SpatialLabs Go korzysta ze sztucznej inteligencji, która umożliwia generowanie stereoskopowych treści 3D na bazie niemal wszystkiego, co można wyświetlić na pełnym ekranie. A wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku. Zdjęcia wyskakują z ekranu, proste gry sieciowe stają się dużo bardziej wciągające i ekscytujące, a filmy (odtwarzane zarówno online, jak i offline) nabierają (dosłownie) nowego wymiaru — i to w czasie rzeczywistym. Co jednak najważniejsze, użytkownik może generować w ten sposób własne treści, korzystając do tego z własnych zdjęć czy nagrań video zapisanych na własnych urządzeniach. Po zaimportowaniu tych zasobów do systemu, można użyć oprogramowania SpatialLabs Go, by wygenerować ich symulacje w stereoskopowym trybie 3D.

SpatialLabs Model Viewer — bardziej intuicyjne modelowanie 3D

Acer SpatialLabs View Pro został stworzony po to, by uczynić pracę twórczą nieco łatwiejszą. Stąd też obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów plików, w tym Datasmith, co oznacza, że twórcy mogą korzystać z oprogramowania do projektowania 3D, takiego jak Revit, Solidworks i Cinema 4D po instalacji wtyczki eksportu plików Datasmith: kiedy projekt jest gotowy do podglądu, można go zaimportować do przeglądarki SpatialLabs Model Viewer. Integracja z serwisem Sketchfab dodatkowo upraszcza proces tworzenia, dając użytkownikom dostęp do obszernej internetowej biblioteki darmowych i wysokiej jakości zasobów 3D, które można wykorzystywać we własnych projektach. Ponieważ dokładność kolorów ma bardzo istotne znaczenie tam, gdzie w grę wchodzi modelowanie czy projektowanie graficzne, 15,6-calowy wyświetlacz 4K monitora View Pro zapewnia pokrycie 100% gamy kolorów Adobe RGB. Obsługiwane formaty: OBJ, FBX, STEP, STL, COLLADA, IGES, glTF, 3DS, BLEND, PLY DAE, IGS, Datasmith.
SpatialLabs View Pro to jednak nie tylko narzędzie do tworzenia treści 3D — daje on programistom możliwość udostępniania i wyświetlania swoich prac na wiele sposobów:
-Wszelkie treści można bardzo szybko przygotować do podglądu i udostępnić innym — czy to w celu przeprowadzenia konsultacji z zespołem, czy też w celu przedstawienia klientowi rzeczywistej wizualizacji przedmiotu, którym jest zainteresowany
-Pracownicy działów sprzedaży lub marketingu na pewno docenią smukłą, kompaktową konstrukcję monitora Acer SpatialLabs View Pro: waży on niecałe 1,5 kg i można go łatwo zabrać ze sobą w podróż, a składana podstawa sprawia, że można go ustawić praktycznie wszędzie
-Uchwyt VESA umożliwia instalację monitora Acer SpatialLabs View Pro w kioskach i w punktach sprzedaży, gdy sytuacja wymaga bardziej stałych rozwiązań ekspozycyjnych, natomiast funkcja rozpoznawania gestów dłoni Ultraleap czyni korzystanie z systemu bardziej interaktywnym
Jak w przypadku wcześniejszych rozwiązań SpatialLabs, Acer SpatialLabs View Pro został wyposażony w kilka dodatkowych funkcji usprawniających pracę twórców 3D. Każdy projekt można pobrać z oprogramowania 3D i wyświetlić w przeglądarce SpatialLabs Model Viewer jednym kliknięciem. Co więcej, użytkownicy programów Maya i Blender mogą edytować swoje prace na ekranie 2D, obserwując jednocześnie, jak ich zmiany są renderowane w stereoskopowym trybie 3D na monitorze Acer SpatialLabs View Pro — wszystko to w tym samym momencie, w czasie rzeczywistym.
Więcej informacji na temat omówionych tu technologii oraz listę obsługiwanych tytułów gier można znaleźć tutaj.

Dostępność

Acer SpatialLabs View (ASV15-1B) będzie dostępny latem tego roku w cenie od 1,099 USD.
Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu.

Co o tym sądzciie?