Przemyślenia o MWC 2018

MWC 2018

Niedawno zakończyły się targi MWC w Barcelonie. Dla niektórych były one ciekawe, ale jak dla mnie zabrakło odrobinę producentów, takich jak np. Huawei z nowym telefonem lub Xiaomi i ich nowym Mi7. Chociaż nie ukrywam, że nowy Galaxy i nowa Nokia 8 Sirocco (najbardziej mnie się podoba). To i tak twierdze, że Galaxy S9 zrobił największą furorę z mechaniczną zmianą przesłony, która i tak już dawno była znana w starym modelu Nokii.

Według mnie to i tak te targi były najnudniejsze, dlatego, że nie uchronimy się przed przeciekami. Poza tym to było do przewidzenia, że producenci pójdą w stronę urządzeń z mniejszymi ramkami.

Nie chcę rozpisywać się o urządzeniach, które przykuły najbardziej moje oko, ponieważ i już tak zapewne wszystko o nich wiecie. Chciałbym wyrazić swoją krótką opinię na ich temat. Mam nadzieję, że urządzenia z MWC 2018 już w niedługim czasie pojawią się u mnie.

1. Samsung Galaxy S9/S9 Plus

Samsung Galaxy S8 z przesuniętym czytnikiem linii papilarnych. Tak na skróty można podsumować Galaxy S9. Rozpisywać się można trochę o nowych telefonach Samsunga, ale po co? Przecież i tak w dniu premiery już było wszystko wiadomo, że będzie mieć jasną przesłonę, ta przesłona będzie mechaniczna i z poziomu aplikacji aparatu będzie można ją zmienić itd. Według mnie to Samsung właśnie to urządzenie powinien pokazać przynajmniej rok temu, rozwiązania w nim nie są aż tak nowe, a nawet można rzec, że wygrzebane. Rozumiem też producenta, który chciał trochę polepszyć swój i tak dobry model S8/S8+, jednak gdyby Samsung pokazał to w zeszłym roku, to wtedy byłaby przynajmniej rewolucja w nowych urządzeniach i niektórzy producenci mogliby się skryć przed Galaxy S9 i S9+.

Samsung Galaxy S9/S9+

2. Nowe Nokie

Nokia na MWC 2018 pokazała swoje najnowsze i odświeżone produkty. Nokia w moich oczach właśnie dużo zyskała, a szczególnie model Nokia 8 Sirocco. Według mnie producent z nowymi modelami świetnie się wbiła w rynek, nawet w tamtym roku. Z miłą chęcią, a nawet z czystą ciekawości przyjmę nową Nokie 8 na testy. Kochałem Nokię, potem z przymusu nowego telefonu przerzuciłem się na urządzenia Huaweia, jednak teraz widzę, że wróciłbym do Nokii. Chociaż dopiero po testach, ponieważ tak jak myślałem, że Nokia 8 będzie świetnym urządzeniem do fotografii, jednak nie zawsze takim urządzeniem jest. Dlatego wolę najpierw przetestować, a potem w ostateczności zastanowić się nad zakupem urządzenia.

3. Huawei MateBook X Pro i MediaPad M5

Tak jak wspominałem, zabrakło mi na targach nowego modelu Huawei z serii P. Ma ono mieć trzy aparaty na tylnej obudowie! Naprawdę, jestem bardzo ciekawy, jak producent to rozwiązał i jak to będzie finalnie działać. Chiński producent nie zostawił swoich fanów na lodzie, pokazał na konferencji dwa nowe urządzenia. Pierwszym z nich jest Huawei MateBook X Pro, który wygląda obłędnie, nawet z kamerką w wysuwanym przycisku. Ramki są tak cienkie, że zabrakło miejsca na nią. Świetnie prawda? Huawei MateBook X był super urządzeniem i nadal jest, więc jestem ciekaw, jak wersja Pro się spisuje. Co do nowego tabletu MediaPad, można to wyrazić jednym zdaniem: Jest ulepszoną wersją MediaPad M4. Według mnie się mało one różną (oprócz podzespołów), chociaż z chęcią wziąłbym go na testy razem z klawiaturą, jeżeli będzie to oczywiście możliwe.

4. Nowe Lenovo Yoga

Ktoś się w ogóle zainteresował nowymi modelami Lenovo Yoga? Mało kto, chociaż są i osoby, które bardzo lubią tego producenta i jego produkty więc z miłą chęcią patrzeli na konferencję Lenovo. Producent pokazał m.in. Yogę 730, która mnie najbardziej zaciekawiła, chociaż dalej ramka pod ekranem jest wielka jak autostrada. Nie mówię nie, ponieważ jeszcze nie miałem żadnego urządzenia z wielką dolną ramką od Lenovo. Więc nie wiem, czy to przeszkadza w pracy na komputerze, czy też nie. Przekonam się niebawem, dlatego więcej nie wypowiem się na ten temat.

5. Sony Xperia XZ2/XZ2 Compact

Nasze kochane Sony, w końcu pokazało nowy design Xperii. Mnie osobiście podobał się poprzedni wygląd urządzeń, chociaż taki powiew nowości u Sony nie zaszkodzi. Przynajmniej dowiedzą się, czy nowy wygląd się przyjmie i jak konsumenci będą reagować podczas korzystania z nowych urządzeń. Mnie najbardziej ciekawią kilka rzeczy: czy zdjęcia w nocy będą w końcu jasne w trybie automatycznym, no i oczywiście jak lepsza jakość (Full HD) w Super Slow Motion się spisuje, oprócz tego również chcę sprawić czy w końcu przednia kamerka nadaje się do zdjęć typu Selfie. Mam taką nadzieję, że uda się szybko uzyskać nowe Xperie z MWC 2018. Na samym początku muszą się u mnie pojawić Xperie z serii XA, potem można myśleć o najnowszych modelach.

6. Nowe Wiko

Wiko na MWC 2018 poszalało, w tym roku francuski producent pokazał aż 8 modeli na targach. Najwięcej z nich są z serii VIEW, które niestety jeszcze do mnie nie trafiły (już niebawem). Jak dla mnie to Wiko poszło w dobrą stronę, wszyscy teraz narzekają na Notch Style, ale według mnie Wiko pokazało, że potrafi wykonać świetny telefon z naprawdę dobrym designem. Możecie mnie teraz zbesztać za to, ale takie jest moje zdanie. Przyzwyczaimy się do tego trendu i w przyszłym roku jak pojawi się nowy, to będziecie lub nawet będziemy narzekać, że już nie ma Notch Style. Dlatego, bardzo napaliłem się na nowe produkty Wiko i będę błagał o nie, jak się tylko pojawią do testów.

7. Nowe Asusy

Nie miałem, miłej historii z polskim odziałem Asusa, ale się nie podaję i spróbuję nie tylko wywalczyć o ZenFona 4, ale i teraz o ZenFona 5 do testów. Tak Asus na targach MWC 2018 pokazał kilka nowych ZenFonów z serii 5 z Notch Style. No dobra nie wszystkie mają te specyficzne wycięcie, ale większość ma. Mnie i tak najbardziej interesują aparaty w nowych modelach, miałem u siebie ZenFona 3 i według mnie miał on super aparat, chociaż nie w każdych sytuacjach się spisywał, jednak świetnie sobie radził. Mam nadzieję, że uda mnie się je wyrwać na testy i trochę o nich opowiedzieć.

 

To byłoby na tyle z urządzeń, które szczególnie wpadły mi w oko na targach MWC. Są produkty lub urządzenia, które Tobie się najbardziej spodobały?