Recenzja – Lenovo Yoga 920

Lenovo Yoga 920

Jak wiecie, jestem ogromnym fanem całej serii Lenovo Yoga, ale kiedy przyszło mi testować Lenovo Yoga 920, to skakałem z radości. To urządzenie swoim wyglądem i specyfikacją mówi: Bierz mnie! Oczywiście jest wersja tego komputera ze szkłem na pokrywie monitora, ale według mnie lepiej wygląda wersja metalowa. Dlaczego? Metalowa obudowa mniej się palcuje niż szklana.

Na wstępie mogę powiedzieć jeszcze, że wersja, która do mnie dotarła na testy, była naprawdę wypasiona i korzystanie z tego komputera było bajką i nie tylko. Tak wiem, mocno zaliczam na plus ten komputer, ale co mam na to poradzić jak naprawdę korzystało mnie się z niego rewelacyjnie i co najważniejsze, to ten laptop wędruje na moją listę urządzeń, którym mógłbym ufać przez następne lata pracy.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Rysik
  5. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Lenovo Yoga 920 jest wyposażony w 13,9-calową matrycę, która może być z rozdzielczością Full HD lub UHD. Oczywiście polecam tą Yogę z tą lepszą rozdzielczością, ale warto mieć na uwadze żywotność baterii. Oczywistą sprawą jest, że przy mniejszej rozdzielczości laptop wytrzyma dłużej na baterii. Ja miałem matrycę z rozdzielczością UHD i wiecie co? Na tym komputerze niekiedy mogłem wyciągnąć ponad 11h pracy. Jak dla mnie jest to świetna informacja. 11h pracy na laptopie plus rozmiar Yogi równa się super mobilna praca.

Czy na pewno Yoga 920 to mobilne urządzenie? Na 100% i mogę Wam powiedzieć, że świetnie pracowało się na tym komputerze nie tylko w domu, ale i w innych miejscach, dlatego ten komputer może nosić miano mobilnego urządzenia.

Lenovo Yoga 920

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 323 mm x 223,5 mm x 13,95 mm. Dużo? Według mnie nie, jest to idealny rozmiar dla mobilnego urządzenia. Laptop z matrycą 13,9-cali zmieści się prawie wszędzie, a też zobaczymy i zrobimy na takim komputerze wszystko, począwszy od pisania długich tekstów, po edytowanie grafiki i filmów. Co również jest ważne to waga tego urządzenia, która wynosi 1,37 kg. Jest to bardzo mało jak na komputer, więc noszenie tego laptopa w torbie lub plecaku nie przynosi żadnego dyskomfortu. Yoga 920 jest naprawdę strasznie lekka i można zapomnieć, że wzięliśmy komputer ze sobą.

Warto jeszcze pokreślić, że dzięki takiemu rozmiarowi, laptop idealnie pasuje na stoliku w kawiarni lub na biurku w domu. Nie trzeba się upychać z wielkim laptopem 15/16-calowym na małym biurku, czy kolanach. Wierzcie mi, jest to uciążliwe, mam taki komputer i praca na nim w innych miejscach jest katorgą.

Lenovo Yoga 920

3. Ekran

Co do ekranu w Lenovo Yoga 920 mogę powiedzieć tyle, że przy rozdzielczości UHD obraz jest naprawdę ostry i co ważne, to kolory na tym laptopie są naprawdę dobre. Myślałem, że będzie dobrze, a czasami będzie tak jak w ostatnim testowanym urządzeniu Lenovo. Jednak myliłem się, jest tak, jak powinno być. Może i nie jest to ekran z matrycą jak w lepszych monitorach lub w monitorach dla profesjonalistów, ale jest to ekran, który w zupełności wystarcza do codziennej pracy. Nie narzekałem na zmiany kolorów przy przerzucaniu plików na drugi monitor, dlatego tym bardziej Yoga 920 przypadła mi do gustu. U mnie w laptopie jest całkiem inaczej i mam z tym problem. Tak wiem, czas zmienić laptop, może nawet na ten tytułowy? 😉

Lenovo Yoga 920

4. Rysik

Wraz z komputerem przychodzi do nas rysik, aby sprawniej poruszać się po komputerze w funkcji np. tabletu. Szczerze powiedziawszy, to jakoś bardziej wolę używać palca niż rysika, ale gdy mam możliwość używania go, to używam. Również muszę przyznać, że rysik, jest bardzo precyzyjny i intuicyjny, nawet w programach takich jak Photoshop. Najważniejszą dla mnie funkcją, z której korzystałem podczas testów, były odręczne notatki na pulpicie, nie musiałem marnować karteczek, ale niestety przez to miałem cały pulpit zawalony karteczkami (coś za coś). Bardzo polecam rysiki do wszelakich komputerów z dotykowym ekranem, i co warto zaznaczyć, że czasami trzeba taki rysik kupować osobno jako akcesorium, a tutaj mamy od razu w zestawie. Brawo Lenovo!

Lenovo Yoga 920

5. Klawiatura

Od dłuższego czasu bardzo lubię się z klawiaturami w laptopach Lenovo, dlatego i tutaj, w Yoga 920 nie miałem żadnego problemu z pisaniem. Przy pisaniu dłuższych tekstów nie doznałem żadnego dyskomfortu, a i też co najważniejsze to rozstawienie klawiszy jest tak dobre, że nie miałem pomyłek z przyciskaniem w inne klawisze niż te, co chciałem. Jak dla mnie jest to ogromny plus, bo np. u siebie mam taką klawiaturę przy której klikam nie te klawisze, które chce. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że klawiatura jest naprawdę cicha, oczywiście słychać jak w nią stukamy, ale nie jest to dźwięk jak przy innych klawiaturach, które można spotkać na rynku.

Ostatnia i najważniejsza rzeczą, którą warto opisać przy klawiaturze, jest skaner odcisków palców, który według mnie z modelu na model się poprawia. Skaner w tym laptopie działa naprawdę szybko i sprawnie. Mało kiedy dostawałem informacji o niepoprawnym zeskanowaniu palca, więc jak najbardziej ten skaner zaliczam na ogromny plus.

Lenovo Yoga 920

Podsumowując

Lenovo Yoga 920 to nie tanie urządzenie, chociaż i tak to wszystko zależy od specyfikacji, którą weźmiesz. Jednak i tak laptop wart jest swojej ceny. Dlaczego? Jego działanie, możliwości, waga, rozmiar i długość pracy na jednym ładowaniu daje dużą radość. Jak dla mnie jest to świetny sprzęt do mobilnej pracy. Więc na pewno polecam i będę polecał ten laptop. Na koniec muszę wspomnieć, a mało o tym mówię, że ten laptop ma bardzo dobre głośniki. Słuchanie na nich muzyki jest czystą przyjemnością, oczywiście nie jestem audiofilem, więc dla mnie dźwięk wydobywający się z tego komputera jest zadowalający.

Z czystym sercem polecam ten komputer i na pewno się na nim nie zawiedziecie.

Lenovo Yoga 920

A co Ty sądzisz o tym komputerze?