TECNO i Asian Communication Research Centre

Na prośbę marki TECNO przesyłam Wam informację na temat nowej współpracy.

TECNO, rozpoczyna współracę z Asian Communication Research Centre (ACRC) na Nanyang Technological University w Singapurze (NTU Singapore).

Współpraca badawcza z ACRC ma na celu ulepszenie technologii Universal Tone firmy TECNO. Przeprowadzone zostaną badania w Indonezji i na Filipinach w celu ustalenia punktów odniesienia dla preferencji kulturowych i opracowania dokładnych definicji reprezentacji odcieni skóry na zdjęciach. Wyniki badań przyczynią się do udoskonalenia rozwiązań obrazowania portretów w smartfonach TECNO, prawdziwie odzwierciedlając filozofię marki TECNO, która celebruje różnorodność pochodzenia etnicznego, kultury i estetyki.

Kierownikiem Zespołu badawczego jest Profesor Jack Qiu, Profesor Shaw Foundation of Media Technology w Wee Kim Wee School of Communication and Information (WKWSCI) w NTU. Inni Członkowie Zespołu to Profesor May O. Lwin, przewodniczący WKWSCI, a także Profesor nadzwyczajny Elison Lim oraz Profesor nadzwyczajny Lewis Lim z Nanyang Business School, NTU.

Azja Południowo-Wschodnia jest domem dla kalejdoskopu kultur, z których każda ma odrębną estetykę i preferencje. Nasze badania mają na celu zrozumienie różnorodnych potrzeb estetycznych i obrazowych konsumentów.” – powiedział Profesor Qiu:

 

Dostosowanie technologii obrazowania portretowego smartfonów TECNO do każdego człowieka

W dziedzinie mobilnej fotografii portretowej, ze względu na brak równowagi ekonomicznej i technicznej, uprzedzenia kulturowe i niedopatrzenia zarówno w fotografii, jak i technologii cyfrowej, często utrudniały prawdziwe odwzorowanie różnorodnych cech ludzkich. Odmawiając ślepego podążania za głównym nurtem globalnego rynku, firma TECNO jest zaangażowana w rzeczywiste zaspokajanie potrzeb konsumentów z różnych regionów, dostosowując technologię obrazowania portretowego smartfonów, popartą badaniami naukowymi, do unikalnych preferencji estetycznych użytkowników.

Współpraca ta oznacza drugą ważną współpracę akademicką TECNO po udanym partnerstwie z Uniwersytetem w Leeds (Wielka Brytania), a jej wyniki zostaną wykorzystane do ulepszenia technologii Universal Tone firmy TECNO. We wrześniu ubiegłego roku firma TECNO wprowadziła na rynek technologię Universal Tone, której celem jest promowanie obrazowania wielu odcieni skóry. Współpracując z renomowanymi instytucjami akademickimi, TECNO ustanowiło nowy punkt odniesienia dla obrazowania, dzięki największej i najdokładniejszej w branży bazie danych.

Technologia TECNO Universal Tone została zastosowana w najnowszej serii TECNO CAMON 30, umożliwiając kamerom urządzenia autentyczne odwzorowanie różnych odcieni skóry i estetyki kulturowej, spełniając aspiracje marki do uchwycenia uniwersalnych kolorów z różnych zakątków świata.

 

Dyrektor Generalny TECNO Jack Guo podkreślił wizję współpracy:Integrując wyniki badań Azjatyckiego Centrum Badań nad Komunikacją w NTU z naszą technologią Universal Tone, nie tylko rozwijamy technologię, ale także dostosowujemy ją do potrzeb estetycznych różnych kultur i rynków. Ta współpraca jest krokiem w kierunku promowania różnorodnych i integracyjnych standardów piękna w globalnej branży technologicznej„.

TECNO wytrwale dąży do innowacji, kierując się etosem „Stop At Nothing”, zapewniając autentyczne odzwierciedlenie piękna każdej osoby. Najnowsza ewolucja technologii Universal Tone w Azji Południowo-Wschodniej jest świadectwem zaangażowania firmy TECNO w uwzględnianie wyjątkowości każdej kultury i napędzanie rozwoju globalnej technologii.

Co o tym sądzicie?