TOP 4 darmowe fonty na rok 2018

TOP 4 fonty na rok 2018

Nie macie już może dosyć oklepanych fontów np. z Worda? Ja mam, dlatego postanowiłem poszukać dla siebie i nie tylko, ale też dla Was top 4 darmowe fonty na rok 2018. Oczywiście z podkreśleniem na darmowe. Nie każdy ładny font jest darmowy i to boli, znalazłem nawet 10 ładnych czcionek, ale co z tego, jak są płatne (i to nawet dużo). Aby oszczędzić Wasze poszukiwania, pod każdą czcionką znajdziecie link do jej pobrania i zainstalowania na swoim komputerze.

Mała informacja:

Czy wiedzieliście, że w tym roku są modne kroje pisma takie jak: bold, odręczny, minimalistyczny i retro? Jeżeli nie wiedzieliście o tym, to koniecznie zapamiętajcie. Warto znać takie informacje! 🙂

 

Abril Fatface

Jaka jest ładna czcionka ze stylem bold? No oczywiście Abril Fatface, jasne, że każdy ma inne gusta. Jednak jest to na pewno font, który jest wart uwagi. Chociaż wiem, że nie każdemu przypadnie ten krój pisma do gustu. Ważne, że ta czcionka jedna z nielicznych jest trendem w tym roku i trzeba przynajmniej oddać jej hołd. Taka i nawet nie tylko taka była w starych gazetach, broszurach itd. i na pewno nada się ponownie do takich rozwiązań.

Link – https://www.fontsquirrel.com/fonts/abril-fatface

Abril Fatface

Playfair Display

Czcionka Playfair Display jest bardzo podobna do poprzedniej i również w takich samych rzeczach używana. Czy aż tak się różnią? Różnią się, ale ja Wam nie podpowiem. Sami musicie się dopatrzyć. No dobra nie będę aż takim chamem, jedną rzeczą, którą warto zaznaczyć, jest np. literka C, więcej rzeczy już nie podpowiem. Tak jak wspomniałem, sami musicie zobaczyć i porównać sobie obie czcionki.

Link – https://fonts.google.com/specimen/Playfair+Display

Playfair Display

Josefin Sans

Minimalizm, ach minimalizm. Jest to moja ulubiona rzecz, każdy, kto mnie odrobinę zna, to wie, że kocham minimalizm i cały czas staram się do niego dążyć (chociaż nie zawsze mi to wychodzi). Czcionka Josefin Sans to jedna z niewielu fontów, która jest minimalistyczna i bardzo ładna. Chociaż mnie ostatnio bardzo spodobała się czcionka Metropolis (jest poniżej), ale ta omawiana ma coś w sobie, co się lubi, a nawet kocha. Chociaż nie powiem, że minimalizm był i będzie trendem, a nawet coraz więcej o nim słychać. Więc dlaczego nie korzystać z takiej czcionki w swoich pracach? Trzeba się nad tym zastanowić.

Link – https://fonts.google.com/specimen/Josefin+Sans

Josefin Sans

Metropolis

Ta czcionka ostatnio skradła moje serce, jest prosta, minimalistyczna i mi to starczy. Na prawdę! Mnie wiele do szczęścia jak widać, nie potrzeba. Co jest ważne, to czcionka Metropolis jest chyba jedną z najładniejszych czcionek minimalistycznych, które znalazłem, a widziałem ich sporo. Oczywiście, jeżeli macie swoje propozycje to możecie śmiało je podsyłać. Chętnie zobaczę, z czego aktualnie korzystacie. Ja akurat aktualnie (jeszcze) korzystam z czcionki Lato, jest to najprostsza i nawet dość leciwa czcionka. Więc nie wiem, czy nie przeniosę się na ten font. Oczywiście czas pokaże, czy nie pojawią się nowe czcionki minimalistyczne i nie zmiotą Metropolis na drobny mak.

Link – https://www.fontsquirrel.com/fonts/metropolis

Metropolis

A Tobie, która czcionka wpadła w oko?