Ciekawe i nieznane funkcje Instagrama

Instagram to obecnie jedna z najbardziej znanych i najczęściej używanych aplikacji społecznościowych. Oprócz przewijania zdjęć i przesyłania selfie, na Instagramie można zrobić o wiele więcej, wykorzystując często nieznane funkcje aplikacji. Chociaż Instagram jest łatwy w użyciu, istnieją możliwości i narzędzia, które pomogą Ci jeszcze lepiej wykorzystać potencjał aplikacji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Funkcja Ogranicz

Nie trzeba już blokować kontaktu, aby ograniczyć dostęp innych użytkowników. Funkcja polega na tym, że wybrana osoba wciąż może przeglądać udostępniane przez nas materiały, a nawet je komentować, ale komentarze pozostaną widoczne tylko dla tej osoby aż do momentu, gdy zostaną zaakceptowane przez nas. Użytkownicy, na których nałożymy ograniczenia nie mogą również zobaczyć naszego statusu aktywności ani sprawdzić czy ich prywatne wiadomości zostały odczytane.

Ostrzeżenie w trakcie pisania niestosownego komentarza

Jedna z najnowszych funkcji Instagrama pozwala wykrywać wulgarne lub obraźliwe komentarze podczas ich pisania, a następnie wyświetla stosowany komunikat. Z założenia ma to przeciwdziałać opublikowaniu komentarza, który może zostać przez kogoś uznany za obraźliwy.

Wykorzystanie usługi VPN

Dzięki usłudze VPN zdjęcia i filmiki na Instagramie ładują się szybciej. Dodatkowo zapewnia dodatkową ochronę przed hakerami oraz pełen dostęp do aplikacji, zarówno Instagram jak i Facebook proxy, również w krajach objętych cenzurą.

Kilka zdjęć / wideo w jednej relacji

Jak to zrobić? Najpierw dotknij ikony aparatu w lewym górnym rogu panelu informacyjnego na Instagramie. Następnie włączy się przedni aparat, ale wystarczy dotknąć lewej dolnej ikony, która otworzy Twoją bibliotekę z najnowszymi zdjęciami. Tutaj naciśnij ikonę „Wybierz wiele” – teraz możesz wybrać zdjęcia i filmy, które chcesz dodać do swojej Relacji. Następnie dotknij jeszcze raz „Dalej” i to wszystko!

Czat wideo

Niewiele osób o tym wie, ale Instagram w zeszłym roku wprowadził opcję rozmów wideo. Funkcja zintegrowana jest bezpośrednio z prywatnymi wiadomościami i umożliwia również przeprowadzenie wideokonferencji na czacie grupowym z maksymalnie czterema znajomymi jednocześnie.

Nowe czcionki

W Internecie istnieją specjalne generatory czcionek na Instagrama, które pozwalają na wpisanie tekstu w wyznaczone pole, który następnie można skopiować i wkleić bezpośrednio w aplikacji. W ten sposób uzyskujemy możliwość stworzenia napisu w formie, której sam Instagram nie oferuje.

Udostępnienie utworów ze Spotify

Wystarczy wybrać piosenkę, którą chcesz zamieścić na Instagramie w aplikacji Spotify, a następnie klinkąć w trzy kropeczki i wybrać opcję Udostępnij. Utwór dodać można do Relacji i dodatkowo edytować wybrane zdjęcie lub wideo.

Sprawdzenie statystyk

Bardzo ciekawą możliwością jest sprawdzenie statystyk, podzielonych na trzy funkcje: aktywność, zawartość, i grupa odbiorców. Statystyki nie działają na kontach prywatnych, trzeba przełączyć profil na firmowy lub twórcy. Można wówczas sprawdzić liczbę odwiedzin profilu w ciągu ostatnich 7 dni czy liczbę kliknięć użytkowników, liczbę wyświetleń wszystkich Twoich postów oraz informacje dotyczące obserwujących takie jak najpopularniejsze lokalizacje, przedział wiekowy i płeć.

Jak zrobić screena czyjejś relacji bez ikonek

Otwórz Relację, którą chcesz zapisać i skopiuj adres URL. Przejdź do aplikacji DownloadGram i wprowadź adres URL w środkowym polu – wówczas pojawi się fragment, które chcesz pobrać. Wystarczy wybrać opcję Zapisz obraz lub Pobierz i relacja zostanie zapisana na naszym urządzeniu.

Zapisanie zdjęcia bez publikacji

Jeśli chcesz wykorzystać dostępne na Instagramie filtry, ale nie publikując zdjęcia w aplikacji, możesz to zrobić na wiele sposobów. Niektóre modele telefonów i wersje Instagrama oferują bezpośrednią funkcję Zapisz, ale nie wszystkie. Możesz na przykład wyłączyć na chwilę Internet w telefonie – wówczas zdjęcie nie zostanie opublikowane, ale zapisze się automatycznie w Galerii zdjęć.