Fototest – Oppo Reno 7

Oppo Reno 7

Na testy dotarł do mnie jeden z najnowszych telefonów od Oppo. Mowa oczywiście o Oppo Reno 7 z bardzo ciekawą opcją. Ten model został wyposażony w aparat makro, który jest mikroskopem. Oczywiście inne funkcje również posiada ten telefon, ale wydaje mi się, że jest to jedna z ciekawszych i zdjęcia w pełnej rozdzielczości, a także inne przykładowe zdjęcia zobaczycie w galerii podlinkowanej na końcu recenzji. Jak sprawdził się u mnie ten telefon? Przekonajcie się.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno 7

Oppo wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.7
  • 2 Mpx f/3.3 — mikroskop
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie i trudno przyczepić się do zdjęć z głównego aparatu. Automatyczny HDR w tym modelu sprawdza się tak, jak trzeba, a tryb AI, no właśnie… Czasami lepiej nie uruchamiać go i np. ja przez cały okres testów miałem go wyłączony, kiedy tylko zobaczyłem, jak kolory momentami są bardzo mocno podbite. Oppo powinno jeszcze nad tym popracować, bo już kiedyś było naprawdę w porządku. Brakuje mi w tym modelu szerokiego kąta, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Jeszcze co zauważyłem, to czasami zdjęcia są odrobinę ciemniejsze, ale za to rozpiętość tonalna jest bardzo dobra wtedy.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno 7

Pochmurna pogoda - Oppo Reno 7

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba i nie można na niego narzekać. Sztuczna inteligencja czasami przy takim oświetleniu jest zbyt mocna i niestety nie jest to zbyt ładne. Co też jest ważne, to przy mocnym słońcu zdjęcia mogą wydawać się bardziej wyostrzone niż zawsze, jest to też sprawka trybu HDR i też oprogramowania od Oppo. Mimo wszystko można spokojnie tym telefonem zrobić bardzo ładne zdjęcia na wyjazdach i na co dzień. Warto też wspomnieć, że przy takim oświetleniu zdjęcia mają bardzo duży rozmiar i przez to może nam się bardzo szybko zapełnić pamięć w telefonie.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno 7

Słoneczna pogoda - Oppo Reno 7

4. Zdjęcia makro

Oppo wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak nie jest to zwykły aparat makro. Jest to aparat z mikroskopem i zdjęcia z niego możecie zobaczyć w podlinkowanej na końcu recenzji galerii. Przyznać muszę, że jak na 2 Mpx to radzi sobie on naprawdę dosyć dobrze i można nim wykonać bardzo ciekawe zdjęcia. W większości i tak będziemy korzystać z głównego aparatu i on również spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Głębia ostrości jest naprawdę bardzo ładna, a kolory są odpowiednie — oczywiście jak wyłączymy tryb AI. Nie mogło zabraknąć też tutaj trybu portretowego, który sprawdza się całkiem nieźle i spokojnie można nim wykonać ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem — najlepiej to działa jednak z ludźmi.

Zdjęcia makro - Oppo Reno 7

Zdjęcia makro - Oppo Reno 7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu nie mogę źle mówić o tym telefonie, chociaż też nie zawsze jest idealnie. W naturalnym oświetleniu zdjęcia nie wypadają źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie, kolory może nie są idealne, ale są one bliskiemu rzeczywistości. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i rozmazane i można za to pochwalić producenta. W sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze, ale niestety balans bieli nie zawsze działa tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Kolory też są wtedy trochę wyprane i nie zawsze jest to dobra i Oppo powinno jeszcze nad tym popracować, bo troszeczkę się cofa.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno 7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno 7

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest dosyć dobra. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie, szczególnie jeżeli mowa o zdjęciach w średnich warunkach oświetleniowych. Co prawda w lepszych warunkach oświetleniowych jest jeszcze lepiej, ale niestety te kolory są trochę wyprane i tak jak zawsze narzeka się na sztuczną inteligencję, że kolory są za mocne, to bez niej jest równie średnio. Czasami jednak udaje zrobić się ładne zdjęcia w domowych warunkach — na zewnątrz jest znacznie lepiej, ale też zależy od ilości światła.

Przednia kamerka - Oppo Reno 7

7. Zdjęcia nocne

Oppo dobrze radziło sobie ze zdjęciami w nocy. Niestety ten model nie radzi sobie w takich warunkach najlepiej i mimo iż zdjęcia są w miarę jasne, to mają one mnóstwo szumów i ziarna. Oczywiście mamy tutaj tryb nocny i zdjęcia są może jaśniejsze, ale w dalszym ciągu jest dużo szumów i ziarna. Trochę zawiodłem się nad tym w tym modelu, bo myślałem, że będzie super, tak jak było to w poprzednich modelach. No niestety, nie można mieć wszystkiego i jeżeli chcemy lepsze zdjęcia w nocy, to trzeba skorzystać z trybu profesjonalnego.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno 7

Zdjęcia nocne - Oppo Reno 7

8. Próbka nagrania

Oppo Reno 7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co jak dla mnie jest bardzo dziwne, bo czasami nawet i tańsze modele mają możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Brakuje mi tutaj też opcji włączenia/wyłączenia stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania, to nie jest źle, ale niestety film troszeczkę drga i nie jest to jakoś przyjemne dla oka. Filmy statyczne wyglądają w porządku z tego telefonu i spokojnie wtedy można nim nagrywać.

Podsumowując

Oppo Reno 7

Oppo Reno 7 nie jest aż takim drogim telefonem, jakby mogło się wydawać. Jednak czasami tańsze telefony oferują znacznie więcej — mowa oczywiście o aparatach i fotografii. Z samego telefonu nie mogłem narzekać, jednak oczekiwałem od niego znacznie więcej, a troszeczkę się zawiodłem i mam nadzieję, że producent albo poprawi to aktualizacją lub w kolejnych modelach będzie znacznie lepiej.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno 7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?