Fototest – Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23

Na testy ostatnio trafił do mnie Samsung Galaxy S23, czyli następca dobrze już znanego nam Samsunga Galaxy S22. Jak sprawdził się u mnie ten model i czy warto się nim interesować? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S23

Samsung wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 10 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 12 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i tutaj na to nie można narzekać na Samsunga. Automatyczny HDR również daje radę, a sztuczna inteligencja nie przesadza z podsycaniem kolorów — są one naturalnie odwzorowane i można to uznać za duży plus. Tak samo dobrze, że zdjęcia z szerokiego kąta i teleobiektywu wyglądają równie dobrze, co z głównego obiektywu i co najważniejsze, to kolory są prawie identyczne i nie ma dużych różnic, a nawet mogę powiedzieć, że prawie żadnych.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S23

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S23

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat mówić. Automatyczny HDR radzi sobie naprawdę bardzo dobrze, rozpiętość tonalna jest na wysokim poziomie i widać, że jest to już urządzenie z wyższej półki. Tryb AI na szczęście nie przesadza z kolorami i wyglądają one ładne i są dobrze odwzorowane. Przynajmniej są one przyjemne dla oka i nie razi np. niebieski lub zielony. Spokojnie tym telefonem zrobimy ładne zdjęcia na wyjeździe, czy nawet na spacerze. Standardowo więcej zdjęć znajdziecie na końcu recenzji w podlinkowanej galerii.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S23

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S23

4. Zdjęcia makro

Samsung na całe szczęście nie wyposażył tego telefonu w dedykowany aparat makro, więc wszystkie tego typu zdjęcia zrobimy głównym aparatem lub teleobiektywem. Co jednak jest ważne, to z głównego obiektywu te zdjęcia wypadają naprawdę bardzo ładnie. Nie tylko pod względem jakości, szczegółowości i kolorów, ale także pod względem głębi ostrości i jak to dobrze wygląda. Oczywiście z teleobiektywu również to dobrze wygląda, ale jednak z tego głównego aparatu mamy super jakość (w końcu 50 Mpx). Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego i spokojnie tym telefonem zrobimy zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S23

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S23

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to nie jest źle. Nawet przy tym Samsungu nie spodziewałem się innego efektu. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają naprawdę bardzo dobrze, jakość jest odpowiednia, tak samo i szczegółowość, a kolory są również dobrze odwzorowane. Autofocus nie zawodzi i to jest bardzo ważne. Co jest jednak najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są poszarpane i można za to pochwalić producenta. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają również dobrze, jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie, tak samo, jak i autofocus działa sprawnie i precyzyjnie. Czego chcieć więcej? Tak naprawdę nic, bo nawet i balans bieli działa tak, jak powinien.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S23

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S23

6. Przednia kamerka

Samsung już od dłuższego czasu wyposaża swoje telefony w przedni aparat, który jest szerokokątny. Dzięki temu mamy tryb wąski i szeroki — jak pamiętamy, a właściwie ja pamiętam, to tryb wąski nie zawsze działał idealnie. W tym przypadku jest naprawdę dobrze, nawet i w średnich warunkach oświetleniowych. Spokojnie tym przednim aparatem zrobimy sobie ładne zdjęcia typu selfie, nie tylko w tych średnich warunkach oświetleniowych, ale także i w lepszym oświetleniu. Więc spokojnie osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Jest to przynajmniej jeden z tych flagowców, którym nie tylko ładne zdjęcia zrobimy tylnym aparatem, ale również i przednim.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S23

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S23

7. Zdjęcia nocne

Samsung stoi na podium w przypadku zdjęć nocnych, ale czy Galaxy S23 dalej może szczycić się super zdjęciami w złych warunkach oświetleniowych? No muszę Wam powiedzieć, że spokojnie trybem automatycznym zrobimy zdjęcia w takim oświetleniu i będą one wyglądać nie tylko jasno, ale także i dobrze, no i przede wszystkim naturalnie. Trochę gorzej jest w przypadku zdjęć z trybu nocnego, ponieważ te zdjęcia owszem i są jaśniejsze, ale są momentami aż za jasne i to jest bardzo nienaturalne i aż brzydko wygląda. Oczywiście możemy także takie zdjęcia zrobić trybem profesjonalnym, ale jak widać, spokojnie tryb automatyczny daje radę i jest to bardzo duża zaleta tego modelu, no i oczywiście oprogramowania.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S23

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S23

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy S23 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K i co ważne, to razem z włączoną stabilizacją. Producent daje nam również dodatkową stabilizację, która nazywa się Duża stabilność i niestety ta stabilizacja działa tylko w rozdzielczości Full HD i trochę dziwnie, bo też w rozdzielczości QHD. Co do samego nagrania, to szczerze mogę Wam powiedzieć, że spodziewałem się czegoś lepszego. Owszem nie jest źle, szczególnie jak włączymy stabilizację obrazu, ale też nie jest jakoś super, jak to czasami bywa i u innych producentów. Jednak nie zmienia to faktu, że tym telefonem możemy nagrać naprawdę ładne filmy, nawet i w rozdzielczości 8K z włączoną stabilizacją. Chociaż i tak jeszcze nigdzie nie mamy możliwości obejrzenia takiego materiału w pełnej krasie (oprócz telewizorów), to i tak można nagrać tym telefonem fajne filmy w Full HD lub 4K.

Podsumowując

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 nie jest jakoś super tanim telefonem, ale patrząc też na innych, to też nie jest aż taki super drogi jak na flagowe urządzenie. Więc czy warto interesować się tym modelem? Tak naprawdę muszę Wam powiedzieć, że ten model spisał się u mnie bardzo dobrze, nie tylko pod względem zdjęć, ale i także i podczas codziennych czynności. S23 jest także stosunkowo małym urządzeniem, więc jest to bardzo poręczny sprzęt, którym spokojnie zrobimy ładne zdjęcia. No i jest to ważna, bo ten model odrobinę dłużej trzymał mi na baterii niż poprzedni model, więc jest to naprawdę na ogromny plus. Także, jeżeli szukacie fajnego telefonu, który jest nie tylko poręczny, ale zrobicie nim ładne zdjęcia, to zdecydowanie polecam Wam właśnie ten model. Nie ma dużej różnicy względem poprzednika i większość popraw jest kosmetycznych, ale jeżeli ja miałbym wybierać nowy telefon dla siebie od Samsunga, to zdecydowanie byłby to S23, niż aktualnie tańszy model S22.

Zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S23 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?