Kinowy film nagrany smartfonem?

Na prośbę marki vivo przesyłam Wam informacje na temat eksperymentu z prawdziwą produkcją filmową.

Kinowy film nagrany smartfonem? vivo X300 Ultra wyznacza nowy kierunek mobilnego filmowania

„The Garden Route” od vivo to już nie eksperyment a prawdziwa produkcja filmowa. Ten krótkometrażowy film został w całości nagrany przy użyciu vivo X300 Ultra, bez wsparcia tradycyjnych kamer kinowych. Kino jeszcze nigdy nie było tak blisko – dosłownie w kieszeni twórcy.

Za projekt odpowiada Sam Kolder – jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców współczesnych filmów podróżniczych i lifestyle’owych, znany z charakterystycznego stylu łączącego płynny montaż, emocjonalne narracje i dynamiczne ujęcia z podróży. Jego prace zdobyły globalną popularność w mediach społecznościowych.

W ramach projektu Kolder zrezygnował z tradycyjnego zestawu kamer, zabierając na plan wyłącznie vivo X300 Ultra. Efektem jest kinowa opowieść z podróży przez krajobrazy RPA, która pod względem jakości obrazu i narracji wizualnej przypomina pełnoprawną produkcję filmową.

„Myślałem, że zostawienie kamer sprawi, że praca będzie trudniejsza. Okazało się, że to było wyzwolenie. Pozbycie się technicznych barier pozwoliło mi w pełni być obecnym z przyjaciółmi i surowym pięknem tego miejsca.” – Sam Kolder.

X300 Ultra, opracowany we współpracy z ZEISS, został zaprojektowany z myślą o twórcach wideo. Oferuje m.in. nagrywanie w 4K 120 fps w profilu Log, zaawansowaną stabilizację OIS, tryb Pro Video z podglądem LUT w czasie rzeczywistym oraz system wieloogniskowej optyki ZEISS, umożliwiający pracę w szerokim zakresie ogniskowych – od ujęć szerokokątnych po teleobiektywowe kadry o filmowej kompresji perspektywy.

Projekt „The Garden Route” pokazuje nie tylko możliwości vivo X300 Ultra, ale również zmianę w podejściu do tworzenia obrazu – gdzie mobilne narzędzie staje się kompletnym środowiskiem produkcyjnym.

Wideo „The Garden Route” można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/RO2WzBep7x4

Projekt stanowi część szerszego kierunku vivo w obszarze mobilnej twórczości filmowej, w którym smartfon staje się pełnoprawnym narzędziem narracji wizualnej, a nie tylko urządzeniem do rejestracji obrazu.

W tym kontekście vivo szykuje coś specjalnego także dla polskich twórców wideo.

PS: To dobry moment, by sięgnąć po vivo X300 Ultra lub inny model z serii X300 – teraz dostępne są w atrakcyjniejszej cenie dzięki Programowi Odkup, w ramach którego można otrzymać do 700 zł dodatkowego bonusu do wyceny swojego dotychczasowego smartfona. Promocja obowiązuje od 18 maja do 7 czerwca w wybranych elektromarketach, m.in. w x-kom i Media Expert.

Co o tym sądzicie?