Recenzja – Lenovo Yoga C930

Lenovo Yoga C930

Jakiś czas temu na testy trafił do mnie laptop Lenovo Yoga C930. Jest to sprzęt, o który nieskromnie powiem, że marzyłem przetestować lub nawet mieć go u siebie. Yoga C930, to nie tylko kolejny model Yogi, który jest świetnym mobilnym urządzeniem. Ten model posiada wiele innych zalet, o których będziecie mogli się przekonać poniżej.

Yoga C930 zaskoczyła mnie nie tylko swoją mobilnością, ale także swoją mocą. Praca na tym laptopie jest znakomitym – owszem nie jest to laptop do takiej pracy, że potrzebujemy super karty graficznej i procesora (chociaż mamy tutaj np. Intela i7 8 gen.). Jest to jednak idealny laptop do mobilnej pracy, a także biurowej. Zobaczcie poniżej.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Rysik
  5. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Tak jak już wyżej wspomniałem Lenovo Yoga C930 to idealny mobilny laptop, którego będzie aż żal nie zbierać ze sobą. Oczywiście jak przystało na Lenovo, to sprzęt jest bardzo ładny i elegancki. Nie brakuje mu niczego, nawet rysika, który jest wbudowany w obudowę i tam się on ładuje – jest to idealne rozwiązanie dla osób, które używają rysika i nie chcą go co chwilę ładować i pakować do torby. Wsadzamy rysik do obudowy i możemy o nim zapomnieć. Bateria w tym laptopie również jest świetna, ponieważ przy ekranie z rozdzielczością Full HD powinien on wytrzymać na jednym ładowaniu ok. 15 godzin. Z ekranem o rozdzielczości 4K powinien wytrzymać ok. 9 godzin na jednym ładowaniu. Jak sprawdza się to w rzeczywistości? Ja miałem u siebie model z rozdzielczością 4K, więc 9 godzin pracy na nim udawało się spokojnie uzyskać i jest to zupełnie realne. Także ładujemy ten laptop na USB C, więc możemy zabierać jedną ładowarkę i ładować nią laptop i telefon.

Yoga to nie tylko świetny sprzęt do pracy, ale także idealne urządzenie do oglądania multimediów dzięki temu, że możemy wygiąć ekran i postawić go tak jak nam się podoba. W dodatku mamy w tym laptopie trójwymiarowy dźwięk z głośnikami Dolby Atmos, więc możemy przy tym laptopie również się odprężyć i posłuchać muzyki lub obejrzeć film/serial.

Lenovo Yoga C930

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 322 mm x 227 mm x 14,5 mm. Jak widać, jest to naprawdę mały i cienki laptop z ekranem 14 cali. Dzięki tym wymiarom spokojnie laptopa możemy spakować do torby lub plecaka, a dzięki wadze od 1,38 kg nie będziemy go odczuwać po dłużej podróży na plecach, czy nawet na ramieniu. Jest to idealny sprzęt nie tylko do postawienia na biurku, czy zabrania go ze sobą do łóżka. Ta Yoga również idealnie nadaje się, aby zabrać ją na miasto, czy do pociągu. Nie zajmuje dużo miejsca, więc spokojnie można z niej wszędzie korzystać, a dzięki wytrzymałej baterii (szczególnie przy rozdzielczości Full HD), możemy zapomnieć o zabraniu ładowarki (szczególnie na wyjście na miasto).

Lenovo Yoga C930

3. Ekran

Yoga C930 została wyposażona w ekran 14 cali z rozdzielczości Full HD lub 4K. Dodatkowo w tym monitorze mamy technologię Dolby Vision, więc dzięki temu obraz jest jeszcze lepszy, a kolory są poprawnie odwzorowane. Tak jak już wspomniałem wcześniej, miałem u siebie wersję z rozdzielczością 4K, więc nie mogłem narzekać na ostrość obrazu – myślę, że przy rozdzielczości Full HD również nie będzie takiego problemu przy optymalnej odległości od monitora. Nie widać na tym ekranie żadnych poszarpanych krawędzi, czy też pojedynczych pikseli, więc można uznać ten ekran za jeden z większych zalet tego laptopa.

Oczywiście, że jest to Yoga i możemy obracać tym ekranem, to jest on także dotykowy. A że jest dotykowy, to jest też błyszczący, więc na zewnątrz w słoneczny dzień mogą nam się odbijać promienie słoneczne, ale na szczęście jasność ekranu jest na tyle dobra, że nie będzie to nam przeszkadzać w tak dużym stopniu.

Lenovo Yoga C930

4. Rysik

Rysik w tym laptopie jest niezwykły. Dla niektórych może być, to tylko zwykły rysik ładujący się w obudowie laptopa (oszczędzamy na bateriach!), ale ma on jeszcze jedną niezwykłą rzecz. Mianowicie ma on 4096 poziomów punktu nacisku – robi wrażenie prawda? Co ciekawe, to z rysika możemy normalnie korzystać jak z długopisu, więc nie będziemy odczuwać żadnej różnicy między właśnie tym rysikiem a długopisem. Rysik sam w sobie spisał się u mnie bardzo dobrze, nie mogłem na niego narzekać i podczas korzystania z laptopa w trybie tabletu, lepiej korzystało mi się właśnie z rysika niż operowanie po ekranie palcem.

Rysik ten jest idealny dla osób kreatywnych, które rysują na komputerze lub precyzyjnie chcą edytować zdjęcia.

Lenovo Yoga C930

5. Klawiatura

Jak zapewne każdy wie, to uwielbiam klawiatury w serii Lenovo Yoga. Klawisze w tych klawiaturach mają dla mnie idealny skok, dzięki temu przyjemnie pisze się dłuższe teksty z laptopem na kolanach. Więc w tym laptopie nie mogę narzekać na klawiaturę, a dzięki przyjemnemu podświetleniu możemy także z komputera korzystać po zmroku – jest to kolejna zaleta Yogi. Owszem, teraz każdy nowy laptop ma podświetlanie, ale nie zawsze jest ono przyjemne lub nawet równomierne, tutaj na te dwa aspekty nie można narzekać.

Dodatkowo gładzik jest bardzo przyjemny i korzystałem z niego znacznie więcej niż z myszki podczas mojej codziennej pracy. Także pod klawiaturą znajduje się czytnik linii papilarnych, więc możemy w szybki i bezpieczny sposób dostać się do naszego konta na komputerze.

Lenovo Yoga C930

Podsumowując

Lenovo Yoga C930 nie jest tanim laptopem, jednak spokojnie można się nad nim zastanawiać. Yoga C930 to idealny sprzęt do pracy, nawet w podróży. Mogę każdemu polecić tą Yogę, ale szczególnie osobom, które pracują mobilnie i cały czas gdzieś wyjeżdżają. Ten model został dla nich idealnie stworzony z myślą o wydajności, bardzo dobrej baterii, a także o rysiku. Więc jeżeli zastanawiacie się nad nowym komputer, zobaczcie właśnie ten model, może się on Wam spodobać!

Lenovo Yoga C930

A co Ty sądzisz o tym komputerze?