Fototest – Poco X3 NFC

Poco X3 NFC

Na testy trafił ostatnio do mnie Poco X3 NFC. Jest to kolejne urządzenie od Poco, poprzednio na blogu mogliście przeczytać recenzję aparatów w telefonie Poco F2 Pro. Jak sprawdza się urządzenie z tańszej półki cenowej od Poco? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej. Na początku mogę powiedzieć, że ten model zaskoczył mnie i jestem ciekawy, czy najtańszy Poco również będzie mógł mnie zaskoczyć.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Poco X3 NFC

Poco wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.89
  • 13 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 20 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na telefon za ok. 1000 zł. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, więc mamy wszystko, co powinniśmy mieć (no tryb AI to dodatek, a nawet teraz już standard). Dzięki automatycznemu HDR zdjęcia nie są aż tak super ciemne, a tryb AI nie nasyca zbyt mocno kolorów, więc można za to pochwalić Poco. Chociaż trzeba przyznać, że zdjęcia w takim oświetleniu nie są może spektakularne, ale za to są w porządku.

Pochmurna pogoda - Poco X3 NFC

Pochmurna pogoda - Poco X3 NFC

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Dzięki automatycznemu HDR rozpiętość tonalna jest bardzo dobra i to jest świetna informacja, ponieważ nie wiele urządzeń za 1000 zł może się tym pochwalić. Sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów, więc zdjęcia wyglądają naturalnie. Co ważne, to momentami zdjęcia posiadają naprawdę świetną dynamikę, której czasami brakuje w urządzeniach flagowych. Przyznać mogę, że Poco X3 NFC będzie idealnym kompanem na naszych wycieczkach. Nawet szerokim kątem możemy wykonać bardzo ładne zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Poco X3 NFC

Słoneczna pogoda - Poco X3 NFC

4. Zdjęcia makro

Poco wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro. Nie jest, to może ten sam aparat makro, który jest w Poco F2 Pro, ale na całe szczęście jakość tych zdjęć nie jest tragiczna. Można dzięki niemu wykonać zdjęcia bardziej z bliska, ponieważ główny aparat niestety nie potrafi ostrzyć zbyt blisko — a szkoda. Nie mniej głównym aparatem wykonamy ładne tego typu zdjęcia, które będą miały ładną głębię ostrości i dobrze ona oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nie brakuje tutaj także trybu portretowego, który sprawdza się w miarę dobrze i można tym telefonem wykonać ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Poco X3 NFC

Zdjęcia makro - Poco X3 NFC

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą tak, jak trzeba, autofocus sprawdza się bardzo dobrze, a kolory są poprawne. Co jest ważne, to krawędzie zdjęć nie są aż tak mocno poszarpane, jak to bywa w urządzeniach na podobnej półce cenowej. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, autofocus działa sprawnie, jednak kolory nie za bardzo są poprawnie odzwierciedlone. Tutaj widać, że balans bieli, trochę się pogubił i Poco powinno to poprawić aktualizacją lub przy następnych modelach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Poco X3 NFC

Zdjęcia w pomieszczeniu - Poco X3 NFC

6. Przednia kamerka

Jak sprawdza się przednia kamerka w tym modelu? Co mnie zaskoczyło, to przy średnich warunkach oświetleniowych można wykonać naprawdę ładne zdjęcie z przedniej kamerki. Zdjęcia nie mają dużo szumów i ziarna, a także są w miarę jasne. W lepszych warunkach możemy wykonać znacznie lepsze zdjęcie i na pewno spodoba się to osobom, które lubią wykonywać tego typu zdjęcia. Przynajmniej kolory i szczegółowość jest na naprawdę dobrym poziomie.

Przednia kamerka - Poco X3 NFC

7. Zdjęcia nocne

Czy możemy tym telefonem wykonywać zdjęcia w nocy? Przyznać się mogę, że spokojnie w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcie i będziemy mogli się nim chwalić na mediach społecznościowych. Oczywiście mamy tutaj tryb nocny, który o dziwo sprawdza się naprawdę bardzo dobrze i dzięki niemu możemy wykonać super jasne zdjęcia tym telefonem. Oczywiście więcej wyciągniemy z głównego aparatu w trybie manualnym, ale trzeba przyznać, że tryb automatyczny i nocny działa naprawdę świetnie! Jest to jedna rzecz, która zaskoczyła mnie w urządzeniu za ok. 1 000 zł.

Zdjęcia nocne - Poco X3 NFC

Zdjęcia nocne - Poco X3 NFC

8. Próbka nagrania

Poco X3 NFC ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Mamy możliwość w najwyższej rozdzielczości włączenia stabilizacji obrazu, jednak jest to tylko cyfrowa stabilizacja, która działa nawet dobrze i dzięki temu możemy nagrywać naprawdę ładne filmy. Dodatkowo w rozdzielczości Full HD mamy dodatkowy tryb Stabilizacja wideo, który sprawdza się dobrze, ale tracimy wtedy odrobinę na jakości. Co do samego wideo, to nie wygląda ono źle, jednak w dalszym ciągu obraz trochę nam pływa i powinni w końcu to naprawić. Jednak filmy statyczne można nagrywać tym telefonem naprawdę ładne albo jeżeli nie przeszkadza nam pływanie tego ekranu, to można spokojnie nim nagrywać filmy w ruchu.

Podsumowując

Poco X3 NFC

Poco X3 NFC to naprawdę tani telefon, który sprawdza się naprawdę bardzo dobrze i było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Dawno nie byłem tak zadowolony z telefonu za takie pieniądze, więc jest coś na rzeczy. Szkoda, że tym telefonem nie możemy nagrywać filmów w ruchu, ale mam nadzieję, że Poco kiedyś to poprawi. Mogę polecić ten telefon każdemu, kto szuka taniego telefonu, a chce mieć naprawdę ładne zdjęcia (nawet w nocy).

Zdjęcia wykonane Poco X3 NFC -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?