Fototest – Poco F2 Pro

Poco F2 Pro

Jakiś czas temu dotarł do mnie Poco F2 Pro, czyli kolejną generację telefonu Xiaomi z serii Poco. Podczas testów przypomniałem sobie, jak sprawdzała się u mnie pierwsza wersja tego telefonu i naprawdę byłem z niej zadowolony. Więc od razu podchodząc do tego telefonu, myślałem, że nie może być gorzej, a nawet musi być lepiej! Jednak czy tak było? Przekonacie się o tym z tej recenzji. Na początku i tak mogę Wam jeszcze powiedzieć, że w końcu aparat makro zrobił na mnie piorunujące wrażenie, ale o tym przeczytacie poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Poco F2 Pro

Xiaomi wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.89
  • 13 Mpx f/2.4 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.2 — tele-makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 20 Mpx

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję — co ważne to tryb AI w tym urządzeniu nie zmienia mocno naszych zdjęć i tutaj przynajmniej producent się postarał. Kolory są poprawne i również na to nie można narzekać. Nawet szerokim kątem przy takim oświetleniu udaje się zrobić ładne zdjęcia i naprawdę Poco F2 Pro podnosi poprzeczkę, ponieważ nie jest to aż taki drogi model.

Pochmurna pogoda - Poco F2 Pro

Pochmurna pogoda - Poco F2 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, a szczególnie przy takich warunkach. Jedynie co zauważyłem przy takim oświetleniu, to kontrast jest o wiele większy i warto uważać, bo nie zawsze automatyczny HDR sobie z tym poradzi — kontrast jest większy nie tylko przy włączanym trybie AI, więc warto o tym pamiętać. Jednak nie uważam, że przez to zdjęcia są brzydsze, bo zdjęcia z tego modelu naprawdę wychodzą ładne. Spokojnie możemy ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać super zdjęcia, nawet spokojnie on się nadaje do zdjęć naszej codzienności.

Słoneczna pogoda - Poco F2 Pro

Słoneczna pogoda - Poco F2 Pro

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to bardzo mocno zaskoczył mnie ten telefon. Otóż mamy tutaj dedykowany aparat makro, który ma 5 Mpx, więc od razu spisałem go na straty — jednak byłem w dużym błędzie! Xiaomi ten model telefonu wyposażyło w makro z teleobiektywem, więc dzięki temu zyskujemy naprawdę świetną głębię ostrości. Sami musicie to zobaczyć — oczywiście wszystko znajdziecie w podlinkowanej na końcu recenzji galerii. Dodatkowo powiem, że jak na aparat tylko 5 Mpx to jakość zdjęć jest bardzo dobra. Dodatkowo powiem, że głównym aparatem wykonamy ładne tego typu zdjęcia. Głębia ostrości jest super i świetnie oddziela nam tło od głównego obiektu zdjęcia. W tym modelu znajdziemy także tryb portretowy, który został poprawiony i możemy dzięki niemu wykonać już o wiele lepiej portrety lub artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Poco F2 Pro

Zdjęcia makro - Poco F2 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie wyglądają one źle. Przy naturalnym zdjęcia wyglądają bardzo dobrze, ostrość jest poprawna, a na kolory nie można narzekać. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i za to trzeba pochwalić najbardziej Xiaomi. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, nie można narzekać na jasność, kolory, ani na działanie autofocusu. Tym telefonem spokojnie wykonamy ładne zdjęcia w pomieszczeniach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Poco F2 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Poco F2 Pro

6. Przednia kamerka

Poco F2 Pro to kolejne urządzenie z wysuwanym aparatem. Niektórzy boją się brać takie urządzenia ze względu na mechanizm, że może się komuś zepsuć — chociaż osobiście jeszcze nie widziałem nigdzie, aby ktoś się na to skarżył. Jak jednak sprawdza się wysuwany aparat w tym modelu? Przyznać muszę, że w średnich warunkach oświetleniowych sprawdza się dosyć dobrze, chociaż widać momentami większe szumy czy ziarno. W lepszych warunkach oświetleniowych oczywiście wykonamy ładne tego typu zdjęcia. Przynajmniej kolory nie są złe i to warto zaznaczyć. Osoby, które lubią robić sobie zdjęcia typu seflie, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Poco F2 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy wykonane tym telefonem są naprawdę jasne. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na tyle dobra, że spokojnie można publikować te zdjęcia na mediach społecznościowych — a co ważne, to już w samym trybie automatycznym. Zdjęcia w trybie nocnym są odrobinę lepsze i polecam korzystać z tego trybu, ponieważ można momentami zrobić nim o wiele lepsze fotografie. Oczywiście nic nie przebije trybu profesjonalnego, ale jeżeli nie potraficie używać tego trybu i ustawić poprawnych parametrów, to polecam tryb nocny. Nawet tryb automatyczny na szybko się nadaje i jest to naprawdę kolejne z naprawdę nie wielu urządzeń Xiaomi, którym możemy zrobić ładne zdjęcia w tego typu warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - Poco F2 Pro

Zdjęcia nocne - Poco F2 Pro

8. Próbka nagrania

Poco F2 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD i 4K mamy opcję stabilizacji, a w rozdzielczości Full HD mamy dodatkową funkcję SteadyShoot. Co do samych filmów, to nie wyglądają one źle, ale polecam nagrywać z włączoną stabilizacją, bo obraz jest odrobinę stabilniejszy, chociaż w dalszym ciągu pływa. Nie polecam za bardzo używać funkcji SteadyShoot, ponieważ jakość obrazu strasznie spada. Nie mniej jednak można tym telefonem nagrać momentami ładne filmy. Nadal nie wiem po co jest w tym urządzeniu funkcja nagrywania w rozdzielczości 8K.

Podsumowując

Poco F2 Pro

Poco F2 Pro to nie drogie urządzenie, jednak czy warto się zastanawiać nad jego zakupem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Nowa generacja Poco bardzo mnie zaskoczyła, bo nie sądziłem, że aż tak dużo poprawią. Chociaż nadal są braki, jak np. przy nagrywaniu filmów, ale za to możemy tym telefonem wykonać świetne zdjęcia i się to chwali — nawet aparatem makro! Przyznać muszę, że jak na razie to tylko w tym telefonie spodobał mi się osobny aparat makro i to jeszcze z matrycą 5 Mpx — oczywiście lepsze są z aparatami szerokokątnymi, ale sami zobaczcie niektóre przynajmniej zdjęcia w galerii. Polecam ten telefon i spokojnie możecie się nad nim zastanawiać.

Zdjęcia wykonane Poco F2 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?