Fototest – Xiaomi 11T

Xiaomi 11T

Już jakiś czas, miałem możliwość przetestować dla Was aparaty w telefonie Xiaomi 11T. Czy jest to telefon, którym nadal warto się interesować i warto kupić, szczególnie że jest tańszy niż nowsze urządzenia tego producenta? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. Xiaomi Band 6

1. Specyfikacja

Xiaomi 11T

Xiaomi wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — teleobiektyw makro
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.5

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i na te aspekty narzekać nie można. Automatyczny HDR sprawdza się, a sztuczna inteligencja nie przesadza z kolorami i zdjęcia dzięki temu wyglądają w porządku. Brakuje mi przy tym oświetleniu większej dynamiki, ale zawsze to można poprawić edycją — chociaż niektórzy oczekują, aby po zrobieniu zdjęcia już od razu było idealnie. Nie mniej, jest w porządku i nie można na to narzekać.

Pochmurna pogoda - Xiaomi 11T

Pochmurna pogoda - Xiaomi 11T

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody również jest dobrze, szczególnie mowa o jakości i szczegółowości zdjęć. Niestety automatyczny HDR nie zawsze sobie radzi najlepiej, najbardziej, wtedy kiedy jest ostre słońce. Warto też zaznaczyć, że mimo wszystko cienie nie są wielką plamą i rozpiętość tonalna w tym telefonie jest, ale to też zależy od oświetlenia i ilości światła. Tryb AI widać, że podsyca tutaj kolory i są one trochę mocniejsze, ale zdjęcia na szczęście nie wyglądają sztucznie i może się niektórym ten efekt podobać. Szeroki kąt może nie ma super rozdzielczości, ale zdjęcia wyglądają w porządku i co ważne, to przy szerokim kącie automatyczny HDR działa znacznie lepiej w takim oświetleniu, niż przy głównym obiektywie. Spokojnie ten telefon będziecie mogli zabrać ze sobą w podróż, czy nawet na co dzień zrobić zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Xiaomi 11T

Słoneczna pogoda - Xiaomi 11T

4. Zdjęcia makro

Xiaomi wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, który sprawdza się dosyć dobrze, bo nie tylko ma 5 Mpx, a nie 2 Mpx jak w większości telefonów, to przy wykorzystaniu teleobiektywu z makro można uzyskać znacznie lepsze efekty na zdjęciach — polecam Wam zobaczyć zdjęcia w podlinkowanej galerii pod koniec recenzji. Oczywiście, aby mieć znacznie lepsze zdjęcia makro, to polecam główny aparat, który również bardzo dobrze się spisuje i dzięki jasnej przesłonie głębia ostrości jest bardzo ładna. Kolory są również poprawne, a automatyczny HDR się sprawdza. Oczywiście nie mogło zabraknąć trybu portretowego, którym możemy zrobić naprawdę ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Xiaomi 11T

Zdjęcia makro - Xiaomi 11T

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to muszę przyznać, że nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wyglądają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie, jasność tak samo. Autofocus nie zawodzi, a balans bieli działa przy takim oświetleniu poprawnie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są mocno poszarpane i rozmazane, jak to bywa w innych modelach i innych telefonach. Przy sztucznym oświetleniu jest również dobrze, nawet autofocus działa tak, jak należy, ale jedynie co, to można się przyczepić do balansu bieli. Niestety on nie działa dosyć dobrze i czasami kolory są jednak trochę przekłamane.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi 11T

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi 11T

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu przyznaje, że jest poprawna. Nie jest może jakaś rewelacyjna, ale przynajmniej w średnich warunkach oświetleniowych możemy zrobić dosyć dobre zdjęcia. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia będą wychodzić jeszcze lepiej, ale w tych średnich warunkach oświetleniowych nie jest źle. Jakość jest poprawna, a nawet balans bieli działa tak, jak należy. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą zadowolone z tych zdjęć.

Przednia kamerka - Xiaomi 11T

7. Zdjęcia nocne

Xiaomi czasami potrafiło mnie zaskoczyć zdjęciami nocnymi i w przypadku 11T jest podobnie. W trybie nocnym zdjęcia są dosyć jasne i nawet jakość jest poprawna. Oczywiście, jeżeli chcemy lepsze zdjęcie i bardziej szczegółowe, to polecam tryb nocny lub profesjonalny. Chociaż warto wiedzieć, że nawet w trybie automatycznym zrobimy spoko zdjęcia, a o trybie nocnym już nawet nie wspomnę, bo nawet czasami warto poczekać te kilka sekund, aby mieć naprawdę jasne i szczegółowe zdjęcie w bardzo ciemnym otoczeniu.

Zdjęcia nocne - Xiaomi 11T

Zdjęcia nocne - Xiaomi 11T

8. Próbka nagrania

Xiaomi 11T ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość włączenia dodatkowej stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania, to nie mogę powiedzieć o nim źle, ale jedynie wtedy, kiedy włączymy jedną lub drugą stabilizację. Nie jest to, może i wysoki poziom, ale spokojnie można tym telefonem nagrać w porządku filmy, nawet dynamiczne i jest to duży plus.

9. Xiaomi Band 6

Xiaomi Band 6

Podczas testów telefonu Xiaomi 11T mogłem korzystać jeszcze ze smart opaski, a konkretniej z Xiaomi Band 6. Jak mi się z niej korzystało? Przyznać Wam muszę, że dobrze, jest to idealny sprzęt do ćwiczeń i idealnie nadaje się do spacerów, czy nawet do fotospacerów, aby sprawdzić swój dystans, liczyć kroki, czy nawet spalone kalorie. Dobrze, że możemy opaską również odpalić zdalnie migawkę, bo dzięki temu możemy zrobić zdjęcie, nie mając nawet telefonu w ręce — bardzo lubię ten dodatek i jeżeli on jest, to nawet się przydaje. Również w końcu Xiaomi wyposażyło tę opaskę w NFC i w końcu można było na spacerze nie tylko płacić telefonem, ale również i opaską, więc jest to bardzo dobra funkcja.

Co ważne, a w sumie jest najważniejsze to bateria. Producent deklaruje tutaj 14 dni działania na jednym ładowaniu w trybie normalnym lub 19 dni na jednym ładowaniu w trybie oszczędnym. Jak to się sprawdzało w rzeczywistości? Tak naprawdę spokojnie z Band 6 można korzystać z 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Jak korzystamy z dużej ilości treningów, to bateria wytrzymuje trochę krócej, ale to nadal jest ponad tydzień, więc o nic tak naprawdę nie trzeba się martwić.

Xiaomi Band 6

Podsumowując

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T nie jest tani, ale w porównaniu do innych telefonów też nie jest drogi. Więc czy warto go kupić? Tak naprawdę dobrze mi się z niego korzystało i ciężko jest mi coś negatywnego o nim napisać. Oczywiście są małe niedociągnięcia i mam nadzieję, że w nowszych telefonach tego problemu nie będzie lub nawet producent poprawi to jakąś aktualizacją. Jeżeli szukacie jakieś telefonu i nawet nie przeszkadza Wam, że jest to już starszy model, to zdecydowanie polecam, bo można tym telefonem zrobić dosyć fajne zdjęcia, a nawet czasami i filmy.

Zdjęcia wykonane Xiaomi 11T -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?