Moje #latoztelefonem edycja 2

Wyzwanie #latoztelefonem edycja 2 zakończyło się już jakiś czas temu. Czas ten leci strasznie szybko, a przy dobrej zabawie tym bardziej. Ta edycja była wyjątkowa, bardziej niż wszystkie, ponieważ wraz z refurbed.pl chcieliśmy, aby pokazać nasz klimat/styl eko. Jeżeli nie wiecie, to refurbed przy każdym zakupie odnowionego, prawie jak nowego urządzenia od nich, sadzą drzewo. Refurbed ma też wiele akcji na różne okazje, więc czasami można u nich zamówić darmowe sadzenie drzewa i otrzymuje się potem na maila specjalny certyfikat — polecam obserwować ich media, bo tam wszystkiego można się dowiedzieć. Przechodząc jednak do wyzwania, to przez cały okres wyzwania używałem odnowionego iPhone’a X. Jego recenzję możecie przeczytać tutaj: recenzja.

Na blogu pojawiło się już podsumowanie wyzwanie, które zawierają Wasze zdjęcia. Przy tym wyzwaniu uzbierało się aż 204 zdjęcia! To o ponad 40 zdjęć więcej niż przy ostatnim wyzwaniu. Mam nadzieję, że mimo panującej choroby, to i tak będziecie chcieli brać udział w kolejnych wyzwaniach — zawsze można szkolić swoje umiejętności fotograficzne i kreatywne w domu. Ja większość zdjęć w tym i poprzednim wyzwaniu wykonałem w domu. Jest to na tyle ciekawe, że to rozwija naszą kreatywność. Z niepozornych rzeczy, możemy ułożyć super kompozycję. Zaraz się o tym przekonacie. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, to zobaczycie je na Instagramie, tam większość osób wrzucała zdjęcia z tagiem: #latoztelefonem. No i przy tym wyzwaniu były specjalne tagi: #wklimacierefurbed i #refurbed_summer — pokażmy, że nie mamy w poważaniu naszej planety i chcemy poprawić zmieniający się klimat.

Bez zbędnego przedłużania, czas na moje zdjęcia.

1. Eko wakacje

Eko wakacje nie muszą być nudne! Jak wy spędzacie swoje wakacje? Zastanawialiście się kiedyś nad tym?

2. Letni przysmak

Lato ma swoje plusy i minusy. Podczas lata mam kilka swoich ulubionych potraw, a także rzeczy, które jem tylko w tym sezonie. Mnie z latem kojarzą się szczególnie lody, młode ziemniaczki i kilka innych rzeczy, ale te w szczególności. Wy też macie takie rzeczy/potrawy, które Wam się kojarzą tylko z latem?

3. Twój czas

Lato to taki czas, w którym mamy dłuższe dnie, a krótsze noce. Więcej czasu spędzamy ze znajomymi, na świeżym powietrzu, a nawet przy ognisku/grillu. To idealny czas, aby uwiecznić te chwile na zdjęciach i zostawiać na pamiątki.

4. Poza domem

Na wakacje możemy już znacznie więcej wychodzić. Wiadomo, trzeba cały czas na siebie uważać, jednak warto wyjść z domu, spędzić trochę czasu z roślinami — to bardzo uspokaja i warto wtedy zrobić sobie dłuższy spacer.

5. W bieli

Nie tylko na zewnątrz otaczają nas ciekawe rzeczy. Dzięki perspektywie i kadrze możemy wykonać super zdjęcia, które zaciekawią nie jedną osobę. Ja akurat wykonałem zdjęcie z bliska torby na zakupy — chyba nikt się tego nie spodziewał.

6. W drodze

Wakacje, lato, kojarzy nam się szczególnie z podróżami. Gdzieś jedziemy, jak tylko możemy i niektórzy wykonują z tego relację. Dzielą się nią lub zostawiają tylko dla siebie, aby jakiegoś dnia przypomnieć sobie o tym wszystkim. Z kim jechaliśmy, gdzie byliśmy i jak spędziliśmy czas. Ja postanowiłem zrobić zdjęcie pszczółki, która była akurat w drodze do kwiatka.

7. Postać

Jaka postać kojarzy Wam się z wężem? Jeżeli tak jak mi z jedną postacią z Harrego Pottera, to pozdrawiam wszystkich fanów Pottera.

8. Zakamarki

Bardzo lubię wykonywać zdjęcia, w bardzo małych oczywistych zdjęciach. Zapewne większość osób tak ma, bo dzięki temu można wykonać super zdjęcia. Warto czasami się rozejrzeć i zobaczyć coś, czego inni nie zobaczą, aż tak szybko.

9. Na gałęzi

Spojrzyliście czasami w górę, na drzewa, na liście? Weźcie telefon i wykonajcie super zdjęcia liści pod słońce. Wtedy można odkryć naprawdę super detale. Jak możecie nawet, to podejdźcie tak, aby było to jeszcze bliżej.

10. Zamyślenie

Zapewne macie takie dni, w których usiądziecie gdzieś i pomyślicie o wszystkich aktualnych sprawach. Zapewne też macie idealne miejsce do tego, które może jest w zaciszu lub w samym centrum miasta. Może to właśnie tam znajdziecie idealny kadr.

11. Blisko

Blisko, bliżej, jeszcze bliżej! Tak mamy właśnie, kiedy wykonujemy zdjęcia makro. Niektóre telefony nam tego nie umożliwiają, jednak teraz producenci starają się nam dodawać dodatkowe aparaty lub funkcje, dzięki którym będziemy mogli wykonać właśnie takie super zdjęcia z bliska — jak widać, to nawet udaje się zrobić na odnowionym iPhone’ie X.

12. Tropikalne technologie

Jakie rzeczy kojarzą Wam się ze zdaniem: Tropikalne technologie? Ja się przyznam, że mi się to skojarzyło z palmami, plażą i telefonem. No niestety, podczas wyzwania nie byłem w takich miejscach i nie mogłem wykonać takiego zdjęcia, ale postanowiłem trochę poszaleć ze światłem, obrazem z roślinami i efekt wyszedł właśnie taki.

13. Ja i Ty

Zadanie Ja i Ty chyba sprawiły każdemu najwięcej trudu. Czytając to mamy w głowie dwie osoby, które się lubią/kochają i spędzają czas ze sobą. Można powiedzieć, że po części u mnie tak jest, bo wykonałem to zdjęcie, jak spędzałem czas z jednym członkiem teamu i testując sprzęty na świeżym powietrzu.

14. Ciepło

Jak jest ciepło to o czym myślicie lub co robicie? Ja postanowiłem wtedy polatać dronem i wykonać fajne zdjęcia i filmy. Oczywiście wszystko na świeżym powietrzu.

15. Bajkowo

W niektórych miejscach jest tak bajkowo, że czasami aż zabiera to tchu i chce się uwiecznić te chwile na zdjęciu. Polecam odkrywać nowe, ciekawe miejsca, szczególnie teraz, kiedy mamy dużo czasu. Momentami się okazuje, że takie miejsca mamy pod nosem, nigdy nie mamy na to czasu, a później będziemy żałować, że nie byliśmy tam wcześniej.

A Wam jakie zdjęcia się podobają?

Wyzwanie powstało we współpracy z