Recenzja – iiyama ProLite XUB2792QSN

iiyama ProLite XUB2792QSN

Nie pierwszy raz miałem do obcowania z monitorem marki iiyama, jednak był to mój pierwszy nowszy monitor na testy od tego producenta. Jak sprawdził się on u mnie? Czyli jak sprawdził się u mnie monitor iiyama Prolite XUB2792QSN? Przekonacie się o tym poniżej.

Na samym początku powiem, że nie mam złego zdania o produktach tej marki i byłem bardzo mile zaskoczony, że w końcu mogę też przetestować nowsze monitory. Ten model (chociaż nazwa bardzo długa) jest naprawdę elegancki i można powiedzieć, że podstawowy. Więc spodoba się na pewno większości osób.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

iiyama wyposażyła ten monitor w porty:

  • HDMI
  • DisplayPort
  • wyjście DisplayPort
  • 2 x USB
  • Wyjście słuchawkowe
  • RJ-45

Jak widać, ten monitor nie posiada, ogromnej ilości złącz. Jednak jedną z ciekawszych rzeczy w tym modelu jest fakt, że mamy wyjście DisplayPort. Dzięki temu możemy podpiąć tylko jeden monitor do naszego komputera, a drugi monitor możemy podpiąć poprzez naszą iiyamę. Świetne, prawda? Niektórzy producenci również to u siebie stosują, ale nie jest to aż tak bardzo popularne. Bardzo fajnie, że znalazło się to w tym modelu. Dodatkowo mamy HDMI i USB-C, więc mamy wybór też jak chcemy podpiąć nasz laptop/komputer do monitora.

iiyama ProLite XUB2792QSN

2. Konstrukcja

iiyama ProLite XUB2792QSN została w całości wykonana z bardzo dobrego jakości plastiku. Wszystko jest spasowane, tak jak trzeba i co ważne to plastik nie jest błyszczący. Dzięki temu monitor nie palcuje się i nie rysuje od samego patrzenia na niego. Dodatkowo ramki wokół ekranu są bardzo cienkie i monitor optycznie staje się mniejszy przy naprawdę sporym ekranie. Oczywiście monitor można regulować góra/dół, a także można go obracać i ustawić w poziomie lub pionie. Ramie jest bardzo solidne, a dodając do tego w miarę ciężką stopkę, możemy być pewni o nasz monitor.

iiyama ProLite XUB2792QSN

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca IPS, ale dodatkowo ekran posiada matowe wykończenie. Więc nie musimy się bać o to, że będzie nam się w ekranie odbijać światło z pokoju lub światło słoneczne. Rozdzielczość tego ekranu to WQHD, a częstotliwość odświeżania to 75 Hz. Ekran w tym monitorze ma rozmiar 27-cali, więc nie jest to mały monitor. Co ważne, to rozdzielczość jest na tyle odpowiednia w tym modelu, że przy optymalnej odległości od ekranu nie zauważymy pojedynczego piksela, a krawędzie też nie są poszarpane.

Co do kolorów, to przyznać muszę, że są one odpowiednie i bardzo dobrze pracowało mi się na tym monitorze. Czarny jest czarny, a biały jest biały i jest to bardzo ważne. Przynajmniej można ten monitor wykorzystać nie tylko w domu do rozrywki, ale także w domu lub w biurze do pracy.

iiyama ProLite XUB2792QSN

4. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten monitor? Szczerze, nie ma tutaj, nie wiadomo czego. Fajną z opcji jest regulacja tego monitora w taki sposób, jak się nam to podoba. Dodatkowo głośniki (2 x 2W), które są wbudowane w ten monitor, grają dosyć przyjemnie i spokojnie z nich można słuchać muzyki lub oglądać nasze ulubione seriale/filmy. Czy jest tutaj jeszcze coś? Tak naprawdę nie, bo jest to prosty monitor do pracy i rozrywki.

iiyama ProLite XUB2792QSN

Podsumowując

iiyama ProLite XUB2792QSN to w miarę tani monitor, który sprawdził się u mnie bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Przynajmniej dalej mogę podtrzymać zdanie, że iiyama robi bardzo fajne monitory do domu lub pracy. Jeżeli zastanawiacie się nad nowym monitorem, to możecie sprawdzić właśnie ten. Na pewno nie będziecie na niego narzekać.

iiyama ProLite XUB2792QSN

Co myślisz o monitorze?