Recenzja – Sennheiser GSP 600

Sennheiser GSP 600

Cześć wszystkim, chciałbym Wam przedstawić zestaw słuchawkowy Sennheiser GSP 600, są to słuchawki zrobione z myślą o graczach i ich potrzebach. Zapewniają wysoką izolację od otoczenia, ergonomiczną regulację pałąka oraz wielkie nausznice, które zmieszczą chyba każdej wielkości ucho. Nie mogę nic zarzucić jakości wykonania, jakość dźwięku również stoi na wysokim poziomie, ale o tym rozpiszę się już w dalszej części recenzji.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Konstrukcja słuchawek jest bardzo masywna. Pałąk, jak i nausznice są wykonane z wysokiej jakości plastiku, połączone metalową klamrą. Pałąk jest wyłożony od wewnętrznej strony materiałową poduszeczką, aby zwiększyć wygodę użytkowania. Do tego Sennheiser zastosował 2-ie rodzaje regulacji pałąka, rozszerzenie samego pałąka, aby zwiększyć długość oraz suwaki manipulujące dociskiem muszli do głowy. Poduszeczki na nausznicach są obszyte z 2-ch rodzajów materiałów, na zewnątrz eko skórą a na części bezpośrednio dotykającej skóry z weluropodobnego materiału. Poduszeczka jest zrobiona z pianki pamięciowej. Na lewej nausznicy znajduje się mikrofon, oraz w dolnej części słuchawki jest wejście jack 3.5 mm. Na prawej nausznicy usytuowane jest pokrętło do manipulowania głośnością.

W kwestii dźwięku to GSP 600 posiadają autorskie głośniki Sennheiser. Bas mógłby być mocniejszy, za to bardzo dobrze słychać szczegóły i niskie częstotliwości co ma na celu ulepszyć orientację w przestrzeni graczom. Taka specyfikacja zapewnia dokładność i realizm słyszanych dźwięków, co pozwala na dokładniejszą analizę sytuacji, w jakiej znajduje się gracz i szybszą reakcję. Wbudowany mikrofon nie zbiera zbędnych szumów, pozwala na płynną komunikację i pozwala na wygodne wyciszenie poprzez podniesienie go do góry.

Sennheiser GSP 600

2. Moje wrażenia

Sennheiser GSP 600

Słuchawki Sennheiser GSP600 są jednymi z najwygodniejszych słuchawek, jakie miałem okazję nosić na głowie do tej pory. Pałąk wyposażony w miękkie poduszeczki to naprawdę super sprawa. Nausznice są na tyle duże, że bez problemu mieszczą moje duże uszy. Regulacja docisku słuchawek do głowy też jest bardzo przyjemna. Niestety problemem tych słuchawek jest to, że ważą niemalże 400g (co jest niemałym ciężarem). Po paru godzinach mimo przyjemnych poduszeczek na pałąku po prostu zaczyna boleć głowa. Mimo wszystko po kilkunastu sesjach użytkowania stwierdzam, że da się do tego przyzwyczaić. Poza tym jednym minusem nie doświadczyłem żadnych innych problemów.

Komunikacja za pomocą wbudowanego mikrofonu jest zadowalająca, nie ma jakichś brzydkich szumów. Aby nie pojawiało się ucinanie końca lub początku wypowiedzi wystarczy dobrze ustawić czułość przechwytywania. Dźwięk jest bardzo przyjemny i to nie tylko w grach. Może do słuchania muzyki nie za bardzo się nadaje, ale dobrze oglądało mi się w nich filmy. Muszę jeszcze wspomnieć o okablowaniu. W zestawie dostajemy 2 kable. Jeden przeznaczony do konsol, z pojedynczym wtykiem jack 3.5 mm o długości 1.5 m. Drugi jest przeznaczony do komputera, z 2 wtykami jack 3.5 mm osobno na mikrofon oraz same słuchawki. Oba są w bardzo przyjemnym w dotyku oplocie. Same kable są bardzo giętkie, trochę przypominają sznurki, ale mimo tego wydają się solidne.

Sennheiser GSP 600

Podsumowując

Słuchawki Sennheiser GSP 600 to idealna propozycja dla graczy szukających słuchawek, które pozwolą im lepiej odnaleźć się w swojej ulubionej grze. Dzięki solidnej konstrukcji nie muszą się martwić o zepsucie sprzętu przez jakieś niefortunne zdarzenie. Solidne wykonanie kabli oraz ich mocowań do samych słuchawek zabezpiecza przed zerwaniem w sytuacji, gdy ktoś przez przypadek pociągnie za kabel. Osobiście polecam te słuchawki mimo wyżej wspomnianego ciężaru.

Sennheiser GSP 600

Co sądzisz o tych słuchawkach?