Wrażenia z użytkowania HTC Vive Pro 2

HTC Vive Pro 2

Tym razem dzięki uprzejmości HTC miałem tym razem przyjemność korzystać u siebie z okularów VR HTC Vive Pro 2. Jest to świetny zestaw nie tylko do zabawy, ale także i do pracy. Większość osób z nas ma w głowie fakt, że głównie na okularach VR się gra, jednak korzystając z Vive Pro 2, zauważyłem, że są one na tyle precyzyjne, że można używać ich nie tylko do tego.

Większość producentów mówi o tym, że okulary do wirtualnej rzeczywistości nie są tylko do grania, ale także do pracy. Można dzięki nim spotkać się z innymi współpracownikami, rozwijać swoje kreatywne umiejętności, a także nawet się uczyć.

DO CZEGO NAM VIVE PRO 2?

HTC Vive Pro 2

Vive Pro 2 podczas pracy posłuży nam nie tylko w uczestnictwie w wirtualnych spotkaniach z innymi pracownikami/klientami, ale także pozwoli nam np. na malowanie lub tworzenie grafik 3D. Oczywiście po pracy można zagrać sobie w swoje ulubione gry i zrelaksować się, tak jak właśnie my to robiliśmy w domu. Moja praca wygląda troszeczkę inaczej i nie skorzystałem z dobrodziejstw tego zestawu w 100%, jednak od razu muszę powiedzieć, że ten zestaw z dwoma stacjami jest naprawdę super precyzyjny. Jeżeli tylko w pokoju nie mamy zbyt jasno i wszystko jest poprawnie skonfigurowane, to granie lub pracowanie wchodzi na wyższy poziom. Oczywiście trochę to niesie ze sobą małe minusy niż np. przy Vive Cosmos, które też miałem możliwość użytkować. Kiedy inny domownik przejdzie nam przed stacją, to momentami mogą nam odrobinę skakać, a nawet się rozkalibrować. Przy Vive Cosmos tego nie zauważyłem, bo wszystko obierało się na czujnikach w goglach, a nie na stacjach, na które trzeba mieć jeszcze miejsce, żeby postawić pod odpowiednimi kątami. Jedną z większych zalet tego modelu jest też fakt, że nie dość, że mamy kontrolery ładowane przez USB, to jeszcze głośniki w tym modelu są znakomite i bardzo dobrze wygłuszają otoczenie. Pod tym aspektem, naprawdę nie mogłem narzekać.

HTC Vive Pro 2

NA KONIEC

HTC Vive Pro 2

HTC Vive Pro 2 nie jest tanim zestawem, szczególnie jak weźmiemy pełen zestaw. Jednak to też nie są gogle tylko do grania, ale także do pracowania ze względu na ich precyzje i możliwości. U mnie zestaw spisał się świetnie, jedynie co trzeba pamiętać kupując gogle VR, że trzeba mieć na to miejsce — chociaż przy tym zestawie jest możliwość siedzenia i grania lub pracowania. Jednak takie siedzenie zabiera nam całą radość z poznawania wirtualnej rzeczywistości. Ja oceniam te gogle bardzo wysoko i spokojnie mogę je polecić, są to jak na razie najlepsze gogle, jakie miałem u siebie, szczególnie przez to, że mają super słuchawki.

HTC Vive Pro 2

Co sądzicie o takim sprzęcie?