Fototest – Motorola Moto E5

Motorola Moto E5

Chyba znacie markę Motorola i nie trzeba o niej opowiadać. Wiecie też, że ta marka ma w swoim portfolio kilka ciekawych urządzeń, a w szczególności mam na myśli te tańsze propozycje. Jednak czy teraz Motorola postarała się i wykonała Motorolę Moto E5 z aparatami, które nadają się do zdjęć i filmów? Zaraz się przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto E5

Motorola to urządzenie wyposażyła w dwa aparaty. Jeden z nich znajduje się na tylnej obudowie i został wyposażony w matrycę 13 Mpx wraz z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx i niestety producent nie podał, jaką zastosował tutaj przesłonę.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonane telefonem Motorola Moto E5 są jasne i co ważne cienie nie są duże i mocne. Nawet kolory są dobre, chociaż w niektórych momentach można zauważyć drobne zakłamania, ale dla osób, które robią zdjęcia tylko dla siebie lub dla zabawy, to nawet tego nie zauważą. O jakości i szczegółowości nie mogę mówić źle, bo jak na Motorolę przystało, jest dobrze i trudno się tutaj do czegoś przyczepić.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody nie są najgorsze, oczywiście telefony z droższych półek lepiej radzą sobie w takim oświetleniu. Jednak tutaj nie jest źle, chociaż w niektórych miejscach można napotkać przepaloną biel. Chociaż aż w tak dużym stopniu to nie przeszkadza, może to tylko przeszkadzać profesjonalistą, ale powiedzmy szczerze, jaki profesjonalista kupiłby taki tani telefon. Co do szczegółowości i jakości zdjęć to muszę powiedzieć, że jestem mega zdziwiony, że jest aż tak dobrze. Wspomnieć też muszę o automatycznym HDR, który jak widać, sprawuje się całkiem nieźle i dzięki temu cienie nie są mocne.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E5

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E5

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym telefonem nie są oszałamiające, ale są one w porządku. Nawet głębia ostrości poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęć, mimo że ta głębia nie jest taka duża, jak bywa to w niektórych droższych urządzeniach. Dodać jeszcze muszę, że jakość i szczegółowość takich zdjęć stoi na bardzo dobrym poziomie i o to nie trzeba się martwić. No i dla spostrzegawczych powiem jeszcze o tym, że kolory są nawet poprawnie odzwierciedlone, ale niestety może się zdarzyć, że niektóre partie zdjęcia będą przepalone. Warto robić kilka zdjęć tego samego ujęcia, aby uniknąć takich sytuacji.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety zdjęcia w pomieszczeniu wykonane aparatem w tym telefonie mają gorszą jakość i szczegółowość. Nawet w niektórych momentach można dopatrzyć się niechcianych szumów, ale na szczęście przy sztucznym oświetleniu jest o wiele lepiej. Chociaż przy tym drugim oświetleniu trzeba wspomnieć o kolorach, które są mocno nasycone. Przy naturalnym oświetleniu są one łagodniejsze, ale niestety jakość w takich warunkach nie jest najlepsza. Wspomnieć jeszcze muszę o tym, że takie urządzenie nie ma problemów z mocno poszarpanymi krawędziami, a co śmieszniejsze, to że droższe urządzenia mają z tym problemy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Moto E5 do najlepszych nie należy. Myślałem, że będzie o wiele lepiej, ale niestety w średnich warunkach oświetleniowych nie jest dobrze. Widać w takim oświetleniu szumy i ziarno, nie są to rzeczy, które chcielibyśmy ujrzeć na naszych zdjęciach. W dobrych warunkach oświetleniowych jest o wiele lepiej, ale trzeba wspomnieć o tym, że autofokus łapie odrobinę dalej, niż myślimy. Trzeba o tym pamiętać, aby zapobiec nieostrej twarzy na zdjęciu. Jeszcze wspomnieć muszę o balansie bieli, który działa nawet sprawnie, ale w średnich warunkach oświetleniowych czasami się myli.

Przednia kamerka - Motorola Moto E5

7. Zdjęcia nocne

Pamiętacie, chyba że nie zawsze udawało się wykonać zdjęcia w nocy tanim urządzeniem, a tu sprawa się zmienia. Motorola zrobiła coś na ogromny plus, ponieważ nawet w trybie automatycznym zdjęcia są na tyle jasne, że widać na nich prawie wszystko i co najważniejsze, to że w automacie jest mniej szumów niż w trybie ręcznym. Jeżeli chodzi o tryb ręczny, to oczywiście jest jaśniej, ale tak jak wspomniałem przy tym trybie, mogą pojawić się w mniejszej lub większej ilości szumy. Jednak i tak warto wiedzieć, że tym telefonem da się wykonać zdjęcia w nocy i będzie coś na nich widać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto E5 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, ale niestety zabrakło tutaj przynajmniej cyfrowej stabilizacji obrazu. Co do samego przykładowego nagrania, to mogę powiedzieć, że nie jest źle. Kolory są dobre, jakość i szczegółowość również jest poprawna. Chociaż mam małe obawy co do balansu bieli, ponieważ w niektórych momentach widać, że ma on czasami problemy. Chociaż w oczy boli jeszcze ten brak stabilizacji, ale zawsze można to naprawić jakimś gimbalem. Trzeba jeszcze powiedzieć o autofocusie, który jak widać działa całkiem sprawnie jak na swoją półkę cenową.

Podsumowując

Motorola Moto E5

Motorola Moto E5 to tanie urządzenie w portfolio tego producenta i co najważniejsze, to Motorola może się czym pochwalić. W wielu urządzeniach za tą cenę mamy tylko aparaty dla zabawy i żeby tylko napisać w specyfikacji „ma aparat”, a to, że nim nawet zdjęcia nie da się wykonać to już inna bajka. Dlatego ten telefon zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i naprawdę mogę polecić go osobom, które nie mają dużego budżetu na telefon, a zdjęcia robią okazyjnie i nie zwracają uwagi na niektóre sprawy.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto E5 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?