Fototest – Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi nie dawno wypuściło nowy model Mi Mix, który nie zmienia aż tak dużo, lecz oprogramowanie w nim pozwala na więcej. Co ważne, to producent udostępnia wszystkie funkcje z nowego Mi Mix 3, na Mi Mix 2S i żałuje, że w tym czasie nie mogę testować aparatów w tym telefonie, bo podobno zdjęcia nocne znacznie się poprawiły. Jednak czy coś złego lub dobrego mogę powiedzieć o aparatach w tym telefonie? Zaraz się przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.8. Drugi aparat z teleobiektywem posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat z matrycą 5 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą nawet jasne i co najważniejsze to kolory są żywe i nasycone. HDR w Mi Mix 2S bardzo dobrze się sprawdza razem ze sztuczną inteligencją. Co ważne, to że tryb SI w tym telefonie nie jest tak przesadzony, jak to bywa w np. telefonach firmy Huawei. Chociaż czasami przez sztuczną inteligencję w tym telefonie kolory są zbyt mocno nasycone i wygląda to bardzo nienaturalnie. Dodatkowo jakość i szczegółowość zdjęć w takim oświetleniu nie odbiega od normy i można powiedzieć, że jest bardzo dobrze.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi Mix 2S

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi Mix 2S

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia wykonane tym telefonem w słoneczną pogodę są bardzo szczegółowe i tak samo jakość takich zdjęć jest super, nawet podczas wykonywania zdjęć pod słońce. Co warto podkreślić, to również i tutaj HDR radzi sobie całkiem nieźle, dzięki czemu cienie nie są duże i mocne jak to bywa w niektórych urządzeniach innych producentów. Muszę też wspomnieć o kolorach, bo i tutaj widać, że raz sztuczna inteligencja dużo zawojowała, a na drugim zdjęciu już mniej. Jednak i tak w obu przypadkach kolory są dobre, tylko że tu są bardziej nasycone, a tu mniej.

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi Mix 2S

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi Mix 2S

4. Zdjęcia makro

Nie mogę ukrywać, że zdjęcia makro wykonane tym telefonem są po prostu super, chociaż w niektórych momentach kolory są zakłamane, ale jest to już wina sztucznej inteligencji. Wystarczy tylko wyłączyć tryb SI i kolory będą takie jak w rzeczywistości. Co jeszcze warto powiedzieć o takich zdjęciach, to że szczegółowość wymiata, a głębia ostrości dobrze odcina główny obiekt zdjęcia z tłem. Oczywiście nie można zapomnieć o trybie portretowym, który nawet przy roślinach może się nadać. Nic więcej dodać nie mogę, bo tak naprawdę tutaj aparaty w tym telefonie świetnie sobie radzą.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi Mix 2S

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi Mix 2S

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Czy tym telefonem da się wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu? Oczywiście, że da i nawet będą one jasne i cienie na nich, nie będą zbyt duże i mocne. Co do kolorów, to muszę powiedzieć, że nie jest źle, ale tak naprawdę to myślałem, że będzie lepiej, szczególnie przy sztucznym oświetleniu. Wspomnieć też muszę o autofocusie, który w tym urządzeniu zaskoczył mnie na plus. Muszę jeszcze powiedzieć, że niestety zauważyłem jeden mankament, a są nim rozmazane krawędzie po lewej stronie. Szkoda, że w takim fajnym urządzeniu musiało się to przydarzyć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi Mix 2S

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi Mix 2S

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka w tym telefonie jest jego najsłabszą częścią. Dlaczego? Balans bieli, nie radzi sobie zbyt dobrze w średnich warunkach oświetleniowych, tak samo przy takich warunkach możemy napotkać niechciane szumy. Na szczęście w dobrych warunkach oświetleniowych jest o wiele lepiej i nawet wtedy balans bieli działa tak jak powinien, chociaż nie zawsze. Mam nadzieję, że Xiaomi poprawiło to w tej aktualizacji, która była lub będzie lepiej to wyglądać w następcy Mi Mix 2S.

Przednia kamerka - Xiaomi Mi Mix 2S

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie są zbyt złe, ale też nie są rewelacyjne. Przy trybie automatycznym zdjęcia są ciemniejsze i mogą pojawić się szumy. Jednak jest o wiele lepiej w trybie ręcznym, ponieważ zdjęcia są o wiele jaśniejsze i szumów w dużym stopniu nie ujrzymy. Najnowsza aktualizacja od Xiaomi ma/miała wprowadzić usprawnienie do aplikacji aparatu w sprawie zdjęć nocnych. Niestety nie mam jak tego sprawdzić w Mi Mix 2S, ale oglądałem zdjęcia wykonane najnowszym przedstawicielem Mi Mix i powiem Wam, że jeżeli tak mają też wyglądać zdjęcia wykonane tytułowym telefonem, to będzie super lub już nawet jest super.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi Mix 2S

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi Mix 2S

8. Przykładowe wideo

Mi Mix 2S umożliwia nam na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i wraz z nią mamy cyfrową i optyczną stabilizację obrazu. Niestety sama optyczna stabilizacja nie daje sobie rady i musi ją wspomóc cyfrowa stabilizacja. Przy włączonym OIS obraz odrobinę pływa i nie jest to zbyt estetyczne. Co do nagrania, to muszę powiedzieć, że wygląda to dobrze, a nawet bardzo dobrze, chociaż momentami kolory są według mnie zbyt nasycone. Nie wiem jak innym, ale mi to przeszkadza. Do szczegółowości i jakości filmów nie można się przyczepić, ponieważ są one dobre. Ten telefon nadaje się do krótkich filmików, ale do dłuższych będzie potrzebny gimbal.

Podsumowując

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S to niestety jeszcze drogie urządzenie, chociaż niekiedy można napotkać super promocje na to urządzenie. Szczerze, to ten telefon ma naprawdę dobre aparaty, ale niestety dla osób bardziej wymagających to one się nie sprawdzą. Dla osób, które robią okazyjnie zdjęcia lub nie potrafią obsługiwać trybu ręcznego, to ten telefon jest dla nich idealny. Dlatego z czystym sercem mogę polecić ten telefon wszystkim, którym zależy na dobrej jakości zdjęć i nie robią zbyt dużo zdjęć przednią kamerką.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi Mix 2S -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?