Fototest – Motorola Moto G 5G Plus

Motorola Moto G 5G Plus

Na testy ostatnio dotarła do mnie Motorola Moto G 5G Plus, która to była kolejnym urządzeniem Motoroli z 5G — nie można zapomnieć o tym, że to właśnie Motorola miała pierwsze urządzenie 5G: Motorola Moto Z i MotoMods 5G. Moto G 5G Plus nie jest też pierwszym urządzeniem tego producenta ze skanerem odcisków palców na boku i z dobrymi aparatami/podzespołami. Jednak czy to, co pisze producent, spisuje się w rzeczywistości? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G 5G Plus

Motorola to urządzenie wyposażyła w sześć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 5 Mpx f/2.2 — makro
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.2 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze, jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście jak przystało aktualnie na Motorolę, to mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Jednakże sztuczna inteligencja w Motorolach nie psuje nam zdjęć, a nawet czasami pomaga z dobraniem kadru — to jest najlepsza umiejętność sztucznej inteligencji w urządzeniach Moto. Automatyczny HDR bardzo dobrze spisuje się w tym urządzeniu, a szczególnie przy takim oświetleniu. Kolory też są poprawne, nie są za bardzo nasycone, a są po prostu naturalne.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G 5G Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G 5G Plus

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia przy słonecznej pogodzie są również dobre. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i na to narzekać nie można. HDR spisuje się przy takich warunkach bardzo dobrze, ale to trzeba przyznać, że mało zdarzyło się sytuacji, aby to automatyczny HDR mnie zawiódł w urządzeniach Moto. Kolory są poprawne i przynajmniej sztuczna inteligencja nie popsuje nam tutaj zdjęć. Co ważne, to również w takich warunkach oświetleniowych (i nawet gorszych) możemy wykonać ładne zdjęcia szerokim kątem, chociaż gęstość matrycy jest o wiele gorsza od tego, co prezentuje nam główny aparat — na szczęście nie widać tego na zdjęciach, jak to się zdarza u innych producentów. Spokojnie tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia krajobrazowe.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G 5G Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G 5G Plus

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że głównym aparatem wykonamy super tego typu zdjęcia! Oczywiście w tym modelu mamy dedykowany aparat do tego typu zdjęć, jednak 5 Mpx to nadal nie jest to, czego byśmy oczekiwali od producentów — chociaż miałem tutaj wielkie zdziwienie, ponieważ zdjęcia na telefonie (i niektóre na komputerze), wyglądały naprawdę w porządku. Nie mniej jednak polecam wykonywać zdjęcia głównym aparatem, ponieważ głębia ostrości jest wtedy o wiele lepsza i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. W tym modelu także posiadamy tryb portretowy i muszę przyznać, że tym modelem możemy wykonać ładne portrety i artystyczne zdjęcia.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G 5G Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G 5G Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem nie są najgorsze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Autofocus działa poprawnie, nie można narzekać na kolory, co za tym też idzie, że balans bieli działa tak jak powinien. Co jest również ważne, to krawędzie nie są mocno poszarpane i rozmazane, więc można za to pochwalić Moto, że nie wygląda to strasznie. Przy sztucznym oświetleniu również jest poprawnie, a nawet dobrze. Nie można narzekać na działanie autofocusu, a także na kolory. Przy takim oświetleniu widać bardziej poszarpane i rozmazane krawędzie, więc może to nie każdemu odpowiadać — jednak to widać szczególnie tylko przy jednolitym tle.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G 5G Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G 5G Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka, a właściwie to przednie kamerki spisują się całkiem nieźle w tym modelu. Główny aparat spisuje się nawet dobrze w średnich warunkach oświetleniowych, ale za to szerokim kątem wykonamy jaśniejsze zdjęcie w średnich warunkach oświetleniowych, mimo tego, że szeroki kąt ma ciemniejszą przesłonę. Mimo wszystko tymi dwoma aparatami wykonamy ładne zdjęcia typu selfie, szczególnie kiedy jest dużo światła dookoła nas. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Motorola Moto G 5G Plus

Przednia kamerka - Motorola Moto G 5G Plus

7. Zdjęcia nocne

Jak wiadomo, Motorola nie stoi w czołówce urządzeń, którymi wykonamy super jasne zdjęcia w nocy. Jednak Motorola stale do tego dąży i w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcia na tyle, że zobaczymy, co na nich jest. Na całe szczęście w tym modelu mamy także tryb nocny i profesjonalny, w którym to mamy już czas naświetlania do 32 sekund (w końcu jakiś krok do przodu w urządzeniach Motorola). Chociaż przyznać muszę i tak, że w trybie nocnym wykonamy jasne zdjęcia na tyle, że możemy takie zdjęcia wrzucać do Internetu i się nimi chwalić. Jeżeli wolicie więcej wycisnąć z głównego aparatu, to polecam użyć trybu profesjonalnego/manualnego.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G 5G Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G 5G Plus

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G 5G Plus ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety w najwyższej rozdzielczości tracimy możliwość nagrywania filmów z szerokiego kąta, ale na całe szczęście nie tracimy możliwości stabilizacji obrazu od Moto. Co do samych nagrań, to powiedzieć muszę, że nie wyglądają one źle — ale tylko z włączoną stabilizacją. Przynajmniej autofocus szybko łapie i nie można na niego narzekać, tak samo na kolory pomiędzy aparatami. Tym telefonem spokojnie nagramy ładne filmy (ale przy włączonej stabilizacji).

Podsumowując

Motorola Moto G 5G Plus

Motorola Moto G 5G Plus nie jest drogim urządzeniem, patrząc na to, ile potrafią kosztować urządzenia obsługujące 5G. Motorola spisała się u mnie bardzo dobrze i oczywiście jak to bywa przy takich urządzeniach, to aż żal było mi ją oddawać. Aparaty w tym urządzeniu spisują się na tyle świetnie, że spokojnie taki telefon można zabierać ze sobą w podróż, a nawet spokojnie możemy nim wykonywać zdjęcia naszej codzienności i nie zawiedziemy się na jakości/szczegółowości. Jak dla mnie jest to świetny telefon w swojej cenie i jeżeli rozglądacie się za nowym telefonem, to polecam Wam zobaczyć właśnie tę Motorolę.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto G 5G Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?