Fototest – Motorola Moto G200

Motorola Moto G200

Na testy dotarła do mnie ostatnio Motorola Moto G200, która jest następcą Motoroli Moto G100. Poprzedni model bardzo przypadł mi do gustu i byłem z niej zadowolony. Jak wypadł u mnie najnowszy model Motoroli z serii Moto G? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G200

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.9
  • 13 Mpx f/2.2 — szeroki kąt i makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo ładnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i jest to zawdzięczane matrycy o 108 Mpx. Oczywiście, nie robimy zdjęć w 108 Mpx, bo zdjęcia ważyłyby makabrycznie dużo i po takim małym wyjeździe na wakacje mielibyśmy zapełniony już cały telefon. Jednak, kiedy to chcemy skorzystać z całej matrycy, to nie ma problemu, bo mamy tryb 108 Mpx i wtedy wykonujemy zdjęcia właśnie w tej rozdzielczości i możemy takowe zdjęcia wydrukować — będą one miały super szczegółowość. Nie mogło zabraknąć tutaj automatycznego trybu HDR i sztucznej inteligencji od Motoroli. Wszystko działa tak, jak powinno i nie można na to narzekać, nawet powiedzieć mogę, że czasami zdjęcia mają super dynamikę i jest to ogromny plus dla tego modelu.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G200

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G200

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wypadają równie dobrze co przy średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno jest się do tego przyczepić. Automatyczny HDR i sztuczna inteligencja bardzo dobrze działa w tej Motoroli i tutaj nad tym aspektem producent mocno się postarał, bo dzięki temu rozpiętość tonalna jest odpowiednia, a kolory są poprawne i bardzo ładne. Spokojnie tym telefonem można zrobić super zdjęcia na wyjeździe i to nawet szerokim kątem.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G200

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G200

4. Zdjęcia makro

W przypadku zdjęć makro to Motorola nie wyposażyła tego modelu w dedykowany aparat makro — on znajduje się w szerokim kącie i mamy do tego osobny tryb, który jest już znany w telefonach Moto. Mimo wszystko zdjęcia tego typu wykonane nie tylko w trybie makro, ale także i głównym aparatem wychodzą bardzo, ale to bardzo ładnie. Głębia ostrości jest na wysokim poziomie i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Kolory czy to z głównego aparatu, czy z szerokiego kąta są poprawne i nie można na to narzekać. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który spisuje się naprawdę nieźle i spokojnie tym telefonem możemy wykonać ładne tego typu zdjęcie.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G200

Zdjęcia makro - Motorola Moto G200

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to nie jest źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie, kolory są poprawne, a na autofocus nie można narzekać. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są tylko lekko rozmazane i poszarpane, więc za to można pochwalić producenta, że taki telefon radzi sobie z tym lepiej niż telefony z najwyższej półki cenowej. W sztucznym oświetleniu jest równie dobrze co przy naturalnym świetle. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie, kolory są poprawne — przynajmniej balans bieli działa tak jak powinien, a autofocus również nie zawodzi.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G200

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G200

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu działa poprawnie. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na poprawnym poziomie i nie można na to narzekać. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają bardzo dobrze i wtedy osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia na pewno będą zadowolone. Z tych zdjęć w średnich warunkach oświetleniowych może już mniej, ale też najważniejsze, że nie jest źle.

Przednia kamerka - Motorola Moto G200

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane telefonami Motorolami są coraz to lepsze, nie mówię tutaj już o trybie nocnym, który oczywiście znajduje się w tym modelu, ale także mowa o trybie automatycznym, którym zrobimy to w miarę jasne zdjęcia i będziemy mogli pochwalić się swoim znajomym, gdzie to jesteśmy. Oczywiście, jeżeli chcemy zrobić jaśniejsze zdjęcie, to polecam tryb nocny lub profesjonalny. Zdjęcia z trybu nocnego są w porządku i jasne, więc takie zdjęcia można wrzucić na swoje media społecznościowe.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G200

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G200

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G200 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD i 4K mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle, ale tylko wtedy kiedy włączymy stabilizację. Bez stabilizacji filmy strasznie się trzęsą i ciężko się ogląda. Fajnie, że autofocus szybko działa, a także można podczas nagrywania przełączać się między głównym aparatem a szerokokątnym, bo to zawsze jest fajne, jak możemy nasz film bez edycji zrobić bardziej dynamiczny.

Podsumowując

Motorola Moto G200

Motorola Moto G200 nie jest drogim telefonem i czy warto się w ogóle zastanawiać nad tym modelem? Tak naprawdę, jest to bardzo ładny i wydajny telefon. Ja przez cały okres testów byłem z niego zadowolony i również nie mogłem narzekać na jego aparaty po aktualizacji. Jeżeli szukacie fajnego telefonu na co dzień i na wyjazdy, to zdecydowanie ten model będzie dla Was idealny.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G200 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?