Recenzja – Bose Smart Soundbar 300

Bose Smart Soundbar 300

Na testy przyjechał do mnie ostatnio jeden z nowszych soundbarów marki Bose, mowa oczywiście o Bose Smart Soundbar 300. Na blogu mogliście przeczytać recenzję soundbara Bose TV Speaker. Więc jak sprawdził się u mnie ten głośnik i czy byłem z niego zadowolony? Przekonacie się tego poniżej.

Na samym początku muszę powiedzieć, że urządzenia Bose mają coś w sobie, a mianowicie to, że każdy nowszy głośnik, który ma dostęp do internetu, możemy sobie połączyć i zrobić, aby nasza ulubiona muzyka leciała w każdym pomieszczeniu z każdego naszego głośnika Bose. Oczywiście inni producenci też to mają, ale większość ma tę funkcję za pomocą Bluetooth, więc nie można aż tak się oddalać ze sprzętem.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Bose Smart Soundbar 300 nie jest ogromnym głośnikiem, ale też nie jest mały jak wersja TV Speaker. Jego rozmiary wynoszą: 5,6 × 69,5 × 10,3 cm — jak widać, są to standardowe rozmiary jak na taki głośnik i nie przeszkadza on w żaden sposób pod telewizorem lub na półce. Na pewno u każdego się on zmieści i nie będzie z nim problemu. Jakie są jego najważniejsze cechy? Ten soundbar jest wyposażony w: przestrzenny dźwięk, wyraźniejsze dialogi, współpracuje z innymi głośnikami Bose, WiFi i Bluetooth, Alexa i asystent Google, złącze HDMI ARC i złącze optyczne, voice4video, połączenie Simplesync, Spotify Connect i Apple Airplay 2, obsługa aplikacją Bose Music, opcjonalne moduły basowe i głośniki dźwięku przestrzennego.

Urządzenia tej marki zawsze są bogate w technologię i tak naprawdę wszystko, co chcemy i co możemy chcieć znajduje się właśnie w tym głośniku. Jedną z ważniejszych rzeczy w nim jest na pewno dźwięk, który jest fenomenalny i donośny. Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę przy słuchaniu nie tylko muzyki, ale także przy oglądaniu seriali i filmów, więc warto na to zwrócić uwagę.

Bose Smart Soundbar 300

2. Moje wrażenia

Bose Smart Soundbar 300

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego soundbara? Przez cały okres testów nie mogłem powiedzieć ani jednego złego słowa na ten produkt. Spisywał się u mnie znakomicie, nie tylko przy słuchaniu muzyki lub przy oglądaniu filmów/seriali. Był to idealny kompan do umilania sobie czasu i dzięki niemu chwila relaksu stawała się idealnym momentem. Dźwięk (przestrzenny) wydobywany przez ten głośnik jest na bardzo wysokim poziomie. Bose Smart Soundbar 300 jest również bardzo donośny i to słychać najbardziej, jak ma się mały pokój i dźwięk odbija się od ścian. Miłym dodatkiem jest również możliwość podpięcia asystenta głosowego, dzięki któremu możemy uruchomić sobie muzykę np. na Spotify. Dodatkowo w tym modelu znajduje się połączenie Simplesync, czyli możemy podpiąć się do tego głośnika z wybranymi słuchawkami Bose, aby np. w nocy, nie przeszkadzać innym domownikom, gdy oglądamy jakiś film lub serial.

Bose Smart Soundbar 300

Podsumowując

Bose Smart Soundbar 300 nie jest tanim głośnikiem, ale czy warto się nim interesować? Jak już mogliście przeczytać, byłem z tego modelu bardzo zadowolony i mogę go polecić każdemu, kto szuka fajnego soundbara do domu i nie wie na jaki się zdecydować. Jest to naprawdę bardzo fajny sprzęt do naszego domu i nie tylko będzie przydatny podczas oglądania filmów/seriali lub słuchania muzyki, ale także pomoże nam rozkręcić imprezę w naszym domu. Więc jeżeli szukacie głośnika, to zdecydowanie zerknijcie na ten model.

Bose Smart Soundbar 300

Co sądzisz o tym głośniku?