Fototest – Motorola Moto G100

Motorola Moto G100

Jakiś czas temu na testy otrzymałem telefon Motorola Moto G100. Jest to jedno z flagowych telefonów Motoroli z serii Moto G. Mamy teraz 10-lecie serii Moto G i z tej okazji mamy właśnie ten super telefon. Czekałem na ten model tak samo, jak na Motorolę Edge. Telefon już sam w sobie bardzo mi się podoba (szczególnie przez ten design). Jednak nie tylko design może nas zaskoczyć w tym telefonie. O całej reszcie przekonacie się poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G100

Motorola wyposażyła ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.7
  • 16 Mpx f/2.2 — szeroki kąt i makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2
  • 8 Mpx f/2.4 — szeroki kąt

2. Pochmurna pogoda

Jeżeli chodzi o pochmurną pogodę, to przy takich warunkach oświetleniowych możemy wykonać bardzo ładne zdjęcia, które będą nie tylko szczegółowe, ale ich jakość będzie na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście w tym modelu nie mogło zabraknąć sztucznej inteligencji od Motoroli i automatycznego HDR. Na całe szczęście tryb AI od Motoroli działa tak jak powinien i nie można na niego narzekać, tak samo na automatyczny HDR, dzięki któremu rozpiętość tonalna na zdjęciach jest odpowiednia. Mamy też w tym modelu szeroki kąt i co ważne, to działa on równie dobrze co główny aparat. Moto G100 spisuje naprawdę nieźle w takich warunkach oświetleniowych.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G100

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G100

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Oczywiście zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych są znacznie lepsze i co ważne, to przez sztuczną inteligencję kolory nie są bardzo mocne i jest to bardzo ważne. Dodatkowo automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba i dzięki temu rozpiętość tonalna na zdjęciach jest poprawna i cienie są lekkie i przyjemne dla oka. Spokojnie można zabrać ten telefon ze sobą w podróż i wykonać świetne zdjęcia nie tylko głównym aparatem, ale także szerokim kątem.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G100

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G100

4. Zdjęcia makro

Motorola nie wyposażyła tego telefonu w dedykowany aparat makro, jednak znajduje się w tym telefonie szeroki kąt z autofocusem i mamy przez to tryb makro. Oczywiście głównym aparatem również wykonamy ładne tego typu zdjęcia, ale na całe szczęście mamy też tryb makro i możemy znacznie bliżej podejść do fotografowanego obiektu. Teraz tą Motką można wykonać super zdjęcia dwoma aparatami, a dodatkowo w szerokim kącie mamy świecący ring, dzięki czemu przy zdjęciach makro nie musimy bać się o oświetlenie lub o nierównomierne oświetlenie. Mamy też w tym modelu tryb portretowy, który spisuje się naprawdę bardzo dobrze i można tą Moto G100 wykonać bardzo ładne portrety lub zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G100

Zdjęcia makro - Motorola Moto G100

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wyglądają tak, jak trzeba, szczegółowość jest poprawna, tak samo ich jakość. Na kolory i autofocus nie można narzekać i jest to bardzo ważne. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są tylko lekko rozmazane i nie można na to narzekać — owszem nie powinno być takiej wady, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze. Szczegółowość i jakość jest na bardzo dobrym poziomie, na kolory narzekać nie można, jedynie autofocus momentami gorzej działa, jednak to też nie zawsze, zależy gdzie, robimy zdjęcie i ile jest oświetlenia w naszym kadrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G100

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G100

6. Przednia kamerka

W tej Motoroli mamy dwa przednie aparaty — zwykły i szerokokątny. Co jest bardzo ważne, to jednym i drugim aparatem wykonamy dobre zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych i nie można na to narzekać. W końcu mamy telefon, którym to wykonamy ładne zdjęcia typu selfie w tych gorszych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia są szczegółowe, a także ich kolory są poprawne. Oczywiście w lepszych warunkach zdjęcia będą wyglądać jeszcze lepiej i osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Motorola Moto G100

Przednia kamerka - Motorola Moto G100

7. Zdjęcia nocne

Motorola mocno się poprawia w zdjęciach nocnych i taka już właśnie Motorola Moto G100 w trybie automatycznym wykonuje jaśniejsze zdjęcia, jednak żeby mieć super jasne zdjęcia, to polecam tryb nocny lub profesjonalny. Jeżeli chodzi o tryb nocny, to właśnie w tym trybie wykonamy super jasne zdjęcia, które będziemy mogli wstawiać na swoje media społecznościowe. Oczywiście jest jeszcze tryb profesjonalny, ale do tego potrzebujemy minimalnych umiejętności posługiwania się parametrami. Najważniejsze jest i tak, że trybem automatycznym i nocnym wykonamy na tyle dobre zdjęcia, którymi będzie można się pochwalić przed znajomymi, gdzie to np. byliśmy na ostatniej wycieczce.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G100

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G100

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G100 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 6K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD i 4K mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Co do samych filmów, to muszę przyznać, że nie wyglądają one źle i fajnie, że w końcu podczas nagrywania możemy się przełączać między aparatami — cały czas w Motoroli mi tego brakowało. Owszem lepsze filmy możemy nagrać z włączoną stabilizacją i polecam zawsze mieć ją uruchomioną i jej nie zmieniać, bo niestety nie mamy tutaj optycznej stabilizacji, a tylko cyfrową, która swoją drogą działa naprawdę bardzo dobrze.

Podsumowując

Motorola Moto G100

Motorola Moto G100 nie jest tanim telefonem, jednak czy warto się zastanawiać nad jego zakupem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak, bo jest to telefon, z którego korzystało mi się świetnie i szczerze mogę powiedzieć, że mógłby być to mój prywatny telefon. Spisuje się ten model nie tylko podczas pracy, ale także i podróży, czy nawet przy codziennym spędzaniu czasu przeglądając Internet lub konsumując inne treści. Bardzo polecam ten telefon, nie tylko do pracy i użytku codziennego, ale także do wykonywania zdjęć.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G100 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?