Recenzja – Mio Mivue 795

Mio Mivue 795

Wiosna zawitała już w naszym kraju, za oknem coraz cieplej, majówka zbliża się wielkimi krokami, a więc większość z was pewnie planuje już pierwsze wycieczki w wiosennej atmosferze. Z tej okazji postanowiłem sprawdzić dla Was kamerę samochodową Mio Mivue 795, która nie tylko zadba o bezpieczeństwo podczas naszej podróży, rejestrując to, co widzimy, ale również wesprze nas w trasie ciekawymi funkcjami. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na jej temat oraz jak sprawdziła się ona u mnie, to zapraszam Was do przeczytania recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Mio Mivue 795 to jeden z lepszych i ciekawiej wyposażonych modeli kamer samochodowych z jakim miałem do czynienia. Oferuje kilka ciekawych funkcji oraz rozwiązań, które bardzo przypadły mi do gustu podczas testów, ale o tym za chwilę. Na początku skupmy się na tym, co najważniejsze — na obiektywie. Jeżeli chodzi o nagrania to do wyboru mamy kilka rozdzielczości nagrań i są to 1600P (25 fps), 1440P (30fps), oraz 1080P (30fps). Kamera dysponuje przysłoną F/1.8, co skutkuje dobrze doświetlonymi nagraniami nawet przy małej ilości światła. Kąt widzenia urządzenia to 150° co pozwala dobrze zarejestrować wszystko, co dzieje się przed pojazdem. Kamera posiada też możliwość rejestrowania dźwięku, gdyż jest wyposażona w mikrofon. Do nagrań mamy dostęp bezpośrednio z kamery i możemy przeglądać je na ekranie o przekątnej 2,7 cala. Urządzenie obsługuje karty pamięci o pojemności maksymalnej do 128 GB klasy 10.

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje wideorejestratora, to skupię się na kilku z nich, które wydały mi się najciekawsze. Jedną z największych zalet kamery jest wbudowany GPS. Daje nam to dostęp do zapisu prędkości, trasy, wysokości, czy współrzędnych geograficznych podczas nagrywania obrazu. Dzięki dedykowanej aplikacji MiVue Manager, możemy oglądać nie tylko nagrania, ale także nasze położenie na mapie i inne dane zebrane przez kamerę w danej chwili nagrania co jest naprawdę przydatnym rozwiązaniem. Oprócz tego mamy również sensor przeciążeń, z którego dane również zostaną dodane do naszego nagrania. Mamy również możliwość podłączenia opcjonalnej tylnej kamery, która zwiększy nasze pole widzenia o dodatkowe stopnie. Warto także dodać, że urządzenie posiada akumulator o pojemności 240 mAh, który jednak nie służy do ciągłego nagrywania, podtrzymuje tylko urządzenie włączone w momencie, gdy wyłączamy silnik i przechodzimy w tryb parkingowy, lub gdy chcemy zmienić ustawienia kamery bez zasilania.

Z kolejnych funkcji kamery, które pomogą nam na trasie, jest ostrzeganie przed fotoradarami. Dzięki wbudowanemu GPS wideorejestrator ostrzeże nas, gdy będziemy zbliżać się do fotoradaru, co pozwoli uchronić nas przed mandatem. Gdy poruszamy bez włączonej nawigacji, jest to naprawdę przydatna funkcja. Warto także dodać, że bazę fotoradarów w urządzeniu możemy za darmo aktualizować, kiedy tylko chcemy.

Jeżeli chodzi o obsługę kamery, to do poruszania się po interfejsie służą 4 przyciski, które znajdziemy na prawym boku urządzenia. Po lewej stronie znajdziemy wyłącznik którym, możemy wygasić ekran kamery, lub całkowicie ją wyłączyć. Z przodu po prawej stronie ekranu znajdziemy natomiast przycisk nagrywania awaryjnego. Po naciśnięciu wideorejestrator zapisze to, co stało się 5 sekund przed i 15 sekund po naciśnięciu przycisku jako osobne nagranie, jest to kolejna przydatna funkcja.

Po pełną listę opcji i udogodnień, jakie oferuje nam kamera, zapraszam na stronę producenta LINK, ja natomiast przejdę do moich wrażeń z użytkowania wideorejestratora.

Mio Mivue 795

2. Moje wrażenia

Mio Mivue 795

Kamera w codziennym użytkowaniu spisała się naprawdę dobrze, chociaż tak naprawdę nie wykorzystałem wszystkich możliwości, jakie oferuje, gdyż jest ich całkiem sporo, to i tak muszę przyznać, że zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim jakość nagrań przy nieco gorszym świetle jest naprawdę dobra. Kiedy światła jest mniej, kamera radzi sobie dobrze, a wszystkie szczegóły pozostają widoczne, co zresztą sami możecie ocenić na próbkach nagrań. Przy normalnej jeździe w dzień obraz jest bez zarzutów, jedynym momentem, gdzie kamera nie do końca dobrze sobie poradziła była jazda w kierunku zachodzącego słońca. Gdy niebo było zachmurzone, a światło słońca intensywnie padało z jednego punktu, kontrast nagrania zmienił się, przez co szczegóły takie jak chociażby tablice rejestracyjne pojazdów przede mną stały się nieczytelne. Poza tą jedną sytuacją nie mam żadnych innych zastrzeżeń, a ogólna jakość nagrań jest naprawdę dobra. Dodatkowym atutem tego wideorejestratora jest bogaty wachlarz funkcji, które wspaniale dopełniają pracę kamery. GPS, który na bieżąco zapisuje naszą trasę na mapie, mierzy prędkość, oraz ostrzega przed fotoradarami w trakcie podróży działa bardzo dobrze. Gdybym szukał kamery samochodowej, z pewnością wziąłbym pod uwagę zakup Mio Mivue 795, przede wszystkim, ze względu na wysoką jakość nagrań.

Mio Mivue 795

Podsumowując

Mio Mivue 795 to dobra kamera samochodowa, która cechuje się wysoką jakością nagrań i wachlarzem ciekawych funkcji, które pomogą nam w trasie, a także zapiszą wraz z nagraniem, wiele dodatkowych informacji, które mogą nam się później przydać. Interfejs kamery jest przejrzysty i intuicyjny, co nie komplikuje obsługi urządzenia w trakcie jazdy. Uważam, że jako wideorejestrator, na co dzień spisuje się świetnie i nie mam co do niego większych zastrzeżeń.

Mio Mivue 795

Co myślicie o tej kamerce?