Recenzja – Jabra Evolve2 85

Jabra Evolve2 85

Jakiś czas temu na testy otrzymałem kolejne słuchawki marki Jabra do użytku biznesowego, a właściwie to do użytku biurowego. Na blogu ostatnio mogliście przeczytać o Jabra Evolve2 65. Teraz przyszedł czas, aby opowiedzieć Wam trochę więcej na temat większych i znacznie lepszych słuchawkach Jabra Evolve2 85. Jak spisały się u mnie te słuchawki? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej.

Na początku powiedzieć Wam mogę, że bardzo lubię konstrukcję tych słuchawek, a to tylko dlatego, że miałem kiedyś przyjemność testować słuchawki Jabra Elite 85h, z których byłem bardzo zadowolony. Z tych też byłem zadowolony, chociaż to inny segment sprzętu i nie wyjdziemy z nimi normalnie na miasto — chociaż nic nie stoi nam na przeszkodzie, bo wyglądają one jak zwykłe słuchawki nauszne, tylko z tą różnicą, że możemy w każdym momencie wyciągnąć mikrofon do rozmów.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki zostały wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku i nie można na to narzekać. Oczywiście nauszniki są wykonane z bardzo dobrego materiału, tak samo na pałąku znajduje się ten sam materiał i dzięki temu słuchawki są super wygodne i nie odczujemy ich na swojej głowie, nawet po dłuższym korzystaniu z nich. Nasze uszy nie będą się przy nich męczyć, a także będziemy czuć się w nich cały czas komfortowo. Dodatkowo tak jak w Evolve2 65, tak tutaj znalazł się przycisk dedykowany do Microsoft Teams. Jednak w aplikacji Jabra Direct (na komputery) zawsze też można wszystko ustawić i przestawić pod swoje preferencje, szkoda, że w aplikacji na telefonie jest to trochę ograniczone (chyba że ja do tego nie dotarłem).

Oczywiście to, co jest najważniejsze, to producent deklaruje w tym modelu, że słuchawki na jednym ładowaniu powinny wytrzymywać 37 godzin. Jest to naprawdę dużo tak jak przy Evolve2 65. Więc trudno jest to dokładnie sprawdzić, bo nie będziemy chodzić prawie dwóch dni non stop w słuchawkach i przez nie rozmawiać lub słuchać muzyki przez nie. Mnie się nie zdarzyło, aby usłyszeć komunikat o słabej baterii. Dodatkowo mamy w tym modelu także stację dokującą, więc po pracy odkładając słuchawki na stację, nie musimy się przejmować stanem baterii, bo zawsze będą one naładowane.

Jabra Evolve2 85

2. Moje wrażenia

Jabra Evolve2 85

Jak sprawdziły się u mnie te słuchawki? Przyznać mogę, że nie mogłem na nie narzekać przy codziennym korzystaniu, a także podczas pracy. Co najważniejsze, to one wyglądają tak jak każde inne słuchawki, jednak możemy wyciągnąć z nich mikrofon i możemy już pracować. Przydaje się, to kiedy jesteśmy w ruchu i korzystamy także ze słuchawek nausznych. Jeżeli kupimy sobie te słuchawki, to one nie tylko świetnie się sprawdzą, pracując przy biurku, a także podczas odpoczynku, kiedy chcemy posłuchać muzyki, a nawet w podróży np. komunikacją miejską.

Oczywiście w słuchawkach znajdziemy aktywną redukcję szumów (ANC), a dodatkowo dzięki temu, że słuchawki obejmują nam całe uszy, to ta redukcja szumów działa jeszcze lepiej! Możemy się wyciszyć od wszystkiego i nie będziemy nic słyszeć, nie tylko w domu, ale także we wspomnianej już komunikacji miejskiej. Przynajmniej nie można na nią narzekać i działa tak jak powinna.

Jabra Evolve2 85

Podsumowując

Jabra Evolve2 85 to nie są tanie słuchawki, ale chyba z myślą o tylko jeżdżeniu w tych słuchawkach komunikacją miejską, czy słuchaniu tylko muzyki nie będziemy ich kupować. One są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy dużo pracują przed komputerem, dzwonią lub mają spotkania online (teraz i tak jest ich coraz więcej). Więc w takim momencie można pokusić się o ten model i na pewno po jakimś czasie się on nam zwróci, bo możemy go używać do wszystkiego, ale głównie do pracy. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo polecam Wam te słuchawki, jeżeli tylko narzekacie na swoje do pracy, to możecie zastanowić się właśnie nad nimi.

Jabra Evolve2 85

Co sądzisz o tych słuchawkach?