Recenzja – Jabra Elite 85h

Jabra Elite 85h

Jakiś czas temu przyjechały do mnie słuchawki na testy od Jabry trochę większe niż te, które miałem już możliwość testowania od tego producenta. Jak możecie pamiętać, to już przy recenzji Jabra Evolve 65e wspominałem, że już niebawem będę miał okazję testować większe słuchawki z aktywną redukcją szumów. Tak w końcu to się stało, mogłem zobaczyć, jak działa aktywna redukcja szumów od tego producenta i porównać to z redukcją szumów od Bose’a. Od razu mogę powiedzieć, że jeden producent ma kilka rzeczy zrobionych lepiej i drugi tak samo — tak naprawdę, gdyby Jabra i Bose połączyli siły, to mogłyby wyjść super słuchawki z aktywną redukcją szumów.

Tytułowe słuchawki to Jabra Elite 85h, które przyjechały do mnie w końcu w innym kolorze niż czarnym. Tak bardzo długo czekałem na tę chwilę, aby mieć u siebie inne słuchawki niż w kolorze czarnym. Na marginesie powiem, że miałem też przez to zrobić ciekawe zdjęcia tym słuchawkom, ale jak na złość, to podczas moich testów pogoda nie umożliwiała mi na zrobienie zdjęć na dworze — trudno się mówi. Nie zmieniając tematu, czas, abyście poznali moje zdanie na temat tych słuchawek.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Jabra Elite 85h:

  • SmartSound – dostosowanie dźwięku do otoczenia
  • Inteligentna aktywna redukcja szumów
  • Wyraźna muzyka
  • 36 godzin na jednym ładowaniu
  • Wysoka jakość rozmów
  • Możliwość korzystania z asystenta głosowego
  • Odporność na deszcz
  • Wykrywanie na uchu

Jak na słuchawki to mamy tutaj całkiem sporą ilość cech, jednak najbardziej przykuwa uwagę te słuchawki ich inteligentne funkcje i czas na baterii. Tak naprawdę co ważne, to te słuchawki nie mają też normalnego włącznika — uruchamiamy je, rozkładając słuchawki, a wyłączamy je, jak składamy słuchawki. Bardzo mocno mnie to zaskoczyło, bo nie wiedziałem o tym. Tak samo nie wiedziałem o tym, że słuchawki wykrywają czy są na uchu, czy nie. Zaskoczyło mnie to dopiero wtedy, kiedy zdjąłem słuchawki i muzyka automatycznie się zatrzymała — słuchawki wykryły, że je zdjąłem i zatrzymały muzykę — jak dla mnie jest to bardzo fajna funkcja.

Co do samej baterii, to muszę przyznać, że to, co podaje producent na swojej stronie i w ulotce, to jest prawda. Bateria spokojnie nam wystarcza do 36 godzin na jednym ładowaniu. Przyznać się Wam muszę, że przez okres testów (dwa tygodnie), to te słuchawki ładowałem tylko raz, nawet ich nie doładowywałem. Używałem ich przy każdej możliwej okazji, więc jak dla mnie jest to super informacja, ponieważ nie wiele słuchawek, które testowałem, potrafią tyle wytrzymywać na baterii — brawo Jabra!

Jabra Elite 85h

2. Moje wrażenia

Jabra Elite 85h

Jeżeli chodzi o moje wrażenia dotyczące tych słuchawek, to od razu się przyznam, że zakochałem się tak samo w tych słuchawkach tak, jak w słuchawkach od Bose’a. Chociaż te słuchawki są bardziej inteligentne niż u wspomnianego producenta — bardzo mi tym zaimponowała Jabra. Tak samo tym, że możemy tutaj włączyć i wyłączyć te wszystkie inteligentne funkcje. Jedna funkcja i tak bardzo mnie się spodobała — zmieniała redukcję szumów do otaczającego nas otoczenia, przy tłocznych miejscach wzmacnia się, a przy domowym zaciszu jest tylko delikatna, bo jeżeli i tak mamy cicho w domu, to po co nam maksymalna redukcja szumów. Dźwięk tak samo reprodukowany przez te słuchawki jest czysty i bardzo dobrze brzmi, więc aż chce się słuchać muzyki na tych słuchawkach. Konstrukcja tych słuchawek jest również wygodna i nie czujemy ich na naszej głowie — jest to ich ogromna zaleta. Jedyną wadą tych słuchawek (szczególnie w tym kolorze), to niestety są one za jasne i strasznie się brudzą od wszystkiego. Lepiej wtedy kupić ciemniejszą wersję tych słuchawek.

Dodać jeszcze muszę, że Jabra umie w dobre aplikacje na telefonie i wszystko można ustawić za pomocą aplikacji na telefonie, przynajmniej wiadomo co mamy włączone, co nie. No i możemy jeszcze wzbogacić dźwięk korektorem, ale od razu mogę powiedzieć, że nie musimy go używać.

Jabra Elite 85h

Podsumowując

Jabra Elite 85h to niestety drogie słuchawki, ale przynajmniej jakie dobre! Najważniejsze, że nie są to wyrzucone pieniądze w błoto, bo i tak otrzymujemy sporo akcesoriów do tych słuchawek, są one cały czas aktualizowane, no i przy okazji są inteligentne. Pierwszy raz spotykam się z aż tak inteligentnymi słuchawkami, więc wywarło to u mnie tym większe zaskoczenie. Dlatego z czystym sercem mogę polecić Wam te słuchawki i na pewno się na nich nie zawiedziecie, możecie spokojnie te słuchawki dodać do listy ulubionych — może będą to Twoje przyszłe słuchawki.

Jabra Elite 85h

Co sądzisz o tych słuchawkach?