Recenzja – Jabra Evolve 65e

Jabra Evolve 65e

Ostatnio miałem możliwość przetestowania słuchawek dla mobilnych profesjonalistów. Tak opisuje je producent na swojej stronie, jednak czy słuchawki Jabra Evolve 65e, które są przeznaczone głównie do rozmów, nadają się też do słuchania muzyki i nie tylko? Zaraz będziecie mogli się przekonać. Mnie najbardziej zaciekawił fakt, że są to słuchawki skierowane do mobilnych osób. Jednak czy są one takie i czy mogę Wam je polecić?

Na wstępie chciałbym jeszcze powiedzieć, że są to moje drugie słuchawki na testach od tego producenta i jak na razie nie mogę na niego narzekać. Oczywiście nie jest to samo co np. słuchawki Bose lub Sennheiser, ale na całe szczęście testuje już słuchawki Jabra Elite 85h, które swoją wielkością i wyglądem przypominają mi trochę Bose’y. Nie zmienia to faktu, że to, co mogłem na razie zauważyć, to Jabry są praktyczne i wygodne, jestem też ciekawy innych modeli.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Jabra Evolve 65e:

  • Wygodna konstrukcja
  • Profesjonalny dźwięk
  • Żywotność baterii do 13 godzin
  • Pasywna redukcja szumów
  • Wskaźnik zajętości

Mało cech, ale tak naprawdę, po co nam więcej? Dzięki temu nie otrzymujemy urządzenia przepełnionego funkcjami, z których nie będziemy używać lub nawet nie będziemy wiedzieć, że one istnieją. Co jest tutaj najważniejsze, to konstrukcja samych słuchawek jest na najwyższym poziomie i nic złego na ten temat powiedzieć nie mogę. Evolve 65e nawet miło mnie się trzymało na szyi i nie odczuwałem z tego żadnego dyskomfortu. To samo muszę powiedzieć o pasywnej redukcji szumów — nie jest ona zła, ale przyzwyczaiłem się do aktywnej redukcji szumów i jak dla mnie było zbyt dużo głosów z otoczenia, chociaż były one stłumione przez słuchawki i muszę to uznać za plus.

Co do samej baterii, to producent deklaruje tutaj do 13 godzin na jednym ładowaniu. Jak zapewne wiecie, to mnie trudno spotkać bez słuchawek i czasami ubolewam nad krótkim czasem pracy słuchawek na jednym ładowaniu. Tutaj na całe szczęście nie musiałem ubolewać i na jednym ładowaniu Jabry starczały mi na 3/4 dni. Od razu muszę wspomnieć, że korzystałem z nich, słuchając muzyki przez telefon, czy podpinając się poprzez adapter USB do komputera. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy bawić się z podłączaniem słuchawek do komputera (oczywiście, jeżeli macie Bluetooth w komputerze). Więc jak dla mnie taki czas pracy na baterii był wystarczający i nie mogłem na to narzekać. Wspomnieć jeszcze muszę, że przy samych rozmowach słuchawki według producenta mogą wytrzymać do 8 godzin na jednym ładowaniu.

Jabra Evolve 65e

2. Moje wrażenia

Jabra Evolve 65e

Jeżeli chodzi o moje wrażenia dotyczące tych słuchawek, to muszę powiedzieć, że bardzo się dobrze mnie się z nich korzystało. Przy słuchaniu muzyki nie mogłem na nie narzekać, tak samo przy rozmowach telefonicznych — odbiorca nawet nie wiedział, że rozmawiam przez słuchawki, co uważam jako ogromną zaletą. Dużą zaletą uważam też wskaźnik zajętości, który świeci na czerwono podczas naszej rozmowy i wiadomo, żeby wtedy nam nie przeszkadzać, bo rozmawiamy. Mimo iż te słuchawki celują do osób, które dużo rozmawiają przez telefon i chcą mieć jak najwyższą jakość rozmów, to i tak można powiedzieć, że dźwięk reprodukowany przez te słuchawki jest na bardzo wysokim poziomie podczas słuchania muzyki.

Przynajmniej aplikacja Sound+ od Jabry sprawdza się bardzo dobrze i jak dla mnie ta aplikacja jest na tyle przejrzysta, że z łatwością można ustawić niektóre parametry słuchawek lub dostosować dźwięk samych słuchawek do naszych upodobań/gustu. Tak samo możemy w tej aplikacji włączyć nasłuchiwanie otoczenia lub je wyłączyć (wtedy mamy pasywną redukcję szumów).

Jabra Evolve 65e

Podsumowując

Jabra Evolve 65e nie są może najtańszymi słuchawkami, ale w sumie nie miałem u siebie jeszcze żadnych tanich słuchawek. Ja mogę polecić te słuchawki dla wszystkich mobilnych profesjonalistów, ale także dla wszystkich innych. Na pewno będą zadowoleni z tych słuchawek i mimo iż są one głównie skierowane do rozmawiania przez nie, to i tak muzyki da się na nich posłuchać (nawet z dużymi basami). Dlatego, jeżeli szukasz fajnych słuchawek nie tylko do telefonu, ale także z myślą o komputerze, to mogę polecić Ci te słuchawki — bardzo przyjemnie rozmawia się przez te słuchawki na Skype’ie, Discordzie i innych aplikacjach do wideokonferencji.

Jabra Evolve 65e

Co sądzisz o tych słuchawkach?