Fototest – Motorola Moto G6

Motorola Moto G6

Jak wiadomo nie od dzisiaj, że aparaty nawet w tańszych urządzeniach Motoroli sprawują się bardzo dobrze i zdjęcia nimi wykonywane nie odbiegają od urządzeń za ponad 1 500 zł, a nawet więcej. Czy tym razem aparaty w telefonie Motorola Moto G6 również są dobre, a nawet bardzo dobre? Zaraz się przekonacie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

 

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G6

Motorola wyposażyła to urządzenie w trzy aparaty, dwa na tylnej obudowie z matrycami 12 i 5 Mpx. Aparat z matrycą o większej ilości Mpx ma przesłonę f/1.8, a drugi aparat z matrycą o mniejszej ilości Mpx ma przesłonę f/2.2.

Przednia kamerka została wyposażona w matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dobrze i co najważniejsze HDR w trybie automatycznym działa tak jak powinien i to widać. Najważniejsze, że cienie są znikome i prawie ich nie widać, oczywiście przy takim oświetleniu. Szczegółowość i jakość zdjęć jest naprawdę na wysokim poziomie i za to trzeba pochwalić aparat w tym telefonie i co ważne, to ten telefon można kupić za mniej niż 900 zł.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6

3. Słoneczna pogoda

Motorola Moto G6 podczas słonecznej pogody może wykonać naprawdę spoko zdjęcia. Dlaczego? Szczegółowość i jakość zdjęć podczas takiego oświetlenia jest bardzo dobra, a najważniejsze, to, że cienie również są lekkie i przyjemne dla oka. Nawet kolory są dobrze odzwierciedlone i najważniejsze, że biel w niektórych miejscach nie jest przepalona. Szczerze powiedziawszy, to nie ma na co narzekać, ponieważ zdjęcia z tego telefonu są naprawdę bardzo dobre i już nie mogę się doczekać testów Motoroli Moto G6 Plus.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6

4. Zdjęcia makro

Czy tym telefonem da się wykonać ładne zdjęcia makro? Oczywiście, że tak. Nawet tryb powiększania głębi ostrości działa prawidłowo, chociaż chciałbym, aby Motorola jeszcze nad nim popracowała, ponieważ czasami widać jeszcze poszarpane krawędzie. Jednak nie zmienia to faktu, że aparatami w tym telefonie da się wykonać bardzo ładne zdjęcia makro, które mają bardzo ładne kolory i ich szczegółowość jest na wysokim poziomie. Trzeba też powiedzieć, że głębia ostrości przy aparacie z przesłoną f/1.8 jest nawet bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Czy aparatem w tym telefonie da się wykonać ładne zdjęcia w pomieszczeniu nawet w sztucznym świetle? Trzeba przyznać, że tak, a nawet można powiedzieć, że ich jakość stoi na dobrym poziomie i tylko detalami można te zdjęcia odróżnić od zdjęć wykonanych topowymi, a nawet flagowymi urządzeniami innych producentów. Jest to bardzo dobry krok w przód i niestety dziwie się, że niektóre marki nie idą w tym kierunku co Motorola. Mogłoby im to wyjść na dobre. O zdjęciach w takich oświetleniach można powiedzieć tyle, że szczegółowość i jakość jest naprawdę dobra, no i chyba najważniejszy aspekt, to, że autofokus nawet szybko łapał ostrość. Oczywiście muszę jeszcze wspomnieć o cieniach, które są lekkie i przyjemne dla oka.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6

6. Przednia kamerka

Czy przednia kamerka w Moto G6 spełnia swoje zdanie? Oczywiście, że tak. Szczerze powiedziawszy, byłem i jestem z niej zadowolony dlaczego? Ponieważ telefon nie jest drogi, a jego przednia kamerka jest nawet dobra. Nią można wykonać naprawdę fajne zdjęcia w dobrym oświetleniu. Nawet w słabszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą naprawdę fajnie. Nie jest, to może poziom flagowych urządzeń. Jednak zdjęcia i tak są szczegółowe i ich jakość nie odstaje od urządzeń za wyższą cenę. Najważniejsze i co warto podkreślić, to że balans bieli działa bardzo dobrze w porównaniu do niektórych urządzeń.

Przednia kamerka - Motorola Moto G6

7. Zdjęcia nocne

Motorola Moto G6 niestety nie powala na łopatki przy wykonywaniu zdjęć w nocy. Przy trybie automatycznym zdjęcia wychodzą o wiele ciemniejsze niż przy trybie ręcznym. Chociaż i tak trzeba wspomnieć o tym, że jako tako zdjęcia w nocy są nawet czytelne i nie są całkowicie ciemne (nawet w trybie automatycznym). Oczywiście trzeba to pochwalić, ponieważ wiele urządzeń w tej cenie nie znajdziemy. Wiele urządzeń nie potrafi sobie poradzić z małą ilością światła, Moto G6 nawet sobie radzi. Chociaż i tak to nie zmienia faktu, że lepiej wykonywać takie zdjęcia w trybie ręcznym.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G6 potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, co najważniejsze to przy tej rozdzielczości mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Oczywiście jest to stabilizacja cyfrowa, ale zawsze coś. Co do nagrania, to można powiedzieć tyle, że jest dobrze i dzięki włączonej stabilizacji obrazu jest o wiele lepiej. Nawet trzeba pochwalić autofokus, który daje radę i nie jest aż taki powolny, jakby się zdawało.

Podsumowując

Motorola Moto G6

Motorola Moto G6 to stosunkowo tanie urządzenie, nad którym warto się chwilę zatrzymać i zastanowić. Dlaczego? Ponieważ jest to dobre urządzenie z aparatami, które jak widać, dają sobie całkiem nieźle radę. Chociaż warto powiedzieć o tym, że na podglądzie telefonu zdjęcia nie wyglądają najlepiej, to już po ich zrobieniu jest widoczna poprawa. Dlaczego tak jest? Tego nie wiem, chociaż i tak nie jest przy każdym zdjęciu. Zazwyczaj zdarza się, to kiedy wykonujemy zdjęcia w dużym słońcu lub przy jakimkolwiek oświetleniu. Jednak czy poleciłbym ten telefon osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z mobilną fotografią? Szczerze? To owszem, poleciłbym, bo przecież to urządzenie kosztuje mniej niż 900 zł, a zdjęcia z tego telefonu są naprawdę dobre, a czasami bardzo dobre.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?