Fototest – Wiko View 2 Pro

Wiko View 2 Pro

Jak możecie pamiętać lub nie, byłem na polskiej premierze nowych urządzeń Wiko z serii View 2. Oglądałem wtedy Wiko View 2 Pro i chciałem go jak najszybciej przetestować. W sumie, można powiedzieć, że nawet szybko do mnie dotarł. Jednak nie zmienia to faktu, że byłem jego ciekawy i w ogóle się nie zawiodłem, jak do mnie przyjechał. Wiko, robi duży krok w przód i oby tak dalej! Nie zmieniając tematu, muszę wspomnieć, że w Katowicach już spotykam się z sytuacją, że co któraś osoba ma ze sobą telefon z logiem Wiko i w cale się nie dziwię.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko View 2 Pro

Wiko to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa na tylnej obudowie z matrycami 16 Mpx. Jeden obiektyw jest standardowy z przesłoną f/1.75, a drugi obiektyw jest szerokokątny i niestety nie wiadomo, jaką przesłonę tutaj zastosowano.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 16 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Ich szczegółowość i jakość stoi na wysokim poziomie, trzeba też dodać, że Wiko daje nam możliwość włączenia automatycznego HDR w aplikacji aparatu. Co również trzeba dodać, to że w niektórych miejscach cienie są naprawdę znikome i jest to super. Kolory na zdjęciach wykonanych tym telefonem są dobre, chociaż niektóre są odrobinę przyciemnione. Nie jest to wada, ponieważ można to naprawić, ale trzeba o tym wspomnieć. Co jest jeszcze ważne, to iż balans bieli w starszych urządzeniach tego producentach nie działał tak jak powinien, a tu działa tak jak powinien.

Pochmurna pogoda - Wiko View 2 Pro

Pochmurna pogoda - Wiko View 2 Pro

3. Słoneczna pogoda

Wiko View 2 Pro podczas słonecznej pogody radzi sobie bardzo dobrze, cienie nie są zbyt duże, biel w niektórych miejscach nie jest przepalona, a i szczegółowość i jakość jest na wysokim poziomie. Również i tutaj trzeba pochwalić kolory, ponieważ w takim oświetleniu są naprawdę bardzo dobrze odwzorowane i jak widać, nie potrzeba żadnej sztucznej inteligencji, aby kolory wyglądały ładne i były odpowiednio nasycone. Wiko, mogłoby odrobinę bardziej popracować nad trybem HDR, ale trzeba przyznać, że w większości przypadków nie jest źle i zdjęcia mogą się podobać nawet przed ich edycją.

Słoneczna pogoda - Wiko View 2 Pro

Słoneczna pogoda - Wiko View 2 Pro

4. Zdjęcia makro

Trzeba przyznać, że zdjęcia makro wykonane aparatami w tym telefonie są naprawdę super, chociaż może mniej przy obiektywie szerokokątnym. Przy standardowym obiektywie głębia ostrości jak na telefon z tej półki cenowej wygląda naprawdę dobrze, a nawet i można powiedzieć, że bardzo dobrze. Również trzeba dodać, że mamy tutaj tryb powiększania głębi ostrości, który działa czasami o wiele lepiej niż w niektórych telefonach z najwyższej półki. Co do szczegółowości i jakości zdjęć chyba nie trzeba wspominać, że jest bardzo dobrze i oby urządzenia Wiko trzymało ten poziom. Jeszcze o kolorach trzeba wspomnieć, ponieważ są bardzo dobrze odwzorowane i cieszy to oko.

Zdjęcia makro - Wiko View 2 Pro

Zdjęcia makro - Wiko View 2 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem na całe szczęście nie odstają od innych urządzeń. Autofokus jest szybki, krawędzie nie są mocno poszarpane, kolory są odpowiednie (nawet w sztucznym oświetleniu) i co ważne, to cienie dzięki automatycznemu HDR są lekkie i przyjemne dla oka. Czego chcieć więcej? No chyba nic, jest naprawdę dobrze i trzeba to podkreślić, tak samo trzeba powiedzieć o tym, że niektóre urządzenia w podobnej cenie nie radzą sobie z takim oświetleniem i jest to smutne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko View 2 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko View 2 Pro

6. Przednia kamerka

Czy przednia kamerka w tym telefonie nadaje się do zdjęć typu selfie? Jak najbardziej, nawet w średnich warunkach oświetleniowych, tylko trzeba pamiętać o tym, że ostrość jest łapana trochę dalej. Szczerze muszę Wam powiedzieć, że nie martwiłem się o to, iż w tym telefonia przednia kamerka będzie słabsza. No i rzeczywiście nie miałem się o co martwić, ponieważ szczegółowość jest dobra, tak samo można powiedzieć o balansie bieli. Pamiętać tylko trzeba o tej nieszczęsnej ostrości i oddalić telefon więcej niż odrobinę od twarzy.

Przednia kamerka - Wiko View 2 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane telefonem Wiko View 2 Pro niestety nie są zbyt jasne, jakbyśmy tego oczekiwali, ale trzeba przyznać, że zdjęcia są o wiele jaśniejsze w trybie automatycznym niż w trybie nocnym. Wiko, powinno jeszcze popracować nad tym drugim trybem. Chociaż i tak to nie zmienia faktu, że zdjęcia w trybie automatycznym są odrobinę jaśniejsze niż w poprzednich urządzeniach marki Wiko. To dobrze? Oczywiście, że tak. Oby Wiko szło dalej w tym kierunku i w nowych urządzeniach, które pokazali na IFA 2018 (informacje o nowych urządzeniach), było o wiele lepiej.

Zdjęcia nocne - Wiko View 2 Pro

Zdjęcia nocne - Wiko View 2 Pro

8. Przykładowe wideo

Wiko View 2 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i co ważne, to wraz z cyfrową stabilizacją. Chociaż może i bym widział tutaj już optyczną stabilizację obrazu, to nie wolno narzekać na tą, którą dostajemy wraz z View 2 Pro. Ważne, że jest i to nawet w tej cenie. Inni producenci o niej zapominają i to trzeba podkreślić. Co do nagrania, to można powiedzieć, że jest ono dobre tylko lepiej nagrywać z włączoną stabilizacją. Nawet autofokus podczas nagrywania działa szybko i sprawnie.

Podsumowując

Wiko View 2 Pro

Wiko View 2 Pro to rzecz biorąc tanie urządzenie, które ma naprawdę bardzo dobre aparaty i to trzeba przyznać. Wiko, przy View 2 Pro bardzo mocno się przyłożyło i trzeba to pochwalić, bo przecież ten telefon jest o prawie, a nawet ponad 2 tys. zł tańszy od flagowych urządzeń innych producentów, a spokojnie to urządzenie może z nimi się mierzyć. Chociaż i tak powiedzieć trzeba o aparacie, że są małe niedociągnięcia, ale Wiko może poprawić to aktualizacją oprogramowania, ale bardziej spodziewam się jeszcze większej poprawy w nowych urządzeniach tego producenta, które były pokazane na IFA 2018. Czy polecił bym ten telefon osobom, które rozpoczynają przygodę z mobilną fotografią? Oczywiście, że tak. Wiko, daje nam kilka rozwiązań w aparacie, m.in. tryb profesjonalny i super pixel, którymi warto się pobawić podczas fotografowania tym telefonem. Dlatego z czystym sercem mogę polecić ten telefon.

Zdjęcia wykonane Wiko View 2 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?