Fototest – Motorola One Fusion+

Motorola One Fusion+

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła Motorole One Fusion+. Jest to najnowsze urządzenie Motoroli z serii One i przede wszystkim, jest to urządzenie z wysuwaną kamerką — czy Moto sobie z tym poradziło? Tego przekonacie się z tej recenzji. Na początku mogę Wam powiedzieć, że Motorola bardzo mnie zaskoczyła tym modelem, ponieważ nie myślałem sobie, że tak sobie u mnie poradził — jak sobie u mnie poradził? Zobaczcie poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola One Fusion+

Motorola wyposażyła ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i nie można nic złego na ten temat powiedzieć. Oczywiście w tym modelu mamy automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, która jak na razie w każdej Motoroli działa tak jak powinna i nie psuje nam naszych fotografii. Co jest również ważne, to kolory na zdjęciach wychodzą bardzo naturalnie i dobrze, przynajmniej nie są one za bardzo nasycone lub wypłowiałe. Automatyczny HDR spisuje się świetnie — z resztą jak w większości telefonów z logiem M. Szerokim kątem również wykonamy bardzo dobre zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych — wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w galerii na końcu recenzji.

Pochmurna pogoda - Motorola One Fusion+

Pochmurna pogoda - Motorola One Fusion+

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze co w gorszych warunkach oświetleniowych, a nawet można powiedzieć, że czasami wychodzą lepiej. Automatyczny HDR i sztuczna inteligencja spisuje się całkiem nieźle i nie psują nam całego efektu zdjęcia. Jednak momentami się zdarza, że na zdjęciach może być większy kontrast, przez co np. cienie mogą być mocniejsze — na całe szczęście jesteśmy w stanie to poprawić ekspozycją przy wykonywaniu zdjęcia lub później to poprawić w aplikacji do edycji zdjęć. Szerokim kątem wykonamy ładne zdjęcia. Co jest najważniejsze, to tym telefonem wykonamy bardzo ładne fotografie krajobrazowe i spokojnie taki telefon możemy zabrać ze sobą na wakacje — zdjęcia codzienności też wychodzą bardzo ładnie.

Słoneczna pogoda - Motorola One Fusion+

Słoneczna pogoda - Motorola One Fusion+

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro do tego typu zdjęć. Jednak nadal to jest tylko 5 Mpx i zdjęcia nie zawsze wychodzą z tego aparatu świetne (no i nie mamy takiej ładnej głębi ostrości). Polecam tym telefonem wykonywać zdjęcia głównym aparatem, nawet przy zdjęciach makro, ponieważ wychodzą one wtedy świetnie! Głębia ostrości wygląda naprawdę świetnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy i przyznać muszę, że tym telefonem możemy wykonać ładne zdjęcia portretowe — na pewno będą się podobać.

Zdjęcia makro - Motorola One Fusion+

Zdjęcia makro - Motorola One Fusion+

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że ten telefon całkiem nieźle radzi sobie w obu warunkach oświetleniowych. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, nie można na nic narzekać, nawet na kolory i autofocus. Co jest najważniejsze, to niestety krawędzie są odrobinę poszarpane i rozmazane, nie widać tego aż tak bardzo, ale przy jednolitym tle może rzucać się to w oczy. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, jedynie autofocus nie radzi sobie aż tak świetnie i momentami trzeba mu pomóc, ale na całe szczęście nie przeszkadza to aż w takim dużym stopniu. Przynajmniej balans bieli, w tym modelu działa tak jak powinien.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Fusion+

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Fusion+

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest wysuwana, oczywiście dzięki temu mamy większy ekran w telefonie, a sam telefon nie jest dzięki temu większy. Przednia kamerka w tym urządzeniu nie należy może do najlepszych, ale co ważne, to w średnich warunkach oświetleniowych wykonamy naprawdę dobre zdjęcia, chociaż nie będą one super jakościowo. W dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia wyglądają bardzo dobrze i wtedy mogą się one podobać — pamiętać jedynie trzeba o tym, że ostrość jest w tym aparacie ustawiona na dalszy plan, aby więcej mieć elementów w naszym kadrze.

Przednia kamerka - Motorola One Fusion+

7. Zdjęcia nocne

Motorola nie jest mistrzem zdjęć nocnych — oczywiście chodzi mi o tryb automatyczny. Na całe szczęście stara się to poprawiać i ulepsza swój tryb nocny i tryb profesjonalny — w końcu mamy na niektórych modelach możliwość ustawiania dłuższego czasu naświetlania niż tylko 1/4 sekundy. W trybie automatycznym nie wykonamy super zdjęcia nocnego, będzie ono zazwyczaj za ciemne. Na szczęście mamy w tym modelu super tryb nocny i profesjonalny, ale już od razu mogę powiedzieć, że wystarczy Wam tryb nocny, aby zrobić super zdjęcia w nocy. Takimi zdjęciami jak z trybu nocnego spokojnie można chwalić się przed znajomymi lub wstawiać na swoje portale społecznościowe.

Zdjęcia nocne - Motorola One Fusion+

Zdjęcia nocne - Motorola One Fusion+

8. Próbka nagrania

Motorola One Fusion+ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście mamy cyfrową stabilizację obrazu od Motoroli i polecam ją zawsze uruchamiać, aby nasze nagrania mocno nie drgały. Co do samych filmów, to muszę powiedzieć, że nie są one złe, ale tylko przy włączonej stabilizacji. Przynajmniej autofocus działa, a w rozdzielczości Full HD (nie podczas nagrywania) mamy opcję zmiany aparatu na szerokokątny. Do nagrywania filmów codzienności w zupełności to wystarcza.

Podsumowując

Motorola One Fusion+

Motorola One Fusion+ to bardzo fajny i dobry telefon, którym warto się zainteresować. Ten model bardzo przypadł mi do gustu i szkoda, że nie można go kupić normalnie w sklepie, tylko u operatora Plus. Oczywiście znajdziecie ten model w sieci, jeżeli ktoś go kupił w Plusie i sprzedaje lub ściąga telefon za granicy. Według mnie warto się zainteresować tym modelem, ponieważ jest to kolejna ciekawa opcja od Motoroli, aby spokojnie działać na co dzień na takim telefonie lub zabierać go ze sobą w podróż.

Zdjęcia wykonane Motorolą One Fusion+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?