Recenzja – Sonos Beam

Sonos Beam

Cześć wszystkim. Tym razem miałem przyjemność testować soundbar Sonos Beam. Jak sama nazwa wskazuje, jest to głośnik przeznaczony do użytku domowego. Bez zbędnego przedłużania zapraszam do recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze funkcję Sonosa Beam:

  • Sterowanie głosem
  • Sterowanie aplikacją Sonos
  • Wzmacniacz mowy
  • Regulacja tonów niskich i wysokich

Głośnik wykonano w bardzo minimalistycznym stylu. Góra i spód głośnika to wysokiej jakości plastik, do tego górna część jest bardzo przyjemna w dotyku. Boki z każdej strony pokryte są miękką siateczką w tej samej kolorystyce co górna część. Na górze możemy zauważyć dwie diody i kilka malutkich symboli. Symbol mikrofonu odpowiada za sterowanie głośnikiem przy pomocy asystenta. Środkowy symbol, jak łatwo się domyślić, służy do pauzowania i wznawiania utworu. Natomiast dwa boczne symbole po kliknięciu manipulują głośnością. Możemy także zauważyć siedem charakterystycznych otworów. Otwory te to czujniki ruchu, po przejechaniu po nich w lewo lub prawo możemy cofnąć, lub przewinąć do następnego utworu.

Z tyłu urządzenie mamy po jednym wejściu na zasilacz, kabel internetowy oraz HDMI, dodatkowo widzimy guzik służący do parowania urządzenia. Odpowiadając na prawdopodobne pytanie, w zestawie znajdziemy kabel HDMI. Jedyne, o co sami musimy zadbać to kabel internetowy, jeżeli potrzebujemy bezpośredniego łącza. Natomiast na połączeniu Wi-Fi spisuje się równie dobrze. Nie doświadczyłem żadnych przerw w słuchaniu.

Sonos Beam

2. Moje wrażenia

Sonos Beam

Pierwsze wrażenie po przerzuceniu się z płytkich głośników telewizora, które mimo wszystko były wyposażone w technologię Dolby Atmos, to różnica była oszałamiająca. Wyraźne wysokie tony, subtelny bas, technologia wspomagająca wokal. Nie wiem, czego jeszcze mógłbym chcieć. Jakość dźwięku skacze dosłownie o kilka poziomów. Po prostu idealnie sprawdzał się przy wszelkiego rodzaju filmach oraz przy słuchaniu zwykłego radia. Przyjemna jest także funkcja automatycznego sparowania z pilotem od telewizora, dzięki czemu nie jest potrzebny osobny pilot. Duży plus przy oszczędzaniu miejsca. Z tego, co widziałem, aplikacja miała dosyć niskie oceny, ale osobiście nie uświadczyłem żadnych problemów. Proces parowania z telefonem był bardzo prosty i czytelny co jest sporym plusem. Aplikacja jest czytelna, możemy za jej pomocą ustawić sobie radio, które codziennie o ustalonej porze będzie nas budzić. Przetestowałem to, ale to ewidentnie nie jest funkcja dla mnie.

Sonos Beam

Podsumowując

Podsumowując, soundbar Sonos Beam świetnie spełnia swoje zadanie. Podnosi jakość dźwięku, jaki moglibyśmy doświadczyć ze zwykłego telewizora. Dodaje swoje funkcje dzięki aplikacji na telefon. Jest przyjemny i łatwy w użytkowaniu. Pozwala na ciekawą opcję ustawienia sobie radiowego budzika, co nie musi się każdemu spodobać. Do tego wszystkiego jest bardzo solidnie wykonany. Minimalistyczny wygląd świetnie pasuje do takiego urządzenia. To wszystko składa się na to, że polecam, a nawet zachęcam do zainwestowania w ten sprzęt.

Sonos Beam

Co sądzisz o tym głośniku?