Recenzja – Jabra Move

Jabra Move

Jakiś czas temu dotarły do mnie słuchawki na testy Jabra Move. Od razu mogę się Wam przyznać, że trochę sceptycznie podszedłem do tego modelu, ponieważ ten model łączy się z naszym telefonem poprzez bluetooth i nie mamy dostępu do nich z poziomu aplikacji — są to najzwyklejsze słuchawki. Jednak po pewnym czasie korzystania z nich mogę przyznać, że są one warte zainteresowania. Dlaczego? O tym przekonacie się w tej recenzji.

Jak wiadomo, Jabra tworzy bardzo dużo produktów biznesowych do rozmów, jednak idzie coraz bardziej w produkty dla konsumentów i naprawdę idzie im to coraz lepiej. Z modelu na model, który do mnie dociera, muszę przyznać, że widać ogromny postęp i można za to pogratulować producentowi, szczególnie za to, że mamy świetny dźwięk i super wytrzymałą baterię.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki Jabra Move zostały wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Pałąk jest wykonany z plastiku i został obszyty materiałem. Regulacja słuchawek została wykonana z metalu, a nauszniki są wykonane z przyjemnego materiału i dobrego plastiku — to wszystko tworzy konstrukcję, o którą nie trzeba się bać. Szkoda, że te słuchawki nie mogą się składać jak inne modele od tego producenta, ponieważ przy ich przenoszeniu ułatwiłoby to transport i zajmowałyby mniej miejsca. Od razu też powiem, że nie dostajemy w zestawie pokrowca na te słuchawki — w przypadku Elite 45h dostajemy, ale są one też droższe od tytułowych słuchawek. Co jest jeszcze ważne, to gąbki na nausznikach są miękkie i nie przeszkadzają nam te słuchawki po dłuższym ich użytkowaniu.

Producent deklaruje przy tych słuchawkach 14 godzin pracy na jednym ładowaniu lub 12 dni czuwania — jak to się u mnie sprawdziło? Szczerze Wam powiem, że trudno słuchać muzyki przez 14 godzin, bo nadzwyczajnie się to potem nudzi lub musimy zrobić coś innego. Jednak powiedzieć Wam mogę, że słuchawki ładowałem co 2/3 dni, zależy od tego, ile na nich słuchałem muzyki lub rozmawiałem. Nie mniej jednak uważam, że jest to bardzo dobry wynik jak na takie słuchawki.

Jabra Move

2. Moje wrażenia

Jabra Move

Jakie są moje wrażenia po użytkowaniu tych słuchawek? Szczerze, mogę Wam powiedzieć, że bardzo dobrze mi się z nich korzystało. Dźwięk jest super, odbiorcy też mnie przez nie słyszeli — jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło, aby przez Jabry źle mi się rozmawiało, więc można to zaliczyć na ogromny plus. Dobrze, że tutaj też mamy możliwość podpięcia kabla jack w momencie, kiedy to słuchawki nam się rozładują, a nie mamy jak ich podpiąć, a musimy z nich skorzystać. Jedyny minus tych słuchawek to taki, że mamy tutaj stare złącze do ładowania microUSB, a nie USB-C, które jest już standardem.

Na szczęście te słuchawki nadrabiają dźwiękiem i działaniem na baterii, no i mikrofonami — to są największe atuty urządzeń z logiem Jabra.

Jabra Move

Podsumowując

Jabra Move to nie jest drogie urządzenie, porównując je oczywiście do innych modeli tego producenta i odnosząc się do jego całego portfolio. Słuchawki są naprawdę dobre, a nawet mogę powiedzieć, że bardzo dobre. Wykonane są świetnie i tak samo grają. Podczas całego okresu testów nie mogłem na nie narzekać i wiem, że Wy też nie będziecie. Jeżeli macie możliwość sprawdzenia tego modelu w pobliskim sklepie, to polecam to zrobić, bo może to będą Wasze następne słuchawki.

Jabra Move

Co sądzisz o tych słuchawkach?