Recenzja – Jabra Elite 45h

Jabra Elite 45h

Niedawno do mnie na testy trafiły słuchawki Jabra Elite 45h. Są to nowe słuchawki tego producenta, które mają nie tylko świetnie brzmieć, ale także długo wytrzymywać na baterii. Czy tak jest w rzeczywistości? Tego się przekonacie z tej recenzji. Na początku mogę powiedzieć tyle, że bardzo mocno zaskoczyły mnie te słuchawki, nie są to może Elite 85h, w których się zakochałem. Jednak Elite 45h ma coś w sobie takiego, co można polubić. Dodatkowo dzięki zaktualizowanej aplikacji Sound+ dostajemy kilka ciekawych funkcji, o których przeczytacie poniżej.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki Jabra Elite 45h zostały wykonane z dobrej jakości plastiku. Pałąk w środku ma bardzo przyjemną gumę, dzięki której przyjemnie trzyma się słuchawki na głowie. Gąbki na nausznikach są strasznie miękkie i po pierwszym założeniu słuchawek, mamy wrażenie, jakbyśmy mieli do uszu przyłożone poduszki i będziemy mogli za moment pójść spać. Dodatkowo regulacja słuchawek jest wykonana najprawdopodobniej z jakiegoś metalu (tak mi się wydaje). Więc o ten aspekt nie musimy się bać. Tak samo nie musimy się bać o zniszczenie lub zbyt mocne wygięcie słuchawek — Elite 45h są bardzo elastyczne, ale też nie polecam zbyt mocno ich wyginać, ponieważ mają swoje ograniczenia.

Co jest jeszcze warte uwagi, to w zestawie otrzymujemy jeszcze krótki kabel USB-C, a także pokrowiec, w którym możemy przetrzymywać nasz nowy nabytek. Pokrowiec jest też na tyle dobrze wykonany i miękki, że nie musimy się bać o nasze słuchawki w nim — zawsze miłym dodatkiem do słuchawek jest pokrowiec na nie!

Jabra Elite 45h

2. Moje wrażenia

Jabra Elite 45h

Jakie są moje odczucia przy korzystaniu z tych słuchawek? Przyznać się Wam muszę, że mocno mnie zaskoczyły. Najbardziej zaskoczyła mnie bateria. Producent deklaruje do 50 godzin działania na jednym ładowaniu — dużo prawda? Używałem codziennie słuchawek i mimo iż, używałem ich głównie przy wyjściach na spacer, jazdą komunikacją miejską, to i tak nie ładowałem ich przez cały okres testów (2 tygodnie). Naładowałem je tylko przy wyjęciu z pudełka i tyle, po tygodniu zdziwiłem się, że bateria ma jeszcze 80%! Według mnie jest to niesamowita zaleta tych słuchawek. Chociaż zaletą tych słuchawek jest także dźwięk i mikrofony, które działają świetnie. Zdarzyło mi się kilka razy rozmawiać przez nie i każdy rozmówca był zdziwiony, że rozmawiam przez słuchawki, a nie przez telefon — mikrofony w nich spisują się na medal.

Dzięki aplikacji Sound+ możemy także dostosować dźwięk do naszego słuchu — w aplikacji wykonujemy małe badanie słuchu (w aplikacji nazywa się to MySound). Kiedy wykonamy i spersonalizujemy słuchawki pod swój słuch, dźwięk jest jeszcze głębszy i lepszy, więc warto od razu to zrobić, bez żadnego zastanowienia się.

Jabra Elite 45h

Podsumowując

Jabra Elite 45h nie są może najtańszymi słuchawkami, ale po doznaniach, jakie miałem przy nich mogę od razu powiedzieć, że warto się nad nimi zastanowić. Ja przez cały okres testów byłem z nich bardzo zadowolony, nie tylko z ich brzmienia, ale także z baterii. Bardzo rzadko się teraz zdarza, aby słuchawki działały tak długo, a przy tym były takie małe i lekkie. Jeżeli macie możliwość sprawdzenia tego modelu w sklepie na wystawie, to polecam Wam to zrobić, bo naprawdę możecie się potem zakochać w tym modelu (tak jak w sumie ja). Chociaż u mnie nadal na pierwszym miejscu jest Elite 85h.

Jabra Elite 45h

Co sądzisz o tych słuchawkach?