Fototest – Oppo Reno10 Pro

Oppo Reno10 Pro

Jakiś czas temu na testy dotarł do mnie telefon Oppo Reno10 Pro, czyli aktualnie najmocniejszy telefon od tego producenta oraz podobno najlepszy telefon do zdjęć. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno10 Pro

Oppo wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 32 Mpx f/2.0 — teleobiektyw
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają dosyć dobrze, chociaż też nie zawsze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i do tego przyczepić się nie mogę, tak samo do automatycznego trybu HDR, który świetnie sobie radzi. Jednak muszę troszeczkę przyczepić się do kolorów w tym modelu, ale także jest to po części wina sztucznej inteligencji, ponieważ nie zawsze te kolory są poprawnie odwzorowane. Czasami są to niektóre kolory, czasami są to wszystkie kolory na zdjęciu — można to również zauważyć w przykładowych zdjęciach, że to niebo wpada trochę w inny odcień, niż powinno. Mam nadzieję, że Oppo to poprawi/poprawiło lub pozbędzie się tego błędu w przyszłych urządzeniach.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno10 Pro

Pochmurna pogoda - Oppo Reno10 Pro

3. Słoneczna pogoda

Jeżeli chodzi o zdjęcia w słoneczną pogodę, to tutaj już te fotografie wypadają znacznie lepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR w dużej większości sprawdza się, a sztuczna inteligencja przy takim oświetleniu nie psuje nam kolorów i również nie za bardzo je nasyca. Spokojnie tym telefonem, nawet innymi obiektywami możemy zrobić ładne zdjęcia i możecie to również zobaczyć w podlinkowanej galerii na końcu — te złe zdjęcia również tam znajdziecie.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno10 Pro

Słoneczna pogoda - Oppo Reno10 Pro

4. Zdjęcia makro

W przypadku tego modelu to nie znajdziemy tutaj dedykowanego aparatu makro i jest to bardzo dobra wiadomość. Tego typu zdjęcia zrobimy głównym aparatem lub nawet i teleobiektywem. Co ważne, to tym głównym obiektywem zrobimy ładne zdjęcia, które będą miały dużą szczegółowość i nawet jakość jest zachwycająca. Na co można ponarzekać, to niestety na błędne kolory i możecie w komentarzu dać znać, czy macie ten model i czy u Was również takie problemy występują. Przynajmniej głębia ostrości bardzo ładnie oddziela tło od fotografowanego obiektu. Również co jest ważne, to znajdziemy tutaj tryb portretowy, który jak na ten telefon działa super, ale również trzeba uważać co do kolorów.

Zdjęcia makro - Oppo Reno10 Pro

Zdjęcia makro - Oppo Reno10 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniach, to szczerzę mogę Wam powiedzieć, że myślałem, iż będzie gorzej. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie, a nawet kolory są dosyć dobrze odwzorowane. Autofocus nie zawodzi, więc tutaj nie mam się do czego przyczepić. Nawet krawędzie na zdjęciach nie są jakoś super poszarpane, więc można być z tego zadowolony. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają również dobrze, chociaż no niestety balans bieli, najlepiej sobie nie radzi. Przynajmniej autofocus nawet w takim oświetleniu szybko działa, a resztę można zedytować w jakimś programie na telefonie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno10 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno10 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka trochę mnie zaskoczyła w tym Oppo, a to głównie z tego względu, że możemy tutaj nie tylko zwiększyć kąt do zrobienia zdjęcia, ale także mamy możliwość przybliżania — co nie uważam za jakąś super opcję, ale kto wie, może się kiedyś przydać. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia na całe szczęście wypadają bardzo dobrze, kolory są nawet odpowiednie, a na szczegółowość narzekać nie można. W lepszych warunkach oświetleniowych te zdjęcia wypadają jeszcze lepiej i spokojnie można zrobić sobie tym Reno10 Pro ładne selfie. Nawet osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Oppo Reno10 Pro

Przednia kamerka - Oppo Reno10 Pro

Przednia kamerka - Oppo Reno10 Pro

7. Zdjęcia nocne

Reno10 Pro niestety nie robi świetnych zdjęć w nocy i to zarówno w trybie automatycznym, jak i nocnym. Więc pod tym względem bardzo mocno zawiodłem się na tym telefonie. Oczywiście te zdjęcia w trybie nocnym są o wiele jaśniejsze, ale ten poziom jest niższy niż we flagowych urządzeniach u innych producentów, a nawet w innych telefon w podobnej cenie do 2200 zł. Mam nadzieję, że Oppo poprawi nie tylko wspomniany już tryb nocny, ale również i tryb automatyczny, aby właśnie w tym trybie można było także zrobić super zdjęcia w bardzo ciężkich warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno10 Pro

Zdjęcia nocne - Oppo Reno10 Pro

8. Próbka nagrania

Oppo Reno10 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to mamy możliwość uruchomienia stabilizacji dodatkowej, ale tylko możemy wtedy nagrywać w rozdzielczości Full HD i 60 kl/s. W 4K i normalnie Full HD mamy optyczną stabilizację i widać również, że jest natywnie uruchomiona cyfrowa stabilizacja. Niestety, te nagrania nie wyglądają super i to nie chodzi mi o jakość tych nagrań, bo nawet w dobrym oświetleniu i na statywie można coś fajnego nagrać. Jednak ta stabilizacja wymaga popraw, ponieważ obraz skacze i trzęsie się, a u innych producentów wygląda to znacznie lepiej i trochę bym tego wymagał od telefonu z dopiskiem Pro.

Podsumowując

Oppo Reno10 Pro

Oppo Reno10 Pro nie jest aktualnie jakimś super drogim urządzeniem, bo można go znaleźć za ok. 2300 zł. Jednak czy warto? Telefon sam w sobie bardzo mi się spodobał i dobrze mi się z niego korzystało, ale patrząc na błędy w aparatach, ciężko mi powiedzieć, że polecam ten model. Owszem niekiedy te zdjęcia wypadają super, ale patrząc na błędy z kolorami i na nie za super filmy, to trochę tak to nie przystoi flagowej serii Oppo i to szczególnie modelowi z dopiskiem Pro. Jestem ciekawy, czy ktoś ma z Was ten telefon i czy te błędy zostały już poprawione, a może to tylko błędy w moim testowym modelu — dajcie znać.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno10 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?