Fototest – Oppo Reno4 Pro & Oppo Watch

Oppo Reno4 Pro

Niedawno w moje ręce trafił telefon Oppo Reno4 Pro, byłem bardzo ciekawy tego modelu, szczególnie dzięki opcji wykonywania zdjęć i filmów w nocy. Recenzję aparatów w telefonie Oppo Reno4 mogliście już przeczytać na blogu. Nie był to model, z którego byłem bardzo zadowolony, ale za to model Reno4 Pro to model, w którym się zakochałem. Dlaczego? Tego przekonacie się poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. Oppo Watch

1. Specyfikacja

Oppo Reno4 Pro

Oppo wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 13 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę świetnie! Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Dzięki automatycznemu HDR i sztucznej inteligencji jasność zdjęć jest poprawna, a kolory są naturalne i nie są przesadzone — brawo Oppo! Zdjęcia przy takich warunkach wychodzą naturalnie i to nie tylko z głównego aparatu, ale także z aparatu szerokokątnego i teleobiektywu — chociaż momentami zdjęcia z teleobiektywu są gorsze i warto o tym pamiętać. Jednak spokojnie można wykonywać zdjęcia głównym aparatem i szerokokątnym i o nic się nie bać, nawet o to, że sztuczna inteligencja zepsuje nam zdjęcie.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno4 Pro

Pochmurna pogoda - Oppo Reno4 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę również wypadają świetnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę fenomenalna i nic złego na ten temat mówić nie można. Dzięki automatycznemu HDR rozpiętość tonalna na zdjęciach jest rewelacyjna, a dodając do tego tryb AI od Oppo, to zdjęcia mogą się podobać — nawet z szerokiego kąta i momentami z teleobiektywu! Reno4 Pro to będzie idealny kompan do naszych podróży i będziemy mogli dzięki niemu wykonać świetne zdjęcia krajobrazowe (również w gorszych warunkach). Więcej zdjęć możecie zobaczyć w podlinkowanej galerii na końcu recenzji.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno4 Pro

Słoneczna pogoda - Oppo Reno4 Pro

4. Zdjęcia makro

Jak sprawdza się ten model przy zdjęciach makro? Oppo na całe szczęście tego modelu nie wyposażyła w dedykowany aparat makro, którego i tak nie będziemy mogli używać (dostęp tylko z trybu profesjonalnego). Tutaj tryb makro znajduje się w szerokim kącie, bo właśnie aparat szerokokątny posiada autofocus — więc jeszcze jest, to dodatkowy plus. Zdjęcia z głównego aparatu, jak i szerokokątnego wychodzą naprawdę świetnie! Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Szczegółowość (szczególnie z głównego aparatu) jest fenomenalna, więc nic więcej do szczęścia nie jest nam potrzebne. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy, który spisuje się nawet nieźle i można dzięki niemu wykonać naprawdę ładne zdjęcia portretowe lub zdjęcia artystyczne z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Oppo Reno4 Pro

Zdjęcia makro - Oppo Reno4 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jak sprawa wygląda w przypadku zdjęć w pomieszczeniu? Przyznać muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest całkiem nieźle. Przy naturalnym oświetleniu jest naprawdę dobrze, kolory są poprawne, a autofocus nie zawodzi. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są tylko lekko poszarpane i rozmazane — chociaż jak na Oppo takiego defektu nie powinno być, szczególnie jak na model Pro. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, chociaż odrobinę kolory mają inny odcień i producent powinien jeszcze popracować nad balansem bieli. Przynajmniej autofocus działa sprawnie i na to narzekać nie można.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno4 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno4 Pro

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę w tym modelu, to przyznać muszę, że w średnich warunkach oświetleniowych nie jest źle. Jednak oczekiwałbym czegoś lepszego, jak na flagowy model przystało. Zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych mają dosyć dobrą jasność, jednak można na nich zauważyć szumy, a nawet ziarno. Przynajmniej kolory są poprawne i na balans bieli nie można narzekać. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają znacznie lepiej, więc wtedy można wykonać naprawdę świetne zdjęcia. Osoby, które lubią wykonywać sobie selfie, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Oppo Reno4 Pro

7. Zdjęcia nocne

Oppo chwali się, że tym telefonem możemy wykonać świetne zdjęcia w nocy, a także możemy nagrywać filmy w takim oświetleniu. Co prawda w trybie automatycznym zdjęcia nie są jakieś super jasne, ale za to w trybie nocnym zdjęcia wychodzą świetnie. Ostrość i jasność zdjęć jest naprawdę znakomita. Spokojnie tym telefonem wykonamy naprawdę ładne i jasne zdjęcia, nawet aparatem szerokokątnym, gdzie w większości telefonów tego brakuje. Oczywiście więcej wyciągniemy z głównego aparatu w trybie profesjonalnym, ale osoby, które nie potrafią się obsługiwać tym trybem, to zdecydowanie polecam tryb nocny.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno4 Pro

Zdjęcia nocne - Oppo Reno4 Pro

8. Próbka nagrania

Oppo Reno4 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne to w każdej rozdzielczości mamy stabilizację, a dodatkowo podczas nagrywania możemy przechodzić między wszystkimi aparatami. Oczywiście w rozdzielczości Full HD mamy opcję Ultrastabilizacji i Ultrastabilizacji Max. Dodatkowo w rozdzielczości Full HD mamy opcję nagrywania filmów w nocy, tracimy wtedy na jakości, ale dzięki temu możemy nagrywać filmy znacznie jaśniej niż normalnie. Co do samych filmów, to można tym telefonem nagrywać bardzo ładne filmy, które będą stabilne. Więc jest to też ogromny dodatkowy plus tego modelu.

9. Oppo Watch

Oppo Watch

Do testów także trafił do mnie Oppo Watch. Jest to zegarek Oppo z oprogramowaniem Wear OS, dzięki temu możemy płacić tym zegarkiem przy pomocy Google Pay — jest to największa zaleta tego zegarka. Nie mniej korzystało mi się z niego bardzo dobrze. Dzięki temu, że też możemy na niego pobierać większość aplikacji z Google Play, to możemy także pobrać na ten zegarek spust migawki do aparatu i wykonywać zdjęcia naszym telefonem za pomocą zegarka.

Zegarek spisywał się u mnie bardzo dobrze i nawet zdarzyło mi się nim kilka razy zapłacić, jest to o wiele lepsze niż wyjmowanie telefonu z kieszeni i jego odblokowanie. Szkoda, że bateria w tym zegarku wytrzymuje do dwóch dni, a przy ilości powiadomień, którą ja otrzymuje, to czasami wytrzymywał mi tylko dzień. Dobrze, że teraz do Polski wchodzi wersja z eSIM, więc będzie można dzwonić z zegarka i przez niego rozmawiać, a nie jak teraz, że musimy mieć w pobliżu i tak telefon. Mogę polecić ten zegarek każdemu, jednak mam nadzieję, że przyszłe zegarki od Oppo będą więcej trzymać na baterii w tym standardowym trybie, a nie tylko w trybie ultraoszczędzania energii.

Oppo Watch

Podsumowując

Oppo Reno4 Pro

Oppo Reno4 Pro nie jest aż tak drogim flagowcem, jak to można zobaczyć u innych producentów. Więc jest to jeszcze ciekawsze urządzenie, jednak czy warto się nim interesować? Przyznać muszę, że Reno4 Pro podbiło moje serce i ciężko będzie mi się z nim rozstać. Bardzo mi się ten model spodobał i mogę go polecić każdemu. Mam nadzieję, że Oppo w kolejnych modelach Reno nie zepsuje tego i następne modele będą tak świetne, jak właśnie ten model. Nie ma aż tak dużo minusów do poprawy, ale mam nadzieję, że w końcu teleobiektyw będzie tak świetny, jak u innego producenta.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno4 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?