Fototest – realme 7i

realme 7i

Jakiś czas temu trafił do mnie na testy telefon realme 7i, jest to kolejny telefon z tej niższej półki cenowej od realme. Jak w tym przypadku działają aparaty? Od razu muszę powiedzieć, że jest to telefon za ok. 600 zł, a właściwie za ok. 570 zł, więc nie można mieć dużo wymagań od takiego modelu. Owszem, momentami się zaskoczyłem, ale to się przekonacie poniżej. Do tego otrzymałem zegarek realme Watch S, o którym przeczytacie pod koniec.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. realme Watch S

1. Specyfikacja

realme 7i

realme wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.79
  • 8 Mpx f/2.25 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia nie wypadają źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć dobry poziomie. Jedynie, na co trzeba zwrócić uwagę, to momentami balans bieli działa tak jak chce i nie zawsze kolory są poprawne. Trzeba w takich momentach próbować, ile się da, aby nasze zdjęcie miało dobrze odwzorowane kolory i nie będziemy na nic narzekać. Oczywiście mamy tutaj także automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do trybu AI, to nie działa ono źle, czyli kolory nie są przesadzone, ale no ma to też wpływ na błędny balans bieli i producent powinien zastanowić się nad poprawą tego aspektu.

Pochmurna pogoda - realme 7i

Pochmurna pogoda - realme 7i

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie nie można narzekać na kolory ani na balans bieli. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć, szczególnie że jest to naprawdę tani telefon, więc nie możemy mieć, nie wiadomo jakich oczekiwań. Co jest również ważne, to automatyczny HDR sprawdza się i dzięki temu rozpiętość tonalna na zdjęciach jest poprawna, a dzięki temu cienie nie są zbyt duże, nawet jak na ostre światło. Szeroki kąt nie wygląda zbyt spektakularnie, ale no czego można było się spodziewać w takim telefonie. Głównym aparatem podczas podróży można wykonać już naprawdę ładne zdjęcia.

Słoneczna pogoda - realme 7i

Słoneczna pogoda - realme 7i

4. Zdjęcia makro

realme ten telefon wyposażyło w dedykowany aparat makro, jednak to nadal jest tylko 2 Mpx, więc nie za bardzo polecam z niego korzystać. Polecam używać głównego aparatu, bo nawet można nim wykonać ładne tego typu zdjęcia, a głębia ostrości będzie na poprawnym poziomie. Co prawda trudno złapać ostrość na naprawdę małych elementach i zbyt bliska, ale po wielu próbach i błędach można się nauczyć. Oczywiście mamy też tutaj tryb portretowy, który spisuje się całkiem nieźle jak na taki telefon i przyznać mogę, że można przy dobrym oświetleniu wykonać ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - realme 7i

Zdjęcia makro - realme 7i

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu nie mogę powiedzieć, że jest źle, jednak nie zawsze też jest dobrze. Przy naturalnym oświetleniu nie jest źle, jedynie, na co można zwrócić uwagę, to zdjęcia przy takim oświetleniu są ciemniejsze, a także momentami barwy są zimniejsze. Co ważne, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i można to uznać za sporą zaletę. Przy sztucznym oświetleniu również nie jest źle i jakość zdjęć wypada dosyć dobrze. Przynajmniej w takich warunkach oświetleniowych zdjęcia mają, poprawny balans bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 7i

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 7i

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu trochę mnie zasmuciła, ponieważ w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia nie wypadają zbyt dobrze. Jakość jest średnia, a kolory też nie są za bardzo odpowiednie. Owszem w lepszych warunkach oświetleniowych zrobimy ładne zdjęcie typu selfie, ale to też nie zawsze. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, mogą być niezadowolone z przedniej kamerki w tym telefonie.

Przednia kamerka - realme 7i

7. Zdjęcia nocne

Co mnie zaskoczyło w tym modelu, to że jest on tani, a możemy zrobić nim jasne zdjęcia w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. W trybie automatycznym zdjęcia wychodzą dosyć jasne, ale niestety nadal mają bardzo dużo szumów. W trybie nocnym zdjęcia są również jasne, jednak w ty trybie zdjęcia posiadają znacznie więcej kontrastu, więc może się nam wydawać, że są one ciemniejsze. Reasumując, można tym telefonem wykonać jasne zdjęcia głównym aparatem.

Zdjęcia nocne - realme 7i

Zdjęcia nocne - realme 7i

8. Próbka nagrania

realme 7i ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Przy tej rozdzielczości, a właściwie w tym telefonie nie mamy żadnej stabilizacji obrazu, co za tym idzie, że obraz strasznie się trzęsie. Filmy nie wyglądają źle i można tym telefonem nagrać w porządku filmy statyczne. Autofocus nie działa jakoś rewelacyjnie, ale no można nagrać tym telefonem krótkie filmy z naszego codziennego życia.

9. realme Watch S

realme Watch S

realme Watch S to bardzo ciekawy zegarek. Owszem nie ma on miliona funkcji, z których i tak później nie będziemy korzystać — co jest zaletą tego zegarka — ale jest to na tyle ciekawy zegarek, że można zastanowić się nad jego zakupem. Najciekawsza rzecz w tym zegarku to bateria, którzy mi wystarczyła na 20 dni, a nie da się ukryć, że mam bardzo dużo powiadomień i też dużo korzystam z inteligentnych zegarków, jak tylko mam możliwość je nosić na swoim nadgarstku.

Co jeszcze jest ciekawe w tym zegarku, to mamy w nim od razu opcję spustu migawki. Bardzo mało zegarków posiada tę opcję, ale widzę, że trend spustu migawki w zegarkach wraca i bardzo cieszy mnie ta rzecz. Ogólnie mogę każdemu polecić ten zegarek, bo u mnie spisywał się naprawdę bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać, szczególnie na baterię.

realme Watch S

Podsumowując

realme 7i

realme 7i to bardzo tani telefon, ale czy warto się nim interesować? Ten model spisywał się u mnie bardzo dobrze jak na jego cenę i nie mogłem na niego narzekać. Owszem jak na tę cenę także można tym telefonem wykonać ładne zdjęcia, którymi spokojnie będziemy mogli się chwalić na swoich mediach społecznościowych. Jeżeli nie macie wysokiego budżetu na nowy telefon, to możecie zastanowić się nad tym modelem.

Zdjęcia wykonane realme 7i -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?