Fototest – realme C67

realme C67

Na testy trafił do mnie jakiś czas temu jeden z najtańszych telefonów realme, który może pochwalić się super aparatem. Czy jest tak w rzeczywistości i telefonem za ok. 800 zł zrobimy ładne zdjęcia? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme C67

realme wyposażyło ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.8
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.1

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie i trudno się do tego przyczepić. Automatyczny HDR nawet się sprawdza, ale mimo braku mocnych cieni, to kontrast zostaje dosyć duży. Oczywiście jest to też zasługa sztucznej inteligencji, która podsyca te kolory i dodaje to momentami odpowiedniej atmosfery.

Pochmurna pogoda - realme C67

Pochmurna pogoda - realme C67

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają również dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie jak na telefon za ok. 800 zł. Automatyczny HDR sprawdza się, ale niestety nie za rewelacyjnie pod światło. Chociaż trzeba przyznać, że jest nawet lepiej niż momentami w droższych urządzeniach. Sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów i trzeba przyznać, że realme postarało się nad tym trybem i nie wygląda to tak, jak w poprzednich tańszych modelach, że niebieski czy zielony biły po oczach. Oczywiście lepszą jakość zdjęć znajdziecie w galerii podlinkowanej na końcu recenzji.

Słoneczna pogoda - realme C67

Słoneczna pogoda - realme C67

4. Zdjęcia makro

realme o dziwo nie wyposażył tego telefonu w dedykowany aparat makro. Znajdziemy tutaj główny aparat i aparat do wsparcia ostrości i trybu portretowego. Co do głównego aparatu, to zrobimy nim ładne zdjęcia z bliska i co ważne, jakość ich będzie na wysokim poziomie. Kolory są odrobinę sztuczne, ale to też nie zawsze — zależy od trybu AI. Głębia ostrości wypada naprawdę bardzo ładne i super oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie zabrakło też tutaj trybu portretowego, który sprawdza się na dobrym poziomie i można tym telefonem zrobić nawet ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - realme C67

Zdjęcia makro - realme C67

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to muszę przyznać, że realme C67 zaskoczyło mnie. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest odpowiednia, kolory tak samo, a na autofocus nie można narzekać. Nie można także narzekać na poszarpane i rozmazane krawędzie w tym modelu. Przy sztucznym oświetleniu jest również wszystko w porządku i nawet balans bieli działa tak, jak powinien — co nie jest standardem w tej cenie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme C67

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme C67

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka no niestety jest przeciętna. Spodziewałem się czegoś lepszego w średnich warunkach oświetleniowych. Oczywiście nie jest tragicznie, ale niektórym z pewnością będą przeszkadzać szumy, czy ziarno. W lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej i wtedy takie selfie może się nam podobać. Nie zawsze mamy te super warunki, więc musimy mieć to na uwadze, że na zdjęciach będzie brakować trochę tych kolorów i nie będą one super szczegółowe.

Przednia kamerka - realme C67

7. Zdjęcia nocne

Trochę zaskoczyło mnie w tym modelu to, że niestety nie poradził sobie w warunkach nocnych. C67, mimo iż ma tryb nocny, to zdjęcia wychodzą bardzo słabe. Nie mówiąc już o tym, że w trybie automatycznym wychodzi jedna wielka czarna plama. W trybie nocnym zdjęcia są odrobinę wyostrzone, ale nie są niestety jaśniejsze. Aby zrobić jaśniejsze zdjęcia, to trzeba użyć do tego trybu profesjonalnego, którego nie każdy potrafi korzystać. Więc tak naprawdę tym telefonem nie zrobimy super zdjęć, kiedy zajdzie słońce.

Zdjęcia nocne - realme C67

Zdjęcia nocne - realme C67

8. Próbka nagrania

realme C67 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co ważne, to mamy tutaj dodatkową stabilizację obrazu, którą czasami warto włączyć. Jeżeli chodzi o samo nagranie, to jak na telefon za ok. 800 zł nie jest źle, nawet można powiedzieć, że momentami jest zadziwiająco dobrze. Autofocus szybko działa, stabilizacja może nie jest najlepsza, ale czasami lepiej działa niż w tych telefon za ponad 1000 zł. Spokojnie można coś tym telefonem nagrać na szybko i nie będzie to wyglądać nie wiadomo jak tragicznie.

Podsumowując

realme C67

realme C67 nie jest drogim telefonem i producent wychwala w nim aparaty. Czy mają rzeczywiście powód do chwalenia się? Tak naprawdę przez cały okres testów nie mogłem na niego narzekać, jeżeli chodzi o całość. Aparaty również o dziwo mnie aż tak nie zawiodły, tak naprawdę spodziewałem się o wiele gorszego efektu. Oczywiście przednia kamerka powinna być lepsza, a zdjęcia nocne znacznie lepsze. Jednak spokojnie tym telefonem uda się zrobić ładne zdjęcia, nie tylko przez przypadek, a nawet czasami uda się nagrać jakieś przyzwoite wideo.

Zdjęcia wykonane realme C67 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?