Fototest – Samsung Galaxy J6

Samsung Galaxy J6

Od razu chce Wam powiedzieć, że jest to ostatnia zaległa recenzja, którą przekładałem już przez dłuższy czas. W końcu się z nimi wyrobiłem i dzisiaj chciałbym Wam pokazać, co potrafią aparaty w tytułowym urządzeniu. Czy Samsung Galaxy J6 nadaje się do fotografii i czy można nim zrobić ładne zdjęcia? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie Was zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy J6

Samsung to urządzenie wyposażył w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 13 Mpx z przesłoną f/1.9.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonane tym telefonem nie są najgorsze. Jakość i przede wszystkim szczegółowość jest na dobrym poziomie, a jasność jest w miarę poprawna. Co prawda nie mamy tutaj automatycznego HDR, a jest jako osobny tryb i co najważniejsze, to może on zdziałać momentami cuda — serio Wam mówię. Jednak i tak trzeba przyznać, że zdjęcia bez tego HDR nie są najgorsze i cienie nie są duże i mocne. Jeżeli chodzi o kolory, to przyznać muszę, że nie jest najgorzej i przy takim oświetleniu są nawet poprawnie odzwierciedlone.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy J6

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy J6

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia również wychodzą dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć w takim oświetleniu jest na dobrym poziomie, a kolory są nawet dobrze odzwierciedlone. Jednak muszę powiedzieć, że niestety biel w niektórych miejscach zdjęć może być przepalona — na całe szczęście nie zawsze. Naprawić tę biel możemy trybem HDR, który nie tylko sprawi, że biel nie będzie przepalona, to zmniejszy jeszcze cienie i nie będą one aż tak mocne. Powiedzieć mogę, że zdjęcia krajobrazowe wyjdą ładnie z tego telefonu, tylko z tego względu, że kolory są naturalne i nie są przekoloryzowane, jak to bywa z urządzeniami ze sztuczną inteligencją.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy J6

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy J6

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć mogę, że są one przeciętne. Zdjęcia tego typu zrobione tym telefonem nie robią tego efektu łał, a szkoda. Na całe szczęście zdjęcia mają dobrą jakość i szczegółowość — na to narzekać nie można. Kolory są w miarę dobre, chociaż trzeba przyznać, że są one poprawnie nasycone. Sama głębia ostrości jak na takie urządzenie (przynajmniej mamy jaśniejszą przysłonę) jest poprawna, a nawet bardzo dobra. Ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia i to jest bardzo dobra wiadomość. Zdjęcia nie są najgorsze, ale są przyzwoite i tak można opisać tego typu zdjęcia wykonane tym Samsungiem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy J6

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy J6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że nie jest najgorzej w obu warunkach oświetleniowych. Oczywiście krawędzie są poszarpane i rozmyte, ale zdziwiłbym się, gdyby nie były. No jednak trzeba mieć na uwadze, ile to urządzenie kosztuje. Bo i tak nie jest źle, jak na takie urządzenie. Szczegółowość i jakość zdjęć przy naturalnym i sztucznym oświetleniu jest na dosyć dobrym poziomie, a kolory są nawet dobrze nasycone i odwzorowane. Jeżeli chodzi o autofocus, to na niego nie można narzekać i jest to niewątpliwy plus tego urządzenia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy J6

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy J6

6. Przednia kamerka

W większości urządzeń przednia kamerka jest tak naprawdę do niczego. Jak jest w przypadku tego Samsunga? No niestety zbyt dobrze nie jest, ale też nie jest najgorzej. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia nie mają dużej szczegółowości, a jakość jest na przeciętnym poziomie. Najważniejsze, że balans bieli radzi sobie całkiem nieźle i można za to pochwalić Samsunga. Przynajmniej w lepszych warunkach oświetleniowych jest odrobinę lepiej, ale nie aż tak, że zdjęcia wykonane przednią kamerką będą powalać na kolana. Dobrze, że jest w tym urządzeniu przednia kamerka, ale dla osób lubiących robić sobie zdjęcia to niestety nie polecam tego urządzenia.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy J6

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem może i nie są najlepsze, ale przynajmniej też nie są tragiczne i całe ciemne. Co najważniejsze, to trybem nocnym można zrobić o wiele jaśniejsze zdjęcia, które spokojnie można pokazać znajomym, czy nawet wstawić na różne portale społecznościowe. Oczywiście trybem automatycznym nie zrobimy zjawiskowych zdjęć w nocy, ale przynajmniej da się nim nawet zrobić jakieś tam zdjęcie i nie będzie one strasznie ciemnie i coś na nich widać. Jednak ja polecam robić tym telefonem zdjęcia w nocy dedykowanym trybem od Samsunga.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy J6

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy J6

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy J6 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety przy tej rozdzielczości nie znajdziemy żadnej stabilizacji obrazu — szkoda. Co do samego nagrania to przyznać muszę, że jakość i szczegółowość nie jest najlepsza, mogła być o wiele lepiej. Nawet kolory są wyprane i nie zbyt dobrze się na to patrzy. Brak stabilizacji również nie jest najlepszy i niestety w tym urządzeniu nawet gimbal nie pomoże ze względu na kolory i szczegółowość. Przynajmniej autofocus działa sprawnie i to jest jedyny plus tego urządzenia podczas nagrywania filmów.

Podsumowując

Samsung Galaxy J6

Samsung Galaxy J6 to jest tanie urządzenie, jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem pod względem aparatów? Szczerze mogę powiedzieć, że tak. Mimo iż w niektórych warunkach zdjęcia nie wyglądają za dobrze, to i tak dla osób, które robią zdjęcia dla siebie lub nie zwracają uwagi na jakość tych zdjęć, to polecam ten telefon. Dla reszty osób ten Samsung może być niewystarczający i mogą się na niego denerwować. Dlatego tylko dla tych osób, które nie mają właśnie dużego budżetu na telefon i nie patrzą na jakość zrobionych zdjęć, to mogę polecić im tego Samsunga.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy J6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?