Fototest – Samsung Galaxy Note20 5G

Samsung Galaxy Note20 5G

Ostatnio na testy trafił do mnie Samsung Galaxy Note20 5G. Jest to najnowszy telefon Samsunga z serii Note. Osobiście bardzo lubię tę serię telefonów, bo nie tylko są one świetne do pracy, ale także jest to poprawiony telefon z linii S. Jak sprawdził się u mnie Note20 5G? Tego przekonacie się z tej recenzji.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Note20 5G

Samsung ten telefon wyposażył w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 64 Mpx f/2.0 — teleobiektyw
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze z tego telefonu. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Automatyczny HDR daje radę, a optymalizator scen od Samsunga nie psuje nam zdjęć i dzięki temu wyglądają one ładnie i naturalnie. Nie mogłem przy takim oświetleniu narzekać na kolory, czy też na inne aspekty. Szeroki kąt, czy to teleobiektyw bardzo dobrze sobie radzi w tym modelu i na to narzekać nie mogłem — jednie, na co mogłem narzekać, to momentami przełączanie się między aparatami jest bardzo ociągające — ale po aktualizacji było odrobinę lepiej, więc mam nadzieję, że Samsung jeszcze to poprawi.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note20 5G

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note20 5G

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą naprawdę dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki automatycznemu HDR zdjęcia mają poprawną rozpiętość tonalną, a dzięki optymalizatorowi scen zdjęcia mają ładnie nasycone barwy — czego chcieć więcej? Przyznać muszę, że można tym telefonem wykonać świetne zdjęcia krajobrazowe, bo czasami uda się, aby dynamika zdjęć wyglądała naprawdę super! No nie jest to tani telefon, to jednak spodziewalibyśmy się takiego efektu i tak świetnych zdjęć — tego Samsunga spokojnie można zabierać ze sobą w podróż. Zdjęcia naszej codzienności też będą się udawać.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note20 5G

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note20 5G

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to ten model nie został wyposażony w żaden dedykowany aparat makro lub specjalny tryb do tego typu zdjęć. Głównym aparatem możemy zrobić naprawdę ładne tego typu zdjęcia, nawet teleobiektywem uda się takie zdjęcia zrobić i Samsung w końcu się poprawił! Głębia ostrości z głównego aparatu (nawet z teleobiektywu) wygląda świetnie, bardzo ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście nie zabrakło tutaj trybów portretowych i przyznać muszę, że możemy zrobić tym telefonem ładne portrety i artystyczne zdjęcia — Samsung poszalał z oprogramowaniem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note20 5G

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note20 5G

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu w obu warunkach oświetleniowych wychodzą dosyć dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą, tak jak powinny, kolory są poprawne, a na autofocus nie można narzekać. Co jest również najważniejsze, to krawędzie nie są mocno poszarpane i rozmazane. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, zdjęcia nie są za ciemne, kolory poprawne, a autofocus się spisuje tak, jak trzeba. Samsung się mocno stara, aby naprawdę miał najlepsze aparaty — nie są one bez wad, ale naprawdę można nimi zrobić ładne, a nawet świetne zdjęcia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note20 5G

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note20 5G

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka jak to jest w Samsungach, jest szerokokątna i ma dwa tryby: wąski i szeroki. Pierwszy raz się spotkałem, że z wąskiego trybu w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia były naprawdę dobre i jest to super wiadomość. Chociaż w dalszym ciągu lepsze zdjęcia wykonamy w trybie szerokim, kiedy to oprogramowanie nie obcina nam zdjęcia, a nawet kadru. W lepszych warunkach oświetleniowych zrobimy również ładne zdjęcie i jest to bardzo dobra informacja. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note20 5G

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note20 5G

7. Zdjęcia nocne

W sprawie zdjęć nocnych to chyba nie muszę nic mówić, że Samsung wraz z niektórymi producentami stoi na podium pod tym względem i już w trybie automatycznym możemy wykonać super jasne zdjęcie, które będziemy mogli udostępnić na naszych portalach społecznościowych. Oczywiście mamy tutaj jeszcze tryb nocny i profesjonalny, ale nie polecam z niego korzystać, jeżeli nie potraficie ustawiać poprawnie parametrów. Tryb automatyczny w zupełności Wam wystarczy, ale jeśli chcecie mieć jeszcze jaśniejsze zdjęcia lub nie ma prawie w ogóle oświetlania w miejscu, w którym robicie zdjęcia, to polecam wykorzystać tryb nocny.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note20 5G

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note20 5G

8. Próbka nagrania

Samsung ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Przy każdej rozdzielczości możemy włączyć stabilizację, jednak polecam nagrywać w rozdzielczości Full HD lub 4K, bo jednak nie mamy gdzie jeszcze oglądać filmy w rozdzielczości 8K. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle. Jednak polecam uruchamiać stabilizację, aby ekran nam aż tak nie pływał i filmy wydawały się stabilniejsze. Według mnie tym telefonem spokojnie nagramy ładne filmy z naszych podróży lub naszej codzienności. Dodać jeszcze muszę, że nie polecam tym telefonem nagrywać w trybie Duża stabilność, bo tracimy wtedy odrobinę na jakości, a także nie mamy wtedy tak dobrego autofocusu.

Podsumowując

Samsung Galaxy Note20 5G

Samsung Galaxy Note20 5G to nie jest tani telefon, więc czy warto się nim aż tak interesować? Według mnie tak, bo jest to bardzo fajny telefon. Możemy nim zrobić super zdjęcia i nie musimy się aż tak nad nimi starać. Mnie się bardzo dobrze z niego korzystało i mogę go każdemu polecić. Na początku byłem do niego sceptycznie nastawiony, bo nie wszystko działało, tak jak ja chciałem. Jednak kiedy się do niego przyzwyczaiłem i wpadło też kilka aktualizacji, to komfort użytkowania tego modelu wzrósł.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy Note20 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?