Fototest – Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Plus

Jakiś czas temu na testy dotarł do mnie telefon Motorola Moto G9 Plus, który bardzo mnie zaskoczył. Co jest również ważne, to miałem ten model ze sobą podczas kolejnej części projektu #MobilnyWyjazd. Więc jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z tego telefonu, to zapraszam zobaczyć tamten wpis, a także przejść do galerii podlinkowanej na końcu recenzji. Ja dopowiem jeszcze, że dłużyło mi się czekanie na ten model po ogłoszeniu jego premiery, ale w końcu mogę coś więcej na jego temat powiedzieć.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G9 Plus

Motorola ten telefon wyposażyła w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx — makro
  • 2 Mpx — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i o to nie trzeba się bać. Jedynie, do czego się można przyczepić, to do jakości zdjęć z szerokiego kąta — no tutaj Motorola mogła zrobić to odrobinę lepiej. Chociaż przynajmniej zdjęcia z głównego aparatu są naprawdę super i trudno coś złego na ten temat mówić. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję — dzięki temu nie mamy na zdjęciach dużych cieni, a także rozpiętość tonalna jest taka, jaka powinna być. Co do sztucznej inteligencji od Motoroli, to od samego początku wiadomo, że nie psuje ona nam zdjęć i chwalić można za to Motorolę, bo nie tylko nie psuje nam ona zdjęć, ale także pomaga, jeżeli coś źle wykadrujemy.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G9 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G9 Plus

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR jak to zazwyczaj jest w Motorolach, radzi sobie tak jak powinien, a sztuczna inteligencja dobrze wspomaga nasze zdjęcia. Nie można również przy tym telefonie narzekać na kolory i jest to bardzo ważna informacja. Przyznać muszę, że jest to naprawdę dobry telefon do wyjazdów i fotografowania naszej codzienności — oczywiście z szerokiego kąta nie będziemy aż tak zadowoleni, ale patrząc na jakość zdjęć z głównego aparatu, to będziemy w większości sytuacji korzystać tylko z niego.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G9 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G9 Plus

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, którym możemy wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy (tylko w HD). Jednak według mnie Motorola mogła tutaj dodać przynajmniej matrycę 5 Mpx, aby zdjęcia wyglądały znacznie lepiej, bo zdjęcia 2 Mpx nie są szczytem naszych marzeń — szczególnie że potrzebujemy i tak dużo światła. Głównym aparatem możemy wykonać naprawdę ładne zdjęcia tego typu. Głębia ostrości jest świetna i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nie można w tym modelu także narzekać na autofocus — czego chcieć więcej? W tej Motoroli znajdziemy także tryb portretowy, który naprawdę bardzo dobrze oddziela tło od głównego obiektu i można zrobić bardzo ładne portrety lub artystyczne zdjęcia.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G9 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G9 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest dobrze, chociaż o wiele lepiej jest przy naturalnym oświetleniu. Przy takim oświetleniu zdjęcia mają bardzo dobrą szczegółowość i jakość, kolory są poprawne, a autofocus nie zawodzi. Co jest najważniejsze, to niestety krawędzie są odrobinę poszarpane i nie wszystkim może się to podobać. Przy sztucznym oświetleniu jakość zdjęć jest również dobra, autofocus radzi sobie w porządku, ale niestety kolory nie zawsze są poprawne — trochę zawiodłem się na balansie bieli, ponieważ dawno nie miałem takiego problemu w Motoroli i mam nadzieję, że producent to jak najszybciej poprawi.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G9 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G9 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu trochę mnie zaskoczyła, a trochę nie. Wszystko ze względu na to, że w średnich warunkach oświetleniowych jakość zdjęć mocno spada, ale za to w lepszych warunkach oświetleniowych oczywiście zdjęcie się uda. Chociaż to, co muszę przyznać, to w tych średnich warunkach oświetleniowych zrobimy jasne i ostre zdjęcie, które będzie świetną pamiątką. Przynajmniej kolory tutaj są poprawne i nie można na to narzekać. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Motorola Moto G9 Plus

7. Zdjęcia nocne

Jak wiadomo, Motorola nie ma w swojej ofercie jeszcze żadnego telefonu, który robiłby super jasne zdjęcia w nocy w trybie automatycznym — a szkoda. Za to mamy naprawdę super tryb nocny, który sprawdza się tak, jak powinien i nie można na niego narzekać. Oczywiście mamy tutaj tryb profesjonalny, którym można znacznie więcej zdziałać głównym aparatem (i nie tylko), ale jednak osoby, które nie potrafią się takim trybem obsługiwać, to tryb nocny jest dla nich. Szkoda, że w trybie automatycznym wychodzą takie ciemne zdjęcia, ale dobrze, że telefon podpowiada o zmianie trybu i możemy szybko do niego przejść, aby zrobić super jasne zdjęcia w miejscu, w którym to jesteśmy.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G9 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G9 Plus

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G9 Plus ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Bardzo dobrze, że możemy w każdej rozdzielczości włączyć stabilizację obrazu, jednak w najwyższej rozdzielczości tracimy możliwość nagrywania filmów z szerokiego kąta. Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że nie nie jest tak źle. Jednak oczekiwałem większej szczegółowości i można to zobaczyć najbardziej na filmie #MobilnyWyjazd. Nie mniej jednak można spokojnie tym telefonem nagrać naszą codzienność lub filmy z podróży.

Podsumowując

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Plus to nie jest drogie urządzenie, ale czy warto się nim interesować? Według mnie Moto G9 Plus jest bardzo fajnym telefon, którym można się zainteresować, bo nie tylko można nim zrobić ładne zdjęcia, ale także super się z niego korzysta. Jeżeli rozmyślacie nad nowym telefonem, to weźcie ten model Motoroli pod uwagę, owszem nie jest to model pozbawiony wad, ale na szczęście da się z nimi normalnie żyć.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G9 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?