Recenzja – AOC Q24P2Q

AOC Q24P2Q

Cześć, jakiś czas temu dostałem na testy monitor od AOC. Chodzi konkretnie o model Q24P2Q. Jest to monitor, który idealnie ma się sprawować w home office. Sprawdziłem dla Was czy jest to prawda, a dodatkowo sprawdziłem, czy ten monitor nadaje się też do używania go, na co dzień do oglądania filmów i seriali. Zapraszam do recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

AOC Q24P2Q to 23,8-calowy monitor z ekranem o rozdzielczości 2560 × 1440, który został wyposażony w porty:

  • HDMI 1.4 x 1
  • DisplayPort 1.2 x 1
  • VGA
  • USB 3.2 (Gen1) x 4
  • Audio Input
  • Wyjście na słuchawki

Miłym gestem od producenta jest dodanie 2 głośników o mocy 2W. Zawsze jak ktoś będzie potrzebował przez chwilę czegoś posłuchać, to ma taką możliwość w tym monitorze.

AOC Q24P2Q

2. Konstrukcja

Monitor AOC Q24P2Q został wykonany w całości z plastiku. Obramówka z przodu pod ekranem oraz podstawka zostały wykonane ze szczotkowanego plastiku, który bardzo ładnie wygląda, ale niestety bardzo łatwo się rysuje, a szczególnie podstawka. Tył monitora jest matowy.

Z przodu oprócz ładnego szczotkowanego plastiku na dole, możemy zauważyć bardzo wąskie ramki wokół ekranu. Dzięki temu monitor jeszcze lepie wygląda i dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż inny monitor z tą samą przekątną ekranu, ale z większymi ramkami.

AOC Q24P2Q na biurku nie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary wraz z podstawką to 540,2 mm x 513 mm x 200,1 mm.

AOC Q24P2Q

3. Rozdzielczość i kolory

Jak wyżej pisałem, AOC Q24P2Q posiada ekran o przekątnej 23,8 cala oraz ma rozdzielczość 2560 × 1440. Częstotliwość odświeżania to 75 Hz, a czas odpowiedzi 4 ms. Oczywiście jest to monitor 16:9.

Do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre. Biały jest biały, a czarny jest czarny. Bardzo mnie za to zaskoczyła jasność tego monitora. Nigdy nie zdarzyło mi się ustawić jasności w monitorze na 0, a w przypadku tego monitora to zrobiłem. Nawet jak w moim pokoju pojawiały się mocne promienie słońca, to maksymalne rozjaśniłem ten monitor podczas pracy do 40%.

Dzięki jego rozmiarowi oraz rozdzielczości bardzo dobrze się na nim pracuje. Na spokojnie mogę mieć otwarte 2/3 okna i w przyjemny sposób na nich pracować. Dwa dokumenty Word albo kilka osobnych okien przeglądarki to nie problem. Wszystko jest na nim bardzo czytelne.

Jeśli chodzi o odczucia z oglądania na nim filmów i seriali, to są takie same jak w przypadku pracy na tym monitorze. Jakoś obrazu jest bardzo dobra, a rozmiar pasuje idealny właśnie do oglądania filmów i seriali przy komputerze. Nie mam się, do czego przyczepić.

AOC Q24P2Q

4. Możliwości

AOC Q24P2Q posada parę bardzo fajnych funkcji. Jedną z nich jest to, że ten monitor możemy ustawiać, jak chcemy. Ma możliwość podnoszenia i opuszczania, zmiany kąta nachylenia ekranu, a dodatkowo możemy monitor obrócić w płaszczyźnie pionowej. Możliwość ustawienia monitora pionowo przyda się programistom oraz osobą, które piszą bardzo dużo dokumentów.

Ten monitor posiada kąty widzenia do 178°, dzięki temu nie musimy patrzeć na ten monitor tylko od przodu, aby wszystko dobrze widzieć.

Jak już pisałem, producent dodał do tego monitora 2 głośniki. Działają one w miarę dobrze. Nie są bardzo głośne, ale jakość dźwięku jest odpowiednia. Tak jak pisałem wyżej, jest to raczej dodatek, żeby przez chwilę coś odsłuchać, niż żeby cały czas z nich korzystać.

AOC Q24P2Q

Podsumowując

Monitor AOC Q24P2Q spisał się u mnie bardzo dobrze. Pracowało mi się na nim bardzo przyjemnie. Nie zawiódł mnie w żadnej sytuacji. Jest przeznaczony do home office i wydaje mi się, że idealnie spisze się w takich warunkach. Posiada kilka fajnych rozwiązań, które mogą się przydać podczas pracy na nim. Jeśli ktoś myśli o zakupie tego monitora nie do pracy a do codziennego korzystania z niego (Internet, filmy, seriale) to też się nie zawiedzie tym monitorem.

AOC Q24P2Q

Co myślisz o monitorze?